امروز

جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۹:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

اقدام های خیر خواهانه در ضد عفونی کردن شهر با عدم رعایت نکات استانداردی می تواند تبدیل به تهدید سلامت و محیط زیست شود

 

این روزها در گوشه کنار شهر می بینیم گروه هایی متشکل از نیروهای داوطلب مردمی و نیروهای جهادی اقدام به ضد عفونی کردن معابر و مراکز پر رفت و آمد شهر می کنند.

در ابتدا لازم است به این نیروها یک خدا قوت و خسته نباشید بگوییم که بدون هیچ چشم داشتی و با در پیش گرفتن روحیه ایثارگری جهت مبارزه با ویروس کرونا پا عرصه مبارزه با این ویروس گذاشته اند اما نکته بسیار مهم و ضروری که باید به این عزیزان متذکر شویم این است که ضد عفونی کردن معابر با این شیوه در آینده ای نچندان دور سلامت شان را به خطر خواهد انداخت.

محلولی که اکنون جهت ضد عفونی مورد استفاده قرار می گیرد آب ژاول است،آب ژاول می تواند خطرات بسیار زیادی برای سلامتی انسان داشته باشد از جمله تاثیرات مضر محلول آب ژاول بر بدن می توان به آسیب رساندن به ریه ها،پوست،وچشم ها اشاره کردکه در این بین ریه ها بیشتر از دیگر اعضاء بدن در معرض آسیب هستند.

عمدتا مشاهده می شود نیروی هایی که جهت ضد عفونی شهر در حال فعالیت هستند بدون تجهیزات ضروری این کار مانند لباس و ماسک و عینک و دستکش مخصوص اقدام به این کار می کنند که این امر می تواند سلامت این عزیزان را به خطر بیاندازد.همچنین باید متذکر شد که محلول آب ژاول برای درختان بسیار مضر است و از پاشیدن این محلول بر روی درختان باید اکیدا خودداری نمود.

در ضمن شستشو آیفون های منازل و دستگاه های خودپرداز با محلول آب ژاول موجب خرابی این سیستم ها می شود برای ضد عفونی کردن این وسایل باید بجای پاشیدن محلول با حجم زیاد بر روی آنها از دستمال های آغشته به محلول های ضد عفونی استفاده کرد.

 

 

 

🔗 منبع : مجله خبری گپوگپ

 

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی