کد خبر : 26661
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴

تحقق برنامه های توسعه پایدار شهری مسجدسلیمان در گرو حمایت از بانوان

تحقق برنامه های توسعه پایدار شهری مسجدسلیمان در گرو حمایت از بانوان

شبکه خبری خوزستان// امروزه مشارکت سیاسی از جمله اموری است که از سوی محافل روشن‏فکری بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن به عنوان یکی از مهم‏ترین شاخص‏ های توسعه یاد می‏شود، به گونه‏ ای که عدم مشارکت سیاسی بخصوص مشارکت سیاسی زنان، به عنوان یکی از نشانه‏ های عقب‏ ماندگی کشورها عنوان می‏

شبکه خبری خوزستان// امروزه مشارکت سیاسی از جمله اموری است که از سوی محافل روشن‏فکری بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن به عنوان یکی از مهم‏ترین شاخص‏ های توسعه یاد می‏شود، به گونه‏ ای که عدم مشارکت سیاسی بخصوص مشارکت سیاسی زنان، به عنوان یکی از نشانه‏ های عقب‏ ماندگی کشورها عنوان می‏ شود.

رهبرفرزانه انقلاب فرموده است: اسلام‌ بت‌ جاهلانه‌ مردگرایی‌ را شکسته‌ است‌ و ضمن‌ احترام‌ کامل‌ به‌ خصوصیات‌ و عواطف‌ و احساسات‌ زنان‌، راه‌ رشد و تعالی‌ آنان‌ را در تمامی‌ عرصه‌ها گشوده‌ است‌.

امروزه مشارکت سیاسی از جمله اموری است که از سوی محافل روشن‏فکری بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن به عنوان یکی از مهم‏ترین شاخص‏ های توسعه یاد می‏شود، به گونه‏ ای که عدم مشارکت سیاسی بخصوص مشارکت سیاسی زنان، به عنوان یکی از نشانه‏ های عقب‏ ماندگی کشورها عنوان می‏ شود.حضور زنان در انتخابات مجلس و شوراها و اصناف نه تنها منعی ندارد بلکه با استفاده درست از ظرفیت زنان که همواره در زمان جنگ با حضور با صلابت خود در پشت جبهه ها نقش بسزایی در هشت سال دفاع مقدس داشتند میتوان به رشد و توسعه روستاها شهرها و کشور کمک کرد.

شورای شهر به این دلیل شکل گرفت تا در خدمت توسعه کشور باشد، توسعه‌ای متوازن و پایدار همراه با مشارکت آحاد مردم. شوراها باید توسعه را از متمرکز شدن در شهرها به سمت روستاها ببرند. انتظاری که از شورا داریم این است که در فرآیند توسعه همه جانبه و پایدار به کمک کشور بیاید،
صرف زن بودن، متخصص بودن، جوان بودن و شاخص‌های دیگری که امروزه وجود دارد برای اعضای شورای شهر کافی نیست بلکه ما به افرادی نیاز داریم که ضد فساد و رانت باشند و هیچ نسبتی با باندهای فساد نداشته باشند.

همانطور که همه ما میدانیم که شهر اولین ها نیاز به تفکری نوین حول محور آبادانی شهر نیاز دارد و باید افرادی را وارد شوراها کنیم که دست هایی را به سمت بیت المال دراز می شود را قطع کنند،وصرفا هدفشان توسعه پایدار شهری(که مهم ترین دلیل وجود شوراها همین مسئله می باشد) باشد.
مطمئنا با شناختی که  شهر مسجد سلیمان از مهندس شیما ورناصری دارند و برنامه های جامع ایشان در مورد توسعه پایدار شهری که نیازمند پشتیبانی نخبگان و دلسوزان شهر می باشد و در مقالات مختلف خدمت عزیزان ارائه شد ایشان را در این راه سخت همراهی میکند تا این برنامه توسعه با موفقیت مسیر خود را طی کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.