امروز

شنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۴:۲۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

تمام ظرفیت راهیان نور در اختیار ستاد اربعین خوزستان قرار می‌گیرد
جانشین سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان گفت: یک قرارگاه در مرزهای شلمچه و چذابه راه‌اندازی و تمامی ظرفیت‌های راهیان نور در اختیار ستاد اربعین حسینی در خوزستان برای اسکان اضطراری است.
به گزارش شبکه خبری خوزستان و به نقل از تسنیم، شهاب صدیقی امروز در جلسه ستاد اربعین استان خوزستان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، اظهار داشت: محوطه‌سازی پایانه مرزی چزابه براساس زمان‌بندی اعلام شده در حال انجام است.

وی با اشاره به این‌که بهسازی سرویس‌های بهداشتی ورودی و خروجی در حال انجام اما اقدامات متناسب با زمان‌بندی اعلام شده نیست، بیان کرد: جدول‌گذاری، خاکریزی و آماده‌سازی جهت کاشت نهال انجام شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با بیان این‌که زیرسازی و آماده‌سازی جاده نفت تا پایان هفته آماده می‌شود، خاطرنشان کرد: پارکینگ جنوبی پایانه مرزی چذابه نیز در حال انجام و تکمیل است. همچنین در حال توسعه پارکینگ‌های شمال هستیم.

وی با اشاره به این‌که چند استان معین برای سرویس‌های بهداشتی همکاری نکرده‌اند، ادامه داد: برای اربعین امسال ساختمان پیش‌ساخته خریداری و نصب آن شروع شده است تا بتوان ستاد اداری را برپا کرد.

صدیقی گفت: بهسازی فاضلاب و لایروبی مسیر در چذابه انجام شده و تا روز جمعه نصب پمپ‌ها به پایان می‌رسد. شیوه‌نامه‌ای بین سه دستگاه به تصویب رسیده تا آب بین پایانه و مواکب انتقال داده شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با اشاره به این‌که محوریت در حمل و نقل در مرزهای شلمچه و جذابه تعیین شود، ادامه داد: تاکنون از نوع کار شهرداری اهواز ناراضی هستیم.

وی با اشاره به انجام اقدامات زیرسازی در پایانه مرزی شلمچه، اظهار داشت: عملیات محصورسازی برای اولین بار در پایانه مرزی شلمچه در حال انجام است. ۹۶ دستاه خورودها خدماتی شهرداری‌های خوزستان در شلمچه برای اربعین حسینی به کار گرفته می‌شوند.

بیشتر بخوانید>  کشت تابستانه بدون هیچ‌گونه محدودیت آبی در استان خوزستان انجام می‌شود

تعیین تکلیف توزیع اتوبوس‌ها در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه

همچنین هدایت اله زارع‌زاده سرپرست دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری خوزستان گفت: اتحادیه اتوبوسرانی درباره توزیع اتوبوس‌ها برای پایانه مرزی چزابه تعیین تکلیف نکرده است.

وی بیان کرد: ۱۳۰ اتوبوس در سطح اهواز مشغول خدمات‌دهی هستند و باتوجه به همزمانی با آغاز مدارس، اتحادیه اتوبوسرانی پیشنهاد کرده که برای هر خط، یک هزار تومان دریافت کنند.

ساماندهی دستفروشان و فروش اقلامی به دور از شأن اربعین حسینی است

در ادامه سردار علیرضا هاتف اظهار داشت: دستفروش‌های فعال در پایانه مرزی شلمچه و چذابه باید ساماندهی شوند چراکه در سال‌های گذشته شاهد فروش اعلام به دور از شأن اربعین بودیم.

مسئول قرارگاه امنیتی حضرت ابوالفضل(ع) خوزستان بر ضرورت تعیین تکلیف کارت تردد مالکان و خادمان اربعین حسینی در دو مرز شلمچه و چذابه جهت همکاری و برقراری امنیت تأکید کرد.
تمام ظرفیت راهیان نور در اختیار ستاد اربعین خوزستان است

در بخش دیگر، سردار محمود معین‌پور جانشین سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان عنوان کرد: در راستای تعامل با نیروی انتظامی برای برقراری امنیت از تمام ظرفیت نیروی بسیج در ورود و خروج پایانه‌ها استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: یک قرارگاه در مرزهای شلمچه و چذابه راه‌اندازی و تمامی ظرفیت‌های راهیان نور در اختیار ستاد اربعین حسینی در خوزستان برای اسکان اضطراری است.

جانشین سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان با اشاره به این‌که با دستفروشی‌ها به صورت جدی و قطعی مقابله شود، اظهار داشت: بانک‌های ایرانی باجه‌ای برای ارائه ارز به زائران برپا کنند تا از فعالیت دلالان خودداری صورت گیرد.

انتهای پیام/ ع

به این مطلب امتیاز دهید
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی