امروز

سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۳۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

ستاد بحران شهرستان آبادان تشکیل جلسه داد/فرماندار ویژه آبادان :اقدامات ما باید جلوی هرگونه غافلگیری را بگیرد
به گزارش خبرنگار شبکه خبری خوزستان از آبادان
به منظور بررسی آخرین اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با سیلاب های احتمالی پاییز و زمستان ستاد بحران شهرستان آبادان در حالی به ریاست سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان و همچنین امید بن عباس مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان و شهاب صدیقی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان و دیگر مسئولان دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. فرماندار ویژه آبادان بر لزوم هماهنگی حداکثری تمامی دستگاه‌های خدمات رسان در جهت آمادگی مواجهه احتمالی با هرگونه سیلاب گفت:در این خصوص باید اقدامات ما به صورتی باشد که کمترین غافلگیری را در مواجهه با بارندگی های احتمالی فصل پاییز و زمستان در سطح شهرستان داشته باشیم.
به منظور بررسی آخرین اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با سیلاب های احتمالی پاییز و زمستان ستاد بحران شهرستان آبادان در حالی به ریاست سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان و همچنین امید بن عباس مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان و شهاب صدیقی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان و دیگر مسئولان دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد که فرماندار ویژه آبادان بر لزوم هماهنگی حداکثری تمامی دستگاه‌های خدمات رسان در جهت آمادگی مواجهه احتمالی با هرگونه سیلاب تاکید کرد.
موسوی افزود:در این خصوص باید اقدامات ما به صورتی باشد که کمترین غافلگیری را در مواجهه با بارندگی های احتمالی فصل پاییز و زمستان در سطح شهرستان داشته باشیم.
وی ادامه داد: آنچه لازمه کار است باید به آن وارد شویم تا در هنگام بارندگی کمتری غافلگیری را داشته باشیم. باید از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها و نهادهای خدماتی در این خصوص استفاده کنیم. با توجه به اینکه آبادان ارتفاع کمی از سطح دریا دارد شاید کوچک‌ترین بارندگی ها برای ما مشکل‌ساز باشد.

وی تاکید کرد: همچنین در اطراف آبادان با توجه به ساخت و سازهایی چون تعاونی‌های مسکن مهر باعث گردیده است مشکلات ما دو چندان شود و امیدواریم که در این خصوص مسائل به صورت جدی دنبال گردد تا مشکلات مسکن های مهر نیز از نظر شبکه های فاضلاب و دفع آبهای سطحی رفع معضل گردد.
ما همگی باید وظایفمان را در این خصوص به درستی انجام دهیم.
فرماندار ویژه آبادان در خصوص وضعیت کانال های مربوط به پتروشیمی و پالایشگاه گفت: ظرف یک هفته هم پالایشگاه و هم پتروشیمی آبادان می بایست تمام کانال های مربوطه خود را سر و سامان و نی زدایی کنند و گزارش مربوطه این اقدام باید به دست ستاد مدیریت بحران نیز برسد.
شایان ذکر است در این نشست مواردی چون لزوم تکمیل عملیات لایروبی انهار و کانالها، تعمیر و بازسازی سیل بندها، تدارک پمپهای مکنده، تسریع در بازسازی کانالهای معدوم شده، ساماندهی مسیر ارتباطی بین کانال های تخلیه آب های سطحی و تکمیل ایستگاههای پمپاژ در دستور کار قرار گرفت که مورد بررسی، تبادل نظر و تصمی گیری واقع شد.

پیش از این جلسه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان آبادان ضمن بازدید از مناطق آسیب‌پذیر شهرستان در روند وضعیت لایروبی کانال های دفع آبهای سطحی و همچنین کانال های فاضلاب نیز قرار گرفتند. خبرنگارناصرحکیمی

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی