امروز

چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۰:۳۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

۸۰ هزار قطعه بچه ماهی در تالاب شادگان رهاسازی شد

سرپرست فرمانداری شادگان ،گفت: ۸۰هزار قطعه بچه ماهی از نوع بومی “بنی” به منظور احیای ذخایر ماهیان تالابی در تالاب بین‌المللی شادگان رهاسازی شد.

به گزارش خبرنگارماازشادگان، امید صبری پور سرپرست فرمانداری شادگان ، گفت:حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان، اشتغال و بهبود معیشتی ساکنان روستاهای اطراف تالاب و روستای گردشگری سراخیه از اهداف این طرح می باشد که با مشارکت اداره کل شیلات و اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اجرا شد.

امید صبری پور توانمندسازی روستائیان محلی از نظر اقتصادی را از دیگر اهداف رهاسازی بچه ماهی در تالاب شادگان دانست و افزود:در چند سال گذشته این طرح با موفقیت انجام و کمک بسیاری به اهالی روستاهای حاشیه تالاب شد.

 

سرپرست فرمانداری شادگان گفت: بچه ماهی‌های رها شده متناسب با محیط محلی شادگان است و در تلاش هستیم تا تالاب بین المللی شادگان محل امنی برای رشد و تکثیر بچه ماهی‌ها باشد.

وی بیان کرد: اقدامات اساسی برای رفع مشکلات تالاب شادگان صورت گرفته تا شرایط اشتغال در منطقه بهبود یابد ضمن اینکه توسعه حوزه گردشگری و آبزی پروری نیز هدفگذاری شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان نیز از مردم بخصوص ساکنان مجاور تالاب بین المللی شادگان خواست در نگه داشت و حفاظت از این تالاب کوشا باشند.

محمدجواد اشرفی اظهارداشت: در سال‌های اخیر شاهد صید غیرمجاز ماهی با شوکر در تالاب شادگان بودیم که اثرات زیان‌باری بر ذخایر این تالاب گذاشت و به شدت باعث تحلیل ماهی‌ها شد.

 

وی افزود: به منظور برخورد با افراد متخلف طرح‌های ضربتی برای ناآمن کردن فضا برای صیادان غیرمجاز آغاز شده و انتظار داریم ساکنان اطراف تالاب بین المللی شادگان همکاری لازم با محیط‌بانان را داشته باشند.

 

مدیر کل شیلات استان خوزستان نیز گفت: تقویت ذخایر ماهی در تالاب شادگان بسیار ارزشمند است زیرا تالاب‌ها تاثیر زیادی در تولید آبزیان و اشتغال ساکنان محلی دارند.

 

فتح‌الله ابوعلی اظهار داشت: امسال بیش از ۲ برابر سال قبل در استان خوزستان بچه ماهی در تالاب‌ها رها سازی شده است که سهم تالاب شادگان بیش از ۵۰ درصد سایر نقاط استان بود.

خبرنگارناصرحکیمی

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی