امروز

چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۹:۱۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

 

همانگونه که پیش بینی کرده بودیم در آخرین لحظات شورای محترم نگهبان برابر آنچه براساس قانون انتخابات اعلام کرده بود درست ۲۴ساعت قبل یکی دیگر از کاندیدای حوزه مسجدسلیمان را تایید صلاحیت کرد که موجب آشفتگی و تهیج پر سروصدایی را در منطقه رقم زد و شور و شلوغی انتخابات را پر رنگ تر کرد.

 

اگر چه تقریبا تمام معادلات و تحلیل های گذشته انتخاباتی را تحت الشعاع و بررسی مجدد قرار داد ولی در واپسین لحظات دکتر علی رضایی میرقاید در چرخه و کورس رقابت بهارستانی ها قرار گرفت.

 

ارزیابی و نتایجی که میتوان‌ از برگشت این تازه وارد و نو رسیده به رقابتها متصور شد این است که انتخابات را قطعا به دور دوم خواهد کشاند.

 

لزوما باید به نقد ایشان هم از چند جنبه پرداخت اگر جناب رضایی سیاسی کار ، کارکشته و مجربی بودند درست است در این دقایق پایانی تایید صلاحیت شد ولی برای احترام به مردم بایستی با بیانیه ای برای آرامش و طی روال و تداوم‌ و روند انتخابات با توجه به جانب داری و هواداری مردم و یارگیری های کاندیداها انصراف خود را اعلام می داشت و به قولی خود را سنگین برای انتخابات آتی اسطوره می کرد.

 

در تهران شهردار پایتخت جناب دکتر افشانی که شهره خاص و عام بود و یک لر در ۶ استان زاگرس نشین آوازه داشت چون در تایید صلاحیت در فرجه یک هفته ای به ایشان اعلام شد از ادامه کار انصراف داد تازه یک هفته هم برای ایشان فرصت تبلیغات وجود داشت ولی به دلیل کمی وقت تبلیغات و نداشتن فرصت کافی انصراف داد اگر چه لر نشینهای تهران قطعا از وی حمایت می کردند.

 

جناب علی رضایی اگر به دنبال و‌ پیگیر تایید صلاحیت و ادامه کار تاییدیه خود بودند چرا اطلاعیه انصراف صادر کردند و در این فاصله حتی نزدیکترین افراد منتسب به وی از پیگیریهای ایشان و برگشت به کورس رقابت خبر نداشتند.

 

نزدیکترین و هواداران سنتی و طایفه ای ایشان با بیانیه ای جانب دکتر مالک خدادادی و هواداران مثلا سیاسی ایشان (همان ها) با بیانیه دیگر جانب جناب ظاهری را گرفتند و پیمان بستند در این شهر نمی شود نهار را منزل این کاندیدا و شام را با دیگری خورد خیلی زود افراد رسوای خاص و عام خواهند شد.

 

با ورود دکتر علی رضایی در دقایق پایانی هواداران در شرایط بسیار ناگواری در تصمیم گیری و از لحاظ وجدان قول شرافت ، تظاهر و دروغ گویی و سردرگمی قرار گرفته اند ، در این میان آرای تقریبا تمام و کمال لالی تقسیم و شانس آمالک خدادادی تنزل خواهد یافت و جناب ظاهری نیز ریزش آرا خواهد داشت.

 

در هر صورت دکتر علی رضایی آرایی در حدود ۱۲ هزار را به خود اختصاص خواهد داد و رقابتی بین خود و ظاهری و خدادادی با شانس اول انتخابات علیرضا ورناصری که پیشتاز این دوره میباشد ایجاد می کند.

 

دکتر علی رضایی باید دور اندیشی می کرد و انصراف خود را برای دور دوازدهم برنامه ریزی می کرد زیرا برای تغییر نگرش مردم به حضور ۴ دوره دکتر امیدوار رضایی و شبهات موجود در اذهان عمومی نیازمند اطلاع رسانی و شفاف سازی است که تا‌ کنون صورت نگرفته است و به زمان بیشتر از ۲۴ ساعت که هرگونه تبلیغ و اطلاع رسانی توسط ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان جرم شناخته می شود نیازمند است در واقع اعلان و تبلیغ در این مدت برای دکتر علی رضایی برابر قانون‌جرم و پیگیرد قانونی دارد ؛ در هر حال بایستی مردانه و بقولی که داده ایم و اعتمادی که به ما شده شرافتمندانه پاسداری کنیم.

 

انتخاب اصلح برای جاده مرگ ، فرودگاه و راه آهن ، پترو‌پالایش و داشته های دیروز و آرزوهای محال امروز.

 

والسلام

 

 

پرویز دوید خسروی
یکم‌اسفند ۹۸

 

 

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  انتخاب دیرمجال
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی