امروز

یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۴۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

فوری | توضیح دادگستری استان خوزستان در خصوص کیفرخواست کارکنان شهرداری اهواز

 

در پی انتشار یکسری از اسامی در خصوص جرایم مالی شهرداری اهواز، روابط عمومی دادگستری استان خوزستان مطالبی را جهت تنویر اذهان عمومی بیان می دارد:

۱-در جهت آگاهی اصحاب پرونده (شکات، متهمین و وکلا)، سامانه اطلاع‌رسانی پرونده راه‌اندازی گردیده که با مراجعه ایشان به آن سامانه، آخرین مراحل رسیدگی به پرونده قابل رویت است.

۲-در این راستا با مراجعه احد از متهمین پرونده که دسترسی به سامانه را داشته است، تصویری از مشاهدات خود از سامانه را تهیه کرده و برای برخی افراد ارسال می کند که در نهایت همین تصویر دست‌اویز برخی افراد با اغراض متفاوت در جهت انتشار در فضای مجازی می شود.

۳- اما نکته قابل تامل آن است که بخشی از اطلاعات در سامانه ، از جمله هویت متهمین و جرایم ذکر شده مربوط به زمان ثبت پرونده بوده و از این حیث این اطلاعات غیر قابل استناد می باشد، چرا که در جریان رسیدگی ممکن است برخی عناوین اتهامی تغییر یافته و یا برای برخی متهمین قرار منع تعقیب صادر گردد کمااینکه در اخبار کذب منتشر شده هم‌ که جرایمی را منتسب به برخی متهمین ذکر کرده‌اند بواقع صحت نداشته چراکه برای ایشان قرار منع تعقیب صادر شده است.

۴-نکته قابل توجه دیگر آن است که چنانچه اتهام اختلاس یا ارتشا برای شخصی در کیفرخواست منظور شده باشد قطعا از سمت خود تعلیق خواهد شد و از آنجا که صرفا ۶ نفر از متهمین از شغلشان تعلیق شده‌اند لذا تسری این عناوین به تمامی افراد خلاف واقع است.

۵- از آنجا که ذکر اسامی در این مرحله از رسیدگی به پرونده خلاف قانون می باشد لذا چنانچه شخصی اقدام به انتشار هویت افراد نماید قطعا با شکایت شاکی قابل تعقیب و برخورد قضایی خواهد بود.

منبع : تابا

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی