امروز

دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کارون از شروع برداشت جو در این شهرستان خبر داد:به گزارش خبرنگارما

 

 


جبار حمادی مدیرجهادکشاورزی کارون دراین باره اظهارکرد: درراستای سال زراعی جاری ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت محصول جو رفته که این میزان نسبت به سال گذشته، افزایش داشته است.

حمادی افزود: به پیش بینی افزایش محصول جو در سال زراعی جاری اشاره و ابراز داشت: افزایش بارندگی، نظارت کارشناسان پهنه، استفاده دقیق از ماشین‌آلات کشاورزی و نظارت بر عملکرد کمباین از مهم‌ترین دلایل پیش بینی افزایش محصول جو است.
مدیرجهادکشاورزی کارون ادامه داد: با توجه به اینکه خاک و آب‌ شور جذب آب و عناصر غذایی را در گیاهان کاهش داده و به علت عدم زهکشی مناسب بخشی از زمینهای کشاورزی این شهرستان و به جهت جلوگیری از کاهش عملکرد محصول، از ارقام گیاهی مقاوم به شوری مانند جو استفاده می شود.

وی درپایان گفت: ضرورت تولید محصولات علوفه ای کم آب‌بر و متراکم و متناسب با وضعیت منابع آبی و به جهت رفع نگرانی تولیدکنندگان شیر و دام از جمله مجتمع دامپروری فارابی این شهرستان و مجتمع بزرگ پرورش ماهی آزادگان، توجه کشاورزان و دامداران را به کشت جو معطوف کرده و جو ضمن برخورداری از کیفیت تغذیه ای مناسب از مصرف آب کمتری در دوره پرورش نیاز دارد.

خبرنگار/ناصرحکیمی

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی