امروز

یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۱:۳۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری دشت آزادگان ، جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان دشت آزادگان به ریاست عباس پور عاطف معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و سایر اعضای انجمن در فرمانداری دشت آزادگان برگزار شد.
پور عاطف در این جلسه اظهار داشت: یکی از کارهای فرهنگی مؤثر در جامعه، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است وباید به گونه ای برنامه ریزی ، مشوق ها و راهکارهایی اساسی برای رفع آن اندیشیده شود.
وی بر نقش مهم کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باعث ارتقای سطح فرهنگی جامعه می شود وباید این فرهنگ از سنین پایین در کودکان نهادینه شود؛ از خانواده شروع و در مدارس تکمیل شود و مدارس نیز باید به سمت و سویی بروند که دانش آموزان را برای مطالعه کتاب های غیر درسی ترغیب نمایند. و حتی در این جلسات نیز کتاب های خوب و معتبر معرفی ، تا اعضای جلسه نیز به این امر ترغیب شوند .
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار خاطر نشان کرد: قانون نهاد کتابخانه های عمومی که به صورت نهاد عمومی غیر دولتی و مستقل است در سال ۱۳۸۲ و اجرای این قانون در ۴ آذر ۱۳۸۳ و با ترکیب ، دبیر کل و اعضاء که مشتمل بر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شوراهای عالی استانها و نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس با حکم رئیس جمهور فعالیت خود را آغاز نمودند و هدف از تاسیس آن ساخت ، تجهیز ، بازسازی ، توسعه ، مدیریت و نظارت بر کتابخانه های کشور می باشد.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  فرماندار شهرستان دشت آزادگان :فرهنگ کتاب و کتابخوانی باعث  ارتقای سطح فرهنگی جامعه  می شود
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی