شماره : 32668
30 / 10 / 1400 - 8:15

اخبار اقتصادی؛

اقتصادی | وام بدون ضامن به چه کسانی پرداخت می شود؟

برگشت خوردن چک مصیبت بزرگی است که می‌تواند رتبه و نمره اعتباری یک فرد را پایین بیاورد. اگر چک برگشتی داشته باشید، تقریبا تا زمانی که آن چک رفع سوء‌اثر نشده باشد، نمی‌توانید وام بانکی بگیرید. بدهی بانکی بخش دیگری از امتیاز و رتبه اعتباری مشتری با پایین می‌آورد. آن‌هایی که وام‌های قبلی خود را سروقت تسویه نکرده‌اند یا اصلا بدهی معوق بانکی دارند، از این ناحیه آسیب می‌بینند.؛

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از فرارو، پرداخت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی به‌زودی بدون نیاز به معرفی ضامن و تنها با شیوه اعتبارسنجی انجام می‌شود. این خبر پس از جلسه سیدابراهیم رئیسی، تیم اقتصادی دولت و روسای بانک‌های دولتی و خصوصی منتشر شد و علی بهادری‌جهرمی، سخنگوی هیات دولت، در پایان جلسه اعلام کرد رئیس‌جمهوری از بانک‌ها خواسته در پرداخت وام‌های خرد سخت‌گیری نکنند، همچنین به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی دستور داده تا این موضوع در سال جاری محقق شود.

ظرف ۲۴ ساعت بعد، جزییات بیشتری منتشر شد؛ علی صالح‌آبادی رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد در صورتی که افراد دارای رتبه اعتبارسنجی مناسب باشند به‌طور ویژه تسهیلات خرد، دریافت می‌کنند. خود علی بهادری‌جهرمی هم در یک گفتگو جداگانه خبر داد، کسی که کارمند یا حقوق بگیر ثابت دولت است می‌تواند حقوق خود را وثیقه و اعتبار وامش کند. از سیمکارت موبایل، سهام عدالت و حساب یارانه‌نقدی به‌عنوان سایر وثایق قابل پذیرش یاد می‌کنند؟ اما پرداخت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن چطوری و با چه روشی انجام خواهد شد؟

پرداخت تسهیلات بدون ضامن و تنها با اعتبارسنجی مشتریان بانکی، از چهار سال پیش وارد ادبیات بانکی و اقتصادی ایران شد. در بهمن ماه ۱۳۹۷ یک شرکت دانش‌بنیان خصوصی، در مراسمی رسمی که در ساختمان بانک مرکزی برگزار شد، از سامانه‌ای رونمایی کرد.

مدیران این سامانه ادعا می‌کردند با گردآوری اطلاعات بانکی و مالی افراد، قادر هستند میزان رتبه ریسک‌پذیری فرد را مشخص کنند و آن را در قالب گزارشی موسوم به اعتبارسنجی تحویل دهند. به این ترتیب بانک‌ها و حتی شرکت‌ها قادر و خواهند بود با بررسی میزان چک‌های برگشتی فرد، تعداد وام‌هایی که دریافت کرده یا نظم و انضباط در پرداخت اقساط تصمیم بگیرند با او وارد معامله شوند یا نه. از آن سال تا الان سامانه‌های اعتبارسنجی زیادی رونمایی شده‌اند و همین گوشه‌کنار‌ها به کار خود مشغول بوده‌اند، اما به‌نظر می‌رسد بانک مرکزی و وزارت اقتصاد بالاخره عزم خود را جزم کرده‌اند تا به شکل رسمی وارد دوران تازه‌ای از ارائه خدمات بانکی شویم. دستور رئیس‌جمهور می‌تواند سرعت بیشتری به این فرآیند دهد. احتمالا به‌زودی هر بانک سامانه اعتبارسنجی رسمی خود را معرفی می‌کند و برای پرداخت وام، اعتبار مشتریان و متقاضیان را در آن خواهد سنجید.

سامانه اعتبارسنجی مشتریان بانکی چطور عمل می‌کند؟

پرداخت تسهیلات بدون ضامن و تنها با اعتبارسنجی مشتریان بانکی، همان طور که وعده داده شده، شاید تا پایان همین سال ۱۴۰۰ یا نهایتا در ابتدای سال آینده کلید بخورد. بانک‌مرکزی در سال‌های قبل حتی شرایط، ضوابط و مولفه‌های سنجش میزان اعتبار مشتریان بانک را هم مشخص کرده است. مهمترین آن‌ها نداشتن چک برگشتی و بدهی معوق بانکی است، اما پنج مولفه دیگر هم در فرآیند اعتبارسنجی مشتریان وجود دارد؛ اگر وام‌های قبلی را پرداخت نکرده باشید، نه‌تن‌ها نمی‌توانید وام جدید بگیرید، بلکه برای صدور چک هم با مشکل مواجه خواهید شد. رانندگی در ظاهر ارتباطی با اعتبار بانکی ندارد، ولی یکی از مولفه‌هایی که می‌تواند در اعتبارسنجی مشتریان بانک‌ها دخیل باشد، جرایم پراخت نشده رانندگی است. سامانه‌های اعتبارسنجی چطور کار می‌کنند؟

پرداخت تسهیلات بانکی پیش از این نیازمند ملاقات با رئیس شعبه یا سروکله زدن با کارمندان پشت باجه بود. به‌شکل طبیعی احتمال خطا و سوءاستفاده در چنین فرآیندی وجود دارد، اما سامانه‌های اعتبارسنجی تنها با اعداد و ارقام کار دارند. اطلاعات زیادی را از سامانه‌های مختلف جمع می‌کنند و با کنار هم قرار دادن آن‌ها نمره‌ای به فرد می‌دهند که حاصل رفتار خودش در طول مدتی مشخص است.

متقاضی دریافت وام، در زمان ارائه درخواست می‌توان یک گزارش اعتبارسنجی از سامانه مورد وثوق بانک بگیرد. گزارش ظرف چند ثانیه تحویل داده می‌شود و در آن جزییات سابقه چک برگشتی، بدهی معوق بانکی، ضمانت افراد برای تسهیلات، وضعیت درآمدی، تعداد و میزان تسهیلات دریافتی سررسید نشده، قید خواهد شد. به عملکرد فرد در نهایت یک نمره اعتبار تعلق می‌گیرد که مشخص می‌کند ریسک پرداخت وام به فرد چقدر است. آیا اصلا می‌توان با درخواست پرداخت تسهیلات به او موافقت کرد یا نه. اگر حواب استعلام سامانه اعتبارسنجی منفی باشد، فرد باید دست خالی از شعبه بانک بیرون بیاید.

رتبه اعتباری مشتریان بانک چطور سنجیده می‌شود؟

برگشت خوردن چک مصیبت بزرگی است که می‌تواند رتبه و نمره اعتباری یک فرد را پایین بیاورد. اگر چک برگشتی داشته باشید، تقریبا تا زمانی که آن چک رفع سوء‌اثر نشده باشد، نمی‌توانید وام بانکی بگیرید. بدهی بانکی بخش دیگری از امتیاز و رتبه اعتباری مشتری با پایین می‌آورد. آن‌هایی که وام‌های قبلی خود را سروقت تسویه نکرده‌اند یا اصلا بدهی معوق بانکی دارند، از این ناحیه آسیب می‌بینند.

ضامن تسهیلات بانکی که اقساط پرداخت نشده دارد هم نمره اعتباری کم می‌آورد و به احتمال زیاد موقع درخواست وام یا صدور چک جدید به مشکل برمی‌خورید. حتی اگر آدم خوش‌حسابی باشید و همه اقساط وام‌های قبلی خود را به موقع پرداخت کرده باشید، باز هم ممکن است رتبه اعتبار شما در سامانه اعتبارسنجی کاهش پیدا کند. چراکه در این سامانه میزان و تعداد تسهیلاتی که تاکنون دریافت کرده‌اید هم مورد توجه قرار می‌گیرد. بر این اساس اگر در حال حاضر تعداد زیادی وام از بانک گرفته‌اید که هنوز بازپرداخت آن‌ها تمام نشده، این موضوع به اطلاع همه بانک‌ها خواهد رسید و اگر بانکی بخواهد به شما وام جدید پرداخت کند، احتمالا با مشاهده میزان بدهی شما به سیستم بانکی از این کار منصرف خواهد شد.

سامانه اعتبارسنجی علاوه بر اینکه کار بانک‌ها را برای شناختن وضعیت مشتریان راحت می‌کند، می‌تواند برای کسب‌وکار‌ها و افرادی که با چک و دسته چک زیادی سر و کار دارند مفید باشد. چراکه این سیستم باعث می‌شود مشتریان بانک‌ها برای حفظ رتبه اعتباری خود تلاش کنند.

سامانه اعتبارسنجی مشتریان بانک، در آخرین به‌روزرسانی بانک مرکزی با پنج مولفه جدید روبرو است. مولفه اول محکومیت‌های مالی قضایی است. کسانی که به خاطر جرایم اقتصادی پایشان به دادگاه باز شده و رای محکومیت گرفته‌اند، احتمالا در دریافت وام و صدور دسته چک به مشکل برخواهند خورد. چراکه بر اساس برنامه بانک مرکزی قرار است عدد و میزان محکومیت‌های مالی در سامانه اعتبارسنجی درج شود و بر نمره اعتبار مشتریان بانک‌ها تاثیر بگذارد. خودتان را جای رئیس شعبه بانک بگذارید؛ آیا حاضرید به کسی که محکومیت مالی دارد وام بدهید؟

مولفه دوم بدهی‌های مالیاتی است. اگر شخصی یا کسب‌وکاری مالیات خود را به موقع پرداخت نکند یا در اظهارنامه خود اطلاعات غلط بدهد یا به‌طور کلی از زیر بار پرداخت مالیات فرار کند، احتمالا باید دور وام بانکی را خط قرمز بکشد. چراکه قرار است رقم مالیات‌های پرداخت شده و پرداخت نشده و به عبارتی کل کارنامه مالیاتی هر شخص در سامانه اعتبارسنجی بانک‌ها بیاید و اعتبار کسانی که می‌خواهند وام بگیرند را تحت تاثیر قرار دهد.

مولفه سوم از همه جالب‌تر است. بانک مرکزی می‌خواهد جرایم رانندگی را هم به سامانه اعتبارسنجی مشتریان بانک‌ها اضافه کند تا در آن سامانه تعداد تخلفات، میزان جرایم و مبلغ جرایم پرداخت شده و پرداخت نشده در اعتبارسنجی لحاظ شود. این مولفه با هدف ارزیابی ریسک مشتری در نظر گرفته خواهد شد. با این حساب بهتر است اگر دنبال وام بانکی هستید، از این به بعد موقع رانندگی هم حسابی احتیاط کنید و حواستان به حداکثر سرعت مجاز اتوبان‌ها باشد! احتمالا بانک مرکزی هدف‌های اجتماعی هم از این کار داشته باشد. چراکه از نظر این نهاد اعتبارسنجی یک ابزار سیستماتیک است که باعث تغییر در رفتار اجتماعی می‌شود. تجربه بسیاری از کشور‌های توسعه‌یافته نشان داده است که با اعتبارسنجی مسائلی مثل تاخیر نداشتن در بازپرداخت بدهی و خودداری از تخلفات رانندگی تبدیل به دغدغه افراد می‌شود که مبادا از اعتبارشان کاسته شود

مولفه چهارم به واردکننده‌ها مربوط می‌شود. آن‌هایی که موقع واردات کالا به کشور عوارض را پرداخت نکرده و به گمرک بدهی دارند، باید منتظر کاهش اعتبار در سامانه بانک مرکزی باشند. چراکه قرار است بدهی پرداخت عوارض گمرک به عنوان یکی از مولفه‌های سامانه اعتبارسنجی در نظر گرفته شود.

مولفه پنجم سفارش‌های وارداتی ثبت شده است. واردکننده‌ها برای اینکه کالایی به کشور وارد کنند باید سفارش آن را به بانک مرکزی بدهند تا به کالای مورد نظر ارز دولتی یا سنا تخصیص داده شود. واردکننده‌هایی که سفارش ثبت می‌کنند و دلار می‌گیرند، در صورتی که کالای مورد نظر را وارد کشور نکنند عملا تخلف کرده و معلوم نیست دلار‌های بانک مرکزی را صرف چه کاری کرده‌اند. بانک مرکزی می‌خواهد برای زهرچشم گرفتن از آنها، رتبه اعتبارشان پیش بانک‌ها را کاهش دهد و ثبت سفارش‌های وارداتی که منجر به واردات نشده است را به عنوان یکی از مولفه‌های اعتبارسنجی در نظر بگیرد.

میزان درآمد اشخاص که در اظهارنامه‌ها به سازمان امور مالیاتی اعلام شده، در سامانه اعتبارسنجی درج می‌شود. این یعنی اگر به هوای فرار از پرداخت مالیات، درآمد خود را کمتر از رقم واقعی اعلام کرده باشید، موقع دریافت وام یا ضامن شدن برای دیگران به مشکل خواهید خورد. چراکه بانک‌ها رقم اعلام شده به سازمان امور مالیاتی را در سامانه اعتبارسنجی به عنوان درآمد فرد در نظر می‌گیرند و بر همان اساس می‌توانید برای دریافت وام ضامن شوید یا درخواست بدهید. اگر درآمد شما بالا و مشمول مالیات باشد، با پر کردن اظهارنامه و ارائه اطلاعات درست می‌توانید رتبه بالاتری در سامانه اعتبارسنجی داشته باشید و راحت‌تر برای دریافت وام و صدور دسته‌چک درخواست بدهید.

چطور می‌توان رتبه اعتباری فعلی را چک کرد؟
سامانه اعتبار من در حال حاضر یکی از مهمترین روش‌های سنجش اعتبار محسوب مب‌شود و با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه ملی اعتبارسنجی، تمام سابقه مالی شما را در دریافت وام از بانک‌ها، چک‌های برگشتی و بدهی‌هایتان به سیستم بانکی را در اختیارتان می‌گذارد. با مراجعه به این سامانه به نشانی mycredit.ir می‌توانید با وارد کردن کدملی و شماره تلفنی که به نام خودتان باشد و البته پرداخت هزینه ۱۰ هزار تومانی، گزارش کامل وضعیت اعتباری خود را مشاهده کنید تا ببینید چه نمره‌ای از سامانه اعتبارسنجی دریافت کرده‌اید.

گزارش اعتبار چیزی شبیه کارنامه فرد است. این نمره بین صفر تا ۹۰۰ متغیر است و کسانی که نمره کمتر از ۵۰۰ داشته باشند، عملا در ریسک بسیار بالا قرار دارند. نکته‌ای که در این گزارش وجود دارد این است که حتی اگر کل وام‌های گذشته را تسویه کرده باشید، همچنان تاخیر در پرداخت اقساط به عنوان نمره منفی در سامانه اعتبارسنجی در نظر گرفته می‌شود. چک‌های برگشتی که جای خود را دارد، اگر برای دریافت وام وثیقه کمتر از معمول را به بانک ارائه کرده باشید، باز هم رتبه اعتبار شما کاهش پیدا می‌کند.

این سامانه توسط یکی از شرکت‌های مشاوره رتبه‌بندی اعتباری راه‌اندازی شده و بیشتر برای کاربران حقیقی و شرکت‌هایی که می‌خواهند وضعیت اعتبار مشتریانشان را بررسی کنند، کاربرد دارد. بانک‌ها با اتصال مستقیم به سامانه اعتبارسنجی بانک مرکزی، اطلاعات گسترده‌تری را با یک استعلام ساده کد ملی در اختیار خواهند داشت. احتمالا سامانه‌های اعتباری از این به بعد گسترش پیدا می‌کنند. شاید هر بانک سامانه اعتباری خودش را رونمایی کند یا با یکی از سامانه‌های اعتباری موجود قرارداد همکاری ببندد. برای همین وقتی به بانک می‌روید و درخواست تسهیلات می‌کنید، به‌جای اعمال سلیقه مدیر و کارمند شعبه، این کارنامه و نمره اعتباری شماست که سرنوشت درخواست را روشن می‌کند. کسی که نمره اعتبارش بالا باشد، دیگر موقع گرفتن وام‌های خرد زیر ۱۰۰ میلیون تومان، نیازی به معرفی ضامن ندارد و خودش ضامن وام می‌شود.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32668 توسط سرباز انقلاب و در روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت 08:15:24
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32665
30 / 10 / 1400 - 3:39

اخبار خوزستان؛

استاندار خوزستان خبر داد : خوزستان به عنوان پایلوت ملی اجرای طرح بازآفرینی محلات کم برخوردار تعیین شد

نشست ستاد بازآفرینی شهری روز چهارشنبه به ریاست دکتر صادق خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد آئینی، معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و جمعی از مسئولان در محل استانداری خوزستان برگزار شد.؛

شبکه خبری خوزستان | استاندار خوزستان با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی گفت: امیدواریم بتوانیم استان خوزستان را که هم اکنون به عنوان پایلوت ملی اجرای طرح بازآفرینی محلات کم برخوردار تعیین شده به بهترین شکل ظرف چند سال آینده توسعه داده و به حداقل میانگین استانی از لحاظ رفع محرومیت و برخورداری برسانیم.

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از عطر کارون، نشست ستاد بازآفرینی شهری روز چهارشنبه به ریاست دکتر صادق خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد آئینی، معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و جمعی از مسئولان در محل استانداری خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست هدف از تشکیل ستاد بازآفرینی شهری را پشتیبانی از محلات کم‌برخوردار از نظر خدمات مسکن، بهداشت و درمان، مسائل معیشتی و سایر نیازهای ضروری عنوان کرد و افزود: این ستاد متشکل از فرمانداران و شهرداران است و مسئولان دستگاه‌های مختلف نیز از جمله هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفین، بهزیستی و بنیاد برکت با این ستاد همکاری می‌کنند.

خلیلیان با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های همه دستگا‌ه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی توضیح داد: تلاش ما این است تا بتوانیم خوزستان را که به عنوان طرح پایلوت ملی اجرای طرح بازآفرینی محلات کم‌برخوردار تعیین شده را به بهترین شکل ظرف چند سال آینده توسعه داده و به حداقل میانگین استانی از لحاظ رفع محرومیت و برخورداری برسانیم.

گفتنی است پیش از این جلسه، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی کشور با صادق خلیلیان، استاندار خوزستان دیداری داشتند.

در این دیدار پیرامون محلات کم برخوردار، برنامه‌ریزی در جهت تحول در محلات هدف، برنامه‌ریزی و ارائه راهکار پیرامون توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ساکنان محلات هدف با استفاده از ظرفیت‌های همه دستگاه‌های حاکمیتی، دولتی، عمومی و سازمان‌های مردم نهاد گفتگو و تبادل نظر شد.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32665 توسط سرباز انقلاب و در روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت 03:39:19
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32646
29 / 10 / 1400 - 14:03

دبیر نهضت پیشرفت بانوان هندیجان از نشست بانوان فعال فرهیخته این شهرستان با مسئول بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان خوزستان

  به گزارش خبرنگارما از هندیجان درحلسه سکینه شنبدی، دبیر نهضت پیشرفت بانوان ضمن ارائه فعالیت های بانوان در عرصه آسیب های اجتماعی و برنامه های فرهنگی گفت: نهضت پیشرفت بانوان با محوریت اداره تبلیغات اسلامی و بانوان فعال فرهنگی حوزوی و دانشگاهی فعالیت های فرهنگی و خدمات اجتماعی در سطح شهرستان به صورت مستمر

 

به گزارش خبرنگارما از هندیجان

درحلسه سکینه شنبدی، دبیر نهضت پیشرفت بانوان ضمن ارائه فعالیت های بانوان در عرصه آسیب های اجتماعی و برنامه های فرهنگی گفت: نهضت پیشرفت بانوان با محوریت اداره تبلیغات اسلامی و بانوان فعال فرهنگی حوزوی و دانشگاهی فعالیت های فرهنگی و خدمات اجتماعی در سطح شهرستان به صورت مستمر و همزمان با مناسبت های مختلف فرهنگی انجام می دهند. درپایان :خانم

مراداسکندری، مسئول بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بانوان شهرستان اظهارکرد: نقش بی بدیل مادران در تربیت فرزندان اشاره و اینکه اگر مادران با اعتقادات صحیح به تربیت دینی فرزندان خود همت گمارند، می توانند آنها را از بسیاری از فتنه های زمان و آلودگی به زشتیها و پلیدیهای دنیایی مصون بدارند.

ناصر حکیمی خبرنگار

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32646 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 14:03:55
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32631
29 / 10 / 1400 - 12:38

گرامیداشت روز هوای پاک در هندیجان + تصاویر

  به گزارش خبرنگارما ازهندیجان صبح امروز به مناسبت روز ملی هوای پاک با حضور روسای تعدادی از ادارات و دوستاران محیط زیست با کاشت درختان مثمر در نهالستان شهدا هندیجان برگزار گردید. مصطفی حق زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان ضمن گرامی داشت هفته هوای پاک گفت: ۲۹ دی ماه روز هوای پاک

 

به گزارش خبرنگارما ازهندیجان صبح امروز به مناسبت روز ملی هوای پاک با حضور روسای تعدادی از ادارات و دوستاران محیط زیست با کاشت درختان مثمر در نهالستان شهدا هندیجان برگزار گردید.

مصطفی حق زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان ضمن گرامی داشت هفته هوای پاک گفت: ۲۹ دی ماه روز هوای پاک است و شعار امسال این روز (هوای پاک ،حفوق عامه و اراده ملی )تعیین شده است .به همین مناسبت این اداره با همکاری انجمن آوای محیط زیست سبز اندیشان خلیج فارس و مدیریت نهالستان شهداء هندیجان و با حضور مسئولین ادارات و دوستاران محیط زیست به کاشت بیش ازچندین درختان مثمر در این نهالستان اقدام کردند. حق زاده در پایان اظهارکرد : هدف اصلی از برگزاری این برنامه در این روز گسترش و ارتقای مشارکت مردم در کاهش آلودگی هوا و اطلاع رسانی به مردم در سطوح مختلف و ایجاد حساسیت در بین آنها نسبت به موضوع آلودگی هوا و نقش همه دستگاه ها در اجرای قانون هوای پاک است.

خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32631 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 12:38:30
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32628
29 / 10 / 1400 - 12:35

اطلاعیه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان هندیجان

باتوجه به اخطاریه و هشدار سطح نارنجی صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی خوزستان مبنی بر متلاطم شدن دریا و افزایش سرعت و ارتفاع امواج که منجر به پاره شدن تورهای صیادی و احتمال غرق شدن شناورها می گردد.؛

 

قابل توجه کلیه صیادان و شناورهای صیادی و تجاری*ک

 

بسمه تعالی

 

 

باتوجه به اخطاریه و هشدار سطح نارنجی صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی خوزستان مبنی بر متلاطم شدن دریا و افزایش سرعت و ارتفاع امواج که منجر به پاره شدن تورهای صیادی و احتمال غرق شدن شناورها می گردد.

 

لذا از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ تا اواخر روز شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲ خروج کلیه شناورهای سبک و سنگین به سمت دریا ممنوع می باشد.

 

علی بویری فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان هندیجان

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32628 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 12:35:37
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32624
29 / 10 / 1400 - 12:04

برای اولین بار با دعوت روح الله جلیلی سرپرست شهرداری مسجدسلیمان ادارات خدمات رسان و اجرایی برای هماهنگی گرد هم آمدند / عدم اجازه حفاری بدون تضمین لازم در سطح شهر توسط شهرداری

شهرداری از این پس اجازه هیچگونه حفاری بدون دریافت تضمین لازم را نخواهد داد.؛

 

 

 

 به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان ، روح اله جلیلی سرپرست شهرداری مسجدسلیمان پس از سالها ناهماهنگی، برای اولین بار با دعوت از ادارات آب و فاضلاب، گاز، مخابرات و سازمان برق، درخصوص هماهنگی و تعامل بیشتر جهت خدمات رسانی و اقدامات زیرساختی مانند حفاری های سطح شهر به بحث و بررسی پرداختند.

 

 

 سرپرست شهرداری در این جلسه پر اهمیت که با حضور ریاست و دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر، در دفتر شهردار برگزار گردید اظهار داشت: بسیاری از شهروندان شریف از وضعیت معابر و خیابانها نگرانند و این وضعیت ناشی از عدم هماهنگی میان دستگاههای خدمات رسان است که ضرورت دارد تا در این زمینه هماهنگی های بهتری صورت گیرد و شهرداری آماده برقراری این تعاملات فی ما بین خواهد بود و از این پس اجازه هیچگونه حفاری بدون دریافت تضمین های لازم نخواهد داد.

 

 

در پایان این نشست دو ساعته دیگر ادارات ، موضوعات مختلفی مطرح و نتایج مثبت و موثری نیز حاصل گردید و مقرر شد این جلسات بصورت مستمر و ماهیانه برگزار گردد.

 

 

 

 

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32624 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 12:04:06
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32621
29 / 10 / 1400 - 12:02

سرپرست شهرداری مسجدسلیمان :؛

تقبل همه هزینه های اصلاح درپوش های مخابراتی توسط شهرداری مسجدسلیمان

شبکه خبری خوزستان | سرپرست شهرداری مسجدسلیمان از تقبل همه هزینه های اصلاح درپوشهای مخابراتی خبر داد ؛

 

 

 

شبکه خبری خوزستان | سرپرست شهرداری مسجدسلیمان : همه هزینه های اصلاح درپوشهای مخابراتی تقبل گردید.

 

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مسجدسلیمان ، روح الله جلیلی با اعلام این خبر افزود: آنچه برای شهرداری و شورای اسلامی شهر اولویت دارد رضایت شهروندان است و در این راستا آماده همکاری و تعامل با کلیه ارگانهای خدمات رسان هستیم ، زیرا شایسته نیست درپوش یک کانال مخابراتی چندین سال در مسیر اصلی تردد شهروندان، دچار مشکل باشد و به دلیل مشکلات مالی اصلاح آن به طول بینجامد.

 

 

وی افزود : طی صحبت هایی که با اعضای محترم شورای اسلامی شهر و توافق با مدیر محترم مخابرات مسجدسلیمان ، تصمیم بر آن شد کل هزینه های اصلاح درپوشهای مخابرات تقبل و واحد عمران و تاسیسات شهرداری را مامور اینکار کرده ایم.

 

 

جلیلی در خاتمه گفت : برای بهسازی معابر اصلی تلاش خواهیم کرد و در جلساتی که روز گذشته با ارگانهای اجرایی شهر برگزار گردید تاکید شد ، به حفاری های بدون برنامه نیز اجازه کار نداده و امیدوارم در این زمینه هماهنگ تر عمل شود.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32621 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 12:02:23
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32615
29 / 10 / 1400 - 6:28

با حضور رئیس اتاق تعاون خوزستان: ؛

مشکلات تعاونی خدمات صیادی و بخش خصوصی بررسی شد

جلسه با حضور رئیس اتاق تعاون خوزستان مدیر عامل تعاونی های صیادی استان و نماینده و کارشناس اداره کل تعاون و کار به همراه رییس اداره تعاون هندیجان و هییت مدیره تعاونی خدمات صیادی و بخش خصوصیدر جهت بررسی مشکلات و رفع موانع ایجاد شده در بندر سجافی شهرستان برگزار گردید؛

به گزارش خبرنگار شبکه خبری خوزستان

در این جلسه ایمان سرداری رییس اتاق تعاون استان ضمن بررسی دقیق مشکلات در این خصوص گفت:

یکی از سیاست های دولت انقلابی و مردمی بررسی و برداشتن موانع در طرحها و پروژه های می باشد که به زمین مانده و ما امروز ما بنا به تاکید دکتر فتوحی معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری جهت برطرف شدن موانع بخش خصوصی و تعاونی خدمات صیادی هندیجان در اینجا حضور پیدا کردیم

وی افزود : با ایجاد همدلی و خویشتن داری می توان خیلی از مشکلاتی که بخش خصوصی با تعاون چندین سال درگیر آن هستند را برطرف نمود

ایشان اظهارکرد:

پروژه جایگاه سوخت رسانی به صیادان جز طرحهای مهم شهرستان می باشد که ما این آمادگی را داریم جهت راه اندازی و ارائه خدمات به صیادان با دو طرف این موضوع نهایت همکاری را داشته باشیمو از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد

 

در ادامه این جلسه عساکره مدیر عامل اتحادیه تعاونی های استان نیز با تاکید بر حل و راه اندازی این پروژه از بخش خصوصی و هییت مدیره تعاونی خدمات صیادی هندیجان به عنوان طرفین این طرح خواست تا با رفع مشکلات بیش از این باعث ضرر و زیان صیادان شهرستان نشوند،

درپایان گفت: همچنین نماینده اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و رییس اداره تعاون هندیجان هرکدام نظرات خود را در جهت فعالیت این جایگاه سوخت بیان داشتند خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32615 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 06:28:13
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32612
29 / 10 / 1400 - 6:25

برگزاری کارگاه بررسی آسیبهای اجتماعی ومفاسد اخلاقی ویژه ی همکاران و دانش آموزان شهرستان هندیجان

  به گزارش خبرنگارما درجلسه کارگاه بررسی آسیبهای اجتماعی ومفاسد اخلاقی با حضور مدیریت آموزش وپرورش هندیجان قاسم عباسی،دادستان عمومی وانقلاب شهرستان هندیجان افشون ،کارشناس مشاوره اداره وجمعی ازهمکاران ودانش آموزان هنرستان حجاب در محل سالن اجتماعات هنرستان حجاب برگزار گردید. دراین جلسه عباسی ضمن تشکراز کلیه همکاران وزحمات مشاوران گفت :امروز تربیت فرزندان ودانش

 

به گزارش خبرنگارما درجلسه کارگاه بررسی آسیبهای اجتماعی ومفاسد اخلاقی با حضور مدیریت آموزش وپرورش هندیجان قاسم عباسی،دادستان عمومی وانقلاب شهرستان هندیجان افشون ،کارشناس مشاوره اداره وجمعی ازهمکاران ودانش آموزان هنرستان حجاب در محل سالن اجتماعات هنرستان حجاب برگزار گردید.

دراین جلسه عباسی ضمن تشکراز کلیه همکاران وزحمات مشاوران گفت :امروز تربیت فرزندان ودانش آموزان از کانالهای مختلف شکل می گیرد و نظام تعلیم وتربیت در کنار خانواده نقش بسیارگسترده ای در شکل گیری شخصیت نوجوانان ودانش آموزان ایفا می کند.

درادامه افشون دادستان عمومی وانقلاب شهرستان هندیجان در خصوص رابطه با آسیبهای اجتماعی،مفاسداخلاقی،طلاق ونیز آمادگی دانش آموزان در برابر آسیب ها سخنانی ایرادنمود.

درپایان جلسه بعداز پرسش وپاسخ ،از طرف دادستان عمومی وانقلاب شهرستان سوالاتی پرسیده شد وبه ۵ نفراز دانش آموزان هدایایی از طرف مدیریت آموزش وپرورش هندیجان اهدا گردید. خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32612 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 06:25:25
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 32609
29 / 10 / 1400 - 6:23

با حضور رئیس اتاق تعاون خوزستان؛ ؛

بررسی مشکلات تعاونی خدمات صیادی و بخش خصوصی هندیجان با حضور رییس اتاق تعاون استان خوزستان

شبکه خبری خوزستان | با حضور رئیس اتاق تعاون خوزستان : مشکلات تعاونی خدمات صیادی و بخش خصوصی بررسی شد.؛

 

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از خبرنگار ما در جلسه با حضور رئیس اتاق تعاون خوزستان مدیر عامل تعاونی های صیادی استان و نماینده و کارشناس اداره کل تعاون و کار به همراه رییس اداره تعاون هندیجان و هیات مدیره تعاونی خدمات صیادی و بخش خصوصی در جهت بررسی مشکلات و رفع موانع ایجاد شده در بندر سجافی شهرستان برگزار گردید.

 

 

در این جلسه ایمان سرداری رییس اتاق تعاون استان ضمن بررسی دقیق مشکلات در این خصوص گفت : یکی از سیاست های دولت انقلابی و مردمی بررسی و برداشتن موانع در طرحها و پروژه هایی می باشد که بر زمین مانده و ما امروز بنا به تاکید دکتر فتوحی معاونت هماهنگی اقتصادی استانداری جهت برطرف شدن موانع بخش خصوصی و تعاونی خدمات صیادی هندیجان در اینجا حضور پیدا کردیم.

 

 

وی افزود : با ایجاد همدلی و خویشتن داری می توان خیلی از مشکلاتی که بخش خصوصی با تعاون چندین سال درگیر آن هستند را برطرف نمود.

 

 

 

سرداری اظهار کرد : پروژه جایگاه سوخت رسانی به صیادان جزو طرحهای مهم شهرستان می باشد که ما این آمادگی را داریم جهت راه اندازی و ارائه خدمات به صیادان با دو طرف این موضوع نهایت همکاری را داشته باشیم و از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

 

در ادامه این جلسه عساکره مدیر عامل اتحادیه تعاونی های استان نیز با تاکید بر حل و راه اندازی این پروژه از بخش خصوصی و هیات مدیره تعاونی خدمات صیادی هندیجان به عنوان طرفین این طرح خواست تا با رفع مشکلات بیش از این باعث ضرر و زیان صیادان شهرستان نشوند.

 

 

وی در پایان گفت : همچنین نماینده اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و رییس اداره تعاون هندیجان هر کدام نظرات خود را در جهت فعالیت این جایگاه سوخت بیان داشتند.

 

 

خبرنگار ناصر حکیمی

 

نویسنده سایت : مصطفی شکیبافر

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 32609 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت 06:23:43
© Copyright 2022 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر