۸۰۰هزار بسته بهداشتی و معیشتی به ‌مناسبت هفته بسیج در استان خوزستان توزیع می‌شود

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از تسنیم؛

سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی امروز در نشست خبری هفته بسیج با حضور اصحاب رسانه با اشاره به شعار هفته بسیج سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: شعار هفته بسیج امسال، پیشرو خدمت و امید آفرینی برای مستضعفان است.

وی افزود: در این هفته مردم و بسیجیان با حضور در عرصه خدمت و امید بخشی نقشه‌های دشمن در ایجاد یاس را ناکار می سازند.

معاون سپاه خوزستان بیان داشت: دشمن در طول عمر انقلاب بسیار تلاش کرد که مردم را ناامید کند ولی ناکام ماند. امید به آینده و ایستادگی در مقابل دشمن رمز ماندگاری نظام است.

حاجتی افزود: فرهنگ بسیجی با خستگی ناپذیری عجین شده است و بسیج در همه دوره‌ها که انقلاب نیاز داشته، در صحنه بوده است. در همین عرصه کرونا بسیجیان تکلیف وار عمل کردند و کارنامه درخشانی داشتند.

وی با اشاره به اینکه اولویت کمک به محرومین است، گفت: برگزاری مراسم معنوی دعای ندبه با رعایت ضوابط بهداشتی، اعزام تیم های پزشکی بسیج جامعه پزشکی و درمان رایگان بیماران از دیگر برنامه‌های نخستین روز هفته بسیج است.

معاون هماهنگی سپاه اظهار داشت: روز اول آذر به عنوان روز بسیج فرزند مسجد خادم مردم، دوم آذر روز بسیج موتور حل مسئله، سوم آذر بسیج الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی، چهارم آذر روز بسیج ولایی، انقلابی و تمدن ساز، پنجم آذر روز بسیج نیروی مقاومت ملت ایران و ۶ آذر به عنوان روز بسیج خدمات مومنانه نامگذاری شده است.

حاجتی درباره جزئیات برنامه‌های هفته بسیج توضیح داد: یک هزار و ۵۰ برنامه محرومیت زدایی برای هفته بسیج برنامه ریزی شده که بخش عمده آن در شهرستان‌های مختلف استان است.

وی با اشاره به توزیع بیش از ۸۰۰هزار بسته بین نیازمندان شناسایی‌شده گفت: در مرحله اول این رزمایش مواسات همچنین بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نوشت افزار توزیع می‌شود.

این مقام مسئول بیان داشت: در حوزه ایجاد اشتغال و راه اندازی مراکز کارگاهی، ۷۵۰ کارگاه تعطیل و نیمه تعطیل بررسی شدند. همچنین تیم‌های بسیجی برای کنترل قیمت و نظارت بر بازار با حضور صمت خوزستان تشکیل شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: در هفته بسیج ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد آزاد و تا پایان سال نیز ۱۱۰ نفر زندانی دیگر نیز آزاد می شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *