امروز

شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۴۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

آموزش دانش‌آموزان از طریق تلویزیون آغاز شد و از معلمان برگزیده برای این کار استفاده شده است، دانش‌آموزان می‌توانند سوالات را به صورت آنلاین بپرسند.
مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش سیما در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره آموزش دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس از طریق تلویزیون گفت: باید این خبر خوب را به مردم بدهیم که در استفاده از فرصت‌های آموزشی و در راستای عدالت آموزشی شبکه آموزش بعد از یک دوره کارشناسی مفصل در شورای اندیشهورز خویش در ماه‌های گذشته و آنچه در سهشنبه گذشته در شورای معاونین سازمان صداوسیما مصوب شد با هماهنگی معاونت آموزش ابتدایی و متوسطه وزارت آموزش و پرورش و معاون سیما به جمع بندی خوبی برای راه اندازی آموزش های مکمل رسیدیم.

وی افزود: در شرایطی که مرسوم است که در کشورهای دیگر هم مشکلاتی پیش می آید، تعطیلات به علت بحران و سایر علل پیش می‌آید این آموزش‌ها لازم به نظر می‌رسید در شرایط اخیر هم به علت تعطیلی ناشی از کرونا که بسیاری کشورها را درگیر کرده وظیفه رسانه ملی است که آموزش مکمل را پیش ببرد.

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان اینکه از فردا، شنبه ۸ صبح شبکه آموزش ، مدرسه می‌شود گفت: ۸ تا ۹ صبح دوکلاس متوسطه اول، ۱۰٫۳۰ تا ۱۲، سه کلاس ابتدایی و یک کلاس متوسطه دوم، از ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر کلاس متوسطه دوم از و ۴ تا ۵ بعدازظهر دوکلاس فنی و حرفه‌ای و کاردانش خواهیم داشت.
احمدی درباره اینکه آیا معلمانی که تدریس می‌کنند مورد تایید آموزش و پرورش هستند؟ و آیا تمهیداتی اندیشیده شده که مافیایی در بازار شکل نگیرد ؟ گفت: ما به مافیا فکر نمی‌کنیم بلکه به محتوا فکر می‌کنیم. مسئولیت محتوا و سرفصل‌ها بر عهده دو معاونت ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش است و معلمانی که مولفان کتاب‌های درسی هستند آموزش را برعهده خواهند داشت.

وی افزود: دانش‌آموزان می‌توانند سوالات خود را از سرشماره اعلامی به صورت برخط بپرسند و از دوشنبه “نرم افزار هفت” آماده می‌شود که به پشتوانه دبیران آموزش و پرورش به سوالات دانش آموزان پاسخ خواهند داد و مسابقات علمی هم راه اندازی خواهیم کرد. این کار که با حضور تیمی جوان و قوی انجام می‌دهیم یک فرایند است و یک پروژه نیست و اوج مقوله آموزش یعنی آموزش چندلایه و چندبعدی است و تا خرداد ادامه می‌یابد.

به گزارش تسنیم، علیرضا کمره‌ای، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز درباره مدرسه تلویزیونی و آموزش‌های مکمل گفت: در توافقاتی که با شبکه آموزش داشتیم روی آموزش فراگیری متمرکز شدیم که در راستای عدالت آموزشی است. بیش از ۲۵۰ عنوان درسی و ۲۰۳ رشته کاردانش داریم اما این کار اقدام خوبی است و به حفظ ارتباط مستمر با آموزش و خارج شدن خانواده‌ها از نگرانی کمک می‌کند تا دوباره آموزش در کلاس‌های درس برقرار شود.

آموزش در فضای مجازی گسترش می‌یابد

وی افزود: روی دروسی متمرکز شده‌ایم که از طریق تصویر باید انتقال داده شوند. فرصت‌هایی برای آموزش در بستر مجازی را گسترش خواهیم داد و بسته‌های آموزشی نیز بتدریج ارائه خواهد شد.

استفاده از معلمان برگزیده برای تدریس تلویزیونی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره مسئولیت محتوای ارائه شده گفت: مسئولیت برعهده آموزش و پرورش است و ما معلم را معرفی و ۷۰ درصد آموزش بر اساس بودجه‌بندی انجام شده است و برای آموزش ادامه دروس باقی مانده پیش می‌رویم از معلمان برگزیده و سرگروه‌های درسی و آنها که می‌توانند راهبری آموزشی را انجام دهند استفاده خواهیم کرد.

کمره‌ای با بیان اینکه همیشه در محیط واقعی آموزش‌هایمان را هدایت می‌کردیم، گفت: استفاده از این بسترها الزامات خود را برای نگه داشت مخاطبین دارد و با حفظ جذابیت، بچه‌ها را برای یادگیری ترغیب می‌کنیم.

هنوز درباره حضور معلمان در مدرسه تصمیم‌گیری نشده است

به گزارش تسنیم، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز درباره آموزش‌های مکمل اظهار کرد: ما با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم جلسات متعددی برگزار کردیم. این همکاری از دی ماه شروع و در هیئت اندیشه‌ورز شبکه آموزش تصویب شده بود که به علت مسائل مختلف و در راستای عدالت آموزشی از بستر رسانه ملی استفاده کنیم.

وی افزود: هفته گذشته جلسات متعددی برگزار و کارگروه ویژه‌ای تشکیل شد روی بسترهای مختلف کار کردیم که یکی از آنها رسانه ملی است.۱۰۰ درصد کار به لحاظ محتوایی در اختیار آموزش و پرورش و مسائل فنی برعهده رسانه ملی است.

حکیم زاده بیان کرد: از خانواده‌ها درخواست داریم مشارکت جدی داشته باشند و در کنار فرزندان باشند این فرصت خوبی است تا خانواده‌ها هم شریک یادگیری باشند.

وی درباره اینکه آیا بچه‌ها تعطیل هستند و معلمان باید به مدرسه بروند؟ گفت: موضوع تصمیم گیری نهایی نشده است و اجازه بدهید اطلاع رسانی توسط روابط عمومی انجام شود.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی