کد خبر : 38623
تاریخ انتشار : جمعه 26 خرداد 1402 - 2:19
-

فارس

وقتی زور مجریان قانون به کلینیک غیرقانونی سگ ها نرسید! یا نمی رسد + مستندات

وقتی زور مجریان قانون به کلینیک غیرقانونی سگ ها نرسید! یا نمی رسد + مستندات
مرکز نگهداری از سگ ها در حالی که هیچ گونه مجوز قانونی برای فعالیت در منطقه مسکونی ندارد و علیرغم ورود دستگاه‌های مختلف اما همچنان فعال است.

 

وقتی زور مجریان قانون به کلینیک غیرقانونی سگ‌ها نرسید!

 

وقتی زور مجریان قانون به کلینیک غیرقانونی سگ‌ها نرسید!

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، پانسیون چنج، محلی برای نگهداری از سگ‌ها، خانه‌ای ویلایی که حدود یک سالی است به خاطر در دل شهر بودن صدای همسایه ها را در آورده و حسابی آنها را شاکی کرده است.

صدای واق واق مستمر سگ‌ها گویی تمامی ندارد صبح و شب هم ندارد سگ‌گردانی متولیان این مرکز در خیابان و ایجاد رعب و وحشت برای اهالی به ویژه کودکان و بانوان یکی دیگر از مشکلات همسایگان این مرکز است همچنین بوی مشمئزکننده فضولات رها شده سگ‌ها در خیابان شرایط استرس‌زا و نامناسبی را ایجاد کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌ دهد پانسیون چنج هیچ گونه مجوز فعالیتی ندارد اما نام آن را که در گوگل سرچ کنید،آدرس دقیق با مشخصات و شماره تماس و اکانت اینستاگرامی تحت عنوان «کلینیک دامپزشکی چنج» جهت پانسیون، نگهداری و آرایش رخ نمایی می‌کند.

استرس اهالی از مرکز نگهداری سگ

اهالی می‌گویند: در طول شبانه روز سر و صدای آزار دهنده سگ‌ها زندگی آنها را مختل کرده است این صداها استرس زیادی برای کودکان آن‌ها ایجاد کرده است متولیان این مرکز پشم  و فضولات سگ‌ها را در کنار خیابان رها می‌کنند که با توجه به گرم شدن هوا بوی نامطبوعی از آن بلند می‌شود، گاهی برای خودنمایی و جلب مشتری در خیابان  اقدام به سگ گردانی می‌کنند، هر روز فردی خود را به عنوان مسوول این مرکز خودش را  معرفی می‌کند و ما واقعاً نمی‌دانیم به چه کسی اعتراضمان را بگویم.

پاسخ‌ مدیر چنج

پس از تماس‌های مکرر خبرنگار فارس بلاخره خانمی که حاضر به معرفی خود نبود و خود را صندوق دار مرکز نگهداری سگ‌ها معرفی کرد حاضر شد مسوول مرکز را برای مصاحبه پشت خط بیاورد.

اَسما براتی مسوول مرکز چینج در این رابطه در گفت‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: پانسیون و پارک بازی سگ‌ها داشتم اما از آنجایی که هنوز مجوز فعالیت ما صادر نشده فعالیت‌مان را کلاً متوقف کردیم و طبق پروانه کسب در بحث پت شاپ فعالیت می‌کنم (پت شاپ به جایی گفته می شود که امکان خرید حضوری و آنلاین لوازم حیوانات خانگی در آن میسر گردد.)

وی با تاکید بر اینکه در این مرکز سگ نگهداری نمی‌کنیم و کلاً آن‌ها را جمع کردیم، افزود: از اتحادیه‌های مربوط مجوز گرفتم، و هنوز مجوزی از اداره دامپزشکی دریافت نکردیم.

مسوول مرکز چنج در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا مرکز را در منطقه مسکونی آن‌هم قبل از دریافت مجوز دایر کرده است، گفت: اطلاعی ندارم که آیا می‌توانیم در منطقه مسکونی این مرکز را دایر  کنیم یا خیر؟ باید بازرسی از محل بازید و فعالیت ما را تایید یا رد کند.

براتی با تاکید بر اینکه تا کنون مرکز بهداشت از محل ما بازدیدی نداشته است، بیان کرد: بنده پروانه فعالیت‌ام را تحویل شهرداری دادم  و طبق ماده ۱۰۰ در حال بررسی است.

وی با اشاره به بازدید کارشناس محیط زیست از محل، عنوان کرد: تذکری که از کارشناس محیط زیست دریافت کردیم بابت فضولات سگ نبوده است بلکه به ما گفت: چنانچه بخواهیم فعالیتی انجام بدهیم حق نداریم فضولات را در خیابان رها کنیم .

اظهارات مدیر این مرکز در حالی است که جدا از اینکه بدون مجوز فعالیت خود را آغاز کرده است، مردم تا روز گذشته از سروصدای سگ‌ها  و مسائل بهداشتی آن‌ها به ستوه آمده بودند و آن‌ها با عنوان دامپزشکی در پیج اینستاگرام، فعالیت می‌کنند و تنها اتحادیه مربوطه‌ای که این مرکز  باید مجوز آن را نیز داشته باشد اتحادیه گل و گیاه است اما وی  در صحبت‌های خود به نام اتحادیه اشاره نمی‌کند.

طرح شکایت قضایی بهداشت شرق از مرکز چنج

پژمان بختیاری‌نیا رئیس مرکز بهداشت خوزستان در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با تایید بازدید از مرکز نگهداری سگ‌ها، اظهار کرد: پس از دریافت شکایت اهالی منطقه،  بازرسان مرکز بهداشت شرق شهرستان اهواز به یک منزل مسکونی که به محل نگهداری سگ‌ها تبدیل شده بود مراجعه کردند.

وی افزود: با توجه به نگهداری سگ‌ها در فضای بسته، تولید صدا و بوی نامطبوع موجب نارضایتی‌ ساکنان محل شده بود که به تنظیم شکایت و استشهاد محلی منجر شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: اگرچه موضوع در حیطه وظایف دامپزشکی هم قرار داشت اما مرکز بهداشت شرق شهرستان اهواز با توجه به وظیفه ذاتی خود، به دلیل نامناسب بودن فضای فیزیکی و عدم ارائه مجوزهای قانونی، متولی مکان نگهداری سگ‌ها را به مرجع قضایی معرفی و مستندات را به دادستانی تقدیم و باید منتظر باشیم تا اقدام قضایی روند قانونی خود را طی کند تا به صدور رای منتهی شود.

مجوز چنج، فروش لوازم حیوانات خانگی است

علیرضا جهانگیری قائم مقام اتحادیه گل‌فروشان اهواز نیز در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: ما مجوزی جهت نگهداری، تیمار کردن یا پانسیون نداریم ما فقط مجوز فروش لوازم حیوانات خانگی از قبیل قفس، غذا، آن‌هم غذای خشک و نه تخصصی را می‌دهیم.

وی با بیان اینکه مرکز چنج تنها مجوز فروش لوازم حیوانات خانگی را از ما گرفته است، افزود: ما مجوز پانسیون  و حتی پت شاپ را نمی‌توانیم صادر کنیم و برای این مجوزات باید از طریق دامپزشکی اقدام شود.

مکاتبات اداری چنج را تعطیل نکرد

برای بررسی این موضوع و اطلاع از صحت و سقم خبرنگار فارس بارها با مدیرکل دام‌پزشکی  استان تماس گرفت اما وی پاسخ نداد و مسوول حقوقی این اداره حاضر به مصاحبه نشد.

البته مکاتبات اداری  اداره کل دامپزشکی استان دستگاه‌های مختلف( اداره اماکن، دادستان، اداره دامپزشکی اهوازو…) بر غیرقانونی این مرکز صحه گذاشته است.

معاون دادستان اهواز  نیز طی نامه‌ای از اداره دامپزشکی اهواز، شهرداری منطقه سه، اداره محیط زیست اهواز و مرکز بهداشت شرق درخواست برخورد قانونی با مسببین را خواسته است.

شهرداری منطقه سه نیز  پس از بازرسی از محل نگهداری سگ‌ها یکبار در تاریخ ۲۸/۰۱/۱۴۰۲ و بار دیگر در تاریخ ۲۵/۰۲/۱۴۰۲  با تایید غیر مجاز  بودن فعالیت مرکز چنج اخطاریه می‌دهد که ظرف ۴۸ ساعت به اجرائیات شهرداری مراجعه کنند.

با وجود همه این مکاتبات و ورود دستگاه‌های مربوطه و تایید غیر قانونی و غیر مجاز بودن فعالیت چنج اما این مرکز همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به اذعان اهالی محل  به ویژه بعد از ظهرها ۲۰ متری مقیمی انتهای خیابان ۷ اقبال، به محلی برای تردد صاحبان سگ و سگ‌گردانی آن‌ها شده و اهالی مدام با صحنه سگ‌های پشمالویی که آدم‌های شیک و اتو کشیده با زنجیری کوتاه دنبال خود می‌کشانند مواجه می‌شوند.

پایان پیام

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.