امروز

دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از ایرنا؛

دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه چهارشنبه در گفت وگوی ویژه خبری در سیمای خوزستان بیان کرد: ۸۳ درصد موارد انتشار و ابتلای به کرونا مربوط به دورهمی و جمع‌های خانوادگی است.

وی افزود: همچنین بر اساس بررسی‌ این مجله پزشکی، تعطیلی موسسات آموزشی ۷۳ درصد و محدودیت تردد از مرز تا ۵۶ درصد از انتشار ویروس پیشگیری می‌کند.

ابول نژادیان ادامه داد: در موج اخیر کرونا در خوزستان شکل ابتلای کرونا خانوادگی بود و گاهی تمام اعضای یک خانواده در بیمارستان بستری می‌شدند.

 

نگران دورهمی شب یلدا هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: خطر انتقال ویروس به میزان تهویه محیط، تجمع جمعیت، میزان استفاده از ماسک، مدت تماس و نوع فعالیت افراد بستگی دارد و به ویژه در دورهمی‌ شب یلدا نگرانی وجود دارد.

وی بیان کرد: بسیاری از خانواده‌ها اصول پیشگیری در منزل را تا زمانی که فردی از اعضای خانواده علامت دار نشود رعایت نمی‌کنند و حال آنکه افراد بیمار پیش از آنکه علامت‌دار شوند می‌توانند بیماری را به بقیه منتقل کنند.

 

سه شهر خوزستان نارنجی

ابول نژادیان با بیان اینکه ۲ هفته محدودیت کرونایی ( از اول آذر) به کاهش ببیمارستان‌ها در مقابله با کرونا کمک زیادی کرد توضیح داد: هم اکنون سه شهرستان اهواز، بهبهان و آبادان در وضعیت نارنجی کرونا بوده و سایر شهرستان‌های این استان در وضعیت زرد هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: هم اکنون بیمارستان‌های امیرالمومنین(ع) و فاطمه الزهرا(س) اهواز از چرخه خدمات دهی به بیماران کرونا خارج شدند و و بیمارستان‌های نفت به تعداد کمی بیمار، رازی با یک سوم ظرفیت و گلستان با ۱۰ تخت مراقبت ویژه مشغول فعالیت هستند.

 

۵۰ درصد میزان اشغال تخت‌های آی سی یو کاهش یافته است

وی ادامه داد: هم اکنون نسبت به قبل از اعمال محدودیت‌های کرونایی در خوزستان ۵۰ درصد میزان اشغال تخت‌های آی سی یو کاهش و تعداد بیماران بستری در بخش‌های عادی به کمتر از ۲۰ درصد پیش از محدودیت‌ها رسیده است.

ابول نژادیان افزود: فعلا از پیک بیماری خارج شدیم و وضعیت پایدار است و امیدوارم با همکاری مردم شاهد پیک زمستانه نباشیم.

 

موارد ابتلا در خوزستان ۱۵.۷ درصد کاهش یافته است

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص افزایش و کاهش موارد بیماری ناشی از کرونا در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته در خوزستان گفت: کل موارد ابتلا در خوزستان به طور متوسط ۱۵.۷، موارد بستری ۲۳.۴ درصد و فوتی ۹.۲ درصد کاهش یافته است؛ در اهواز نیز ۲ درصد، دزفول ۱۴، اندیمشک ۴۱ و هندیجان ۷۰ درصد کاهش ولی در رامشیر ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: بیشترین سن ابتلای کرونا ۳۰ تا ۴۴ سال گزارش شده و ۲۹ درصد موارد خانه دار، ۱۳ درصد آزاد و ۹ درصد کارکنان بهداشت و درمان، ۷۸ درصد موارد ابتلا بیماری زمینه‌ای ندارند و همچنین میانگین سنی فوت شدگان ۶۷ سال ثبت شده است.

ابول نژادیان در خصوص واکسن آنفلوآنزا گفت: هم اکنون این واکسن برای مردم در داروخانه‌های بیمارستان گلستان، ملی راه، کمپلو و هلال‌احمر اهواز موجود است و توصیه می‌شود افراد دارای آلرژی و یا آسم استفاده کنند.

محدودیت‌ کرونایی از یکم آذر در خوزستان اعمال شد و به کاهش بار مراجعات بیمارستان‌ها کمک کرد و این استان از وضعیت قرمز خارج شد.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی