امروز

چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۳:۳۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از تسنیم؛ فرهاد ابول نژادیان اظهار داشت: نسبت تخت بیمارستانی در شهرهای مطلوب ۳ تخت به ازای هر یک هزار نفر است. این شاخص متاسفانه در اهواز یک تخت بیمارستانی برای هزار خوزستانی است.

وی افزود: در خوزستان با کمبود تخت بیمارستانی به ویژه تخت بیماران مبتلا به سرطان مواجه هستیم. بیمارستان‌های آموزشی اهواز قدمتی بیش از ۷ دهه دارند و این هزینه نگهداری را افزایش داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به راه اندازی ۷۶۰ تخت بیمارستانی در اهواز گفت: برای رفع این کمبود تخت بیمارستانی، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در اهواز بیمارستان می‌سازد. یکی از این بیمارستان‌ها، جایگزین بیمارستان گلستان اهواز می‌شود که ۵۴۰ تختخوابی است و بیمارستان جایگزین، مرکز رازی نیز ۲۲۰ تختخوابی است.

این مقام مسئول گفت: برای بیماران سرطانی نیز بیمارستان شفا با ۲۰۰ تخت در نظر گرفته شده است. برای این بیمارستان نیز به همکاری دولت و مجلس برای اخذ ردیف بودجه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بلوک B و C بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی ولیعصر بهبهان نیز در بهمن‌ماه افتتاح می‌شود اما بلوک A با حدود ۱۲۰ تختخواب در مرحله پیشرفت ۵۰ درصدی است که بودجه آن موجود است؛ تکمیل بیمارستان ولیعصر در این تفاهم‌نامه آمده است.
وی افزود: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ماهشهر نیز ردیف بودجه دارد اما همچنان در مرحله شمع‌کوبی است؛ مطالبه مردم فعال شدن پروژه این بیمارستان است. بیمارستان شوش نیز ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اکنون پیشرفت کار اصلا خوب نیست؛ این بیمارستان جزو این تفاهم‌نامه نیست و باید کارفرما و پیمانکار آن را تغییر دهیم.

ابول‌نژادیان گفت: ساختمان معاونت‌های درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز با قدمت حدود ۵۰ ساله و فرسوده در خارج از پردیس دانشگاه واقع شده‌اند. نقشه و منابع مالی احداث یک ساختمان برای این معاونت‌ها نیز تهیه شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: تفاهم‌نامه طراحی و ساخت پروژه‌های اداری، آموزشی و درمانی بین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا منعقد شد.

انتهای پیام/

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی