امروز

یکشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۶:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

معرفی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان | حاج علی عرب زاده از حوزه انتخابیه اهواز ، کارون ، باوی و حمیدیه

بیوگرافی حاج علی عرب زاده

 

کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

علی عرب زاده تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در مدرسه های شهید شجرات و شهید خیاط در منطقه محروم «زیتون کارگری » اهواز به اتمام رساند. همزمان با شروع انقلاب اسلامی در اغلب تظاهراتها و راهپیمایی ها تا تحقق پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شرکت نمود و با شروع تهاجم ارتش بعثی صدام به خاک مقدس کشورمان، از نوجوانی در اسفند ۱۳۵۹ همزمان با حصر کامل آبادان با اولین گردان بسیجی از طریق بندر ماهشهرو از مسیر دریا برای رزم رویارو، وارد منطقه ذولفقاری آبادان گردید.

ایشان در تمام دوران جنگ با عنوان بسیجی و داوطلب در یگانهای مختلف در جبهه های دفاع مقدس حضوری فعال داشت و در عملیات های مختلف بارها مجروح شده و تا مرز شهادت نیز پیش رفت و حتی در عملیات خیبر در جریان هلیبرد نیروها به جزیره مجنون، بالگرد آنها مورد اصابت آتش تیربار ضدهوایی دشمن قرار گرفت و سقوط کرد که در نتیجه تعدادی از همرزمانش شهید و ایشان نیز به شدت مجروح و به نشان جانبازی مفتخر گردید.
از ابتکارات ایشان در دوران جنگ تحمیلی می توان به عضویت در ستاد تبلیغات جنگ قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و تهیه اولین گزارش مستند از حملات شیمیایی ارتش بعث عراق به کشورمان برای ارائه به سازمان ملل متحد اشاره نمود.

پس از پایان دوره هشت ساله دفاع مقدس، در جهت کسب آمادگی برای حضور فعال در عرصههای جدید، تقویت بنیه علمی را در دستور کار خود قرار داد و با ادامه تحصیل در رشته کارشناسی علوم سیاسی و سپس کارشناسی ارشد روابط بین الملل در تهران، خود را آماده خدمت به نظام و مردم در عرصه دیگری ساخت و به تبعیت از ارزش های امام و انقلاب در فراسوی مرزهای جغرافیایی کشور را در دستور کار خود قرار داد و به عنوان یک سرباز مخلص در حوزه دیپلماسی به خدمت دستگاه دیپلماسی کشور درآمد.

از رهگذر بیش از دو دهه حضور و خدمت در این عرصه مهم، با کمک الهی توفیق اثرگذاری و خدمات ماندگاری رقم خورد که اخذ تقدیرنامههای متعدد از عالی ترین مقامات کشور گواه آن است.

سالها ماموریت دیپلماتیک در عناوین سیاسی در کشورهای همسایه عربی و حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای افریقایی، تسلط به زبان عربی و آشنایی با زبان انگلیسی و حضور محققانه در بیش از سی کشور جهان و مشاهده تجربیات و پیشرفتهای آنان، در کنار تجربه موثر در حوزه مدیریت دیپلماتیک در تهران، امکانی را برای خدمت در عرصه سیاست گذاری و قانون گذاری فراهم کرده است.

از سوی دیگر آشنایی با مشکلات عام استان زرخیز خوزستان و مسائل خاص شهرستان شهیدپرور اهواز در کنار شناخت خوبی که از علایق و توجهات سیاستگزاران و تصمیم گیران عالی و مسئولین کشور دارد، حضور ایشان به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی، امکان خوبی برای مذاکره اثربخش و تصمیم سازی درست در جهت منافع مردم محروم به ویژه قشر جوان فراهم می نماید.

رویکرد ایشان به مسائل سیاست خارجی و داخلی ، همواره حمایت از منافع و مصالح ملت افزایش و ارتقای توانمندی جمهوری اسلامی ایران بوده و هست لذا اعتقاد راسخ داریم که در صورت جلب اعتماد مردم شریف و شهیدپرور و کم برخوردار از ثروت، بتواند به نمایندگی از مردم غیور و صبور اهواز، بخش مهمی از عقب ماندگی این استان را در دوران نمایندگی با برنامه ریزی و کمک به انتصاب مدیران شایسته و جهادی دردآشنا و بومی در استان برطرف نماید.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  معرفی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان | حاج علی عرب زاده از حوزه انتخابیه اهواز ، کارون ، باوی و حمیدیه
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی