امروز

سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن به عربستان سعودی درباره تداوم تجاوز به یمن و نقض آتش بس هشدار داد و تهدید کرد که طی روزهای آینده به این تجاوزات نظامی عربستان و نقض آتش بس پاسخ می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل شبکه خبری خوزستان ، «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن تاکید کرد هرگونه ابتکاری که به توقف تجاوز کامل جنگ علیه یمن منجر نشود، ابتکاری ناقص است.

وی با اشاره به تحریم و محاصره ملت یمن گفت: خسارت‌های محاصره علیه یمن بیش از صدمات و خسارت‌های حملات نظامی به این کشور است.

عضو شورای سیاسی انصار الله یمن تاکید کرد که عدم درخواست برای رفع محاصره یمن در هرگونه ابتکاری برای توقف درگیری و آتش بس، مشروعیت بخشیدن به محاصره است.

وی با اشاره به درخواست عربستان سعودی برای برقراری آتش بس آن را «اقدامی تاکتیکی» و در راستای فریب رسانه‌ای دانست و تصریح کرد: ائتلاف سعودی آتش بس دروغینی را اعلام کرد و به آن پایبند نیست.

البخیتی که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد ، به عربستان سعودی درباره تداوم تجاوز به یمن و نقض آتش بس هشدار داد و تهدید کرد که طی روزهای آینده به این تجاوزات نظامی عربستان و نقض آتش بس پاسخ می‌دهد.
وی با اشاره به هدف قرار دادن عربستان به تاسیسات نفتی یمن این تجاوز را اقدامی قابل توجیه برای هدف قرار دادن تاسیسات عربستان سعودی دانست.

البخیتی همچنین به تجاوزات ائتلاف سعودی در الحدیده اشار کرد و افزود: چنانچه کشورهای متجاوز به تشدید تنش و درگیری در الحدیده اقدام کنند، بزرگترین بازنده خواهند بود.

وی در پایان با اشاره به پیشرفت‌های میدانی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از تداوم تماس‌های سیاسی برای برقراری آتش بس و پایان جنگ در این کشور خبر داد.

پیام مکتوب انصار الله به نماینده سازمان ملل

محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن از پاسخ مکتوب این جنبش به نمایند سازمان ملل درباره آتش‌بس و پایان جنگ در یمن خبر داد.

وی افزد: در پیام و نامه مکتوب خود به نماینده سازمان ملل بر تمایل خود به صلح و لزوم دستیابی به توافق و امضای صلح تاکید کردیم.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی