شماره : 27834
۲۲ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

قابل توجه سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی؛؛

دره خواری و ساخت و ساز در حریم مسیل ادامه دارد+ عکس

این روزها جای خالی دستگاههای نظارتی و بازرسی به ساخت و سازها در حریم مسیل ها و دره ها در مسجدسلیمان به شدت احساس می شود. موضوعی که با تشدید نظارت ها و ورود به این مقوله حیاتی می تواند از بروز سوانح و حوادث آتی که آسیب های مالی و جانی در پی خواهد داشت جلوگیری نماید.؛

طی سال های اخیر بروز سیلاب در سطح استان موجب شده تا خسارات جانی و مالی بر جای بماند. این موضوع از حیث رعایت حریم رودخانه و مسیل ها در ساخت و سازها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. موضعی که البته به نظر می رسد در مسجدسلیمان به فراموشی سپرده شده است.

به گزارش شبکه خبری خوزستان، بدون شک ساخت و ساز در حریم مسیل و تجاوز به حریم طبیعت موجب می شود تا آسیب های جبران ناپذیری از حیث مالی و جانی به جامعه وارد سازد. از این رو تکلیف دستگاههای متولی در برخورد با ساخت و سازها در حریم رودخانه ها و مسیل کاملاً مشخص است. موضوعی که با اعمال نظارت ها و برخورد با متخلفین می تواند جنبه عملی به خود گیرد. در مسجدسلیمان نیز اخیراً مشاهده شده که برخی ساخت و سازها در حریم مسیل ادامه دارد.

منتظری دادستان کل کشور در دیدار با قضات و کارکنان دادستانی کل گفت: حوادث تلخی که در روز‌های اخیر رخ داد برای مسئولان و مدیران هشداری است که به هیچ وجه اجازه ندهند در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها ساخت و ساز انجام شود. از طرفی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به آسیب های ناشی از سیل اخیر گفت: در برخی مناطق سیل زده شاهد ساخت وسازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها و مسیل ها بودیم که مشکلات زیادی را ایجاد نمود و در این راستا وزارت کشور آماده همکاری با دستگاه های مسوول برای مقابله اصولی با این ساخت و سازها می باشد. علاوه بر این اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اعلام پایش لحظه ای سیلاب از سوی هیات دولت گفت: جلوگیری از ساخت و ساز در بستر مسیل ها و حریم رودخانه ها و ساماندهی بناهای ساخته شده در محدوده آنها در دستور کار دولت است.

با تمام آن چه گفته شد این روزها جای خالی دستگاههای نظارتی و بازرسی به ساخت و سازها در حریم مسیل ها و دره ها در مسجدسلیمان به شدت احساس می شود. موضوعی که با تشدید نظارت ها و ورود به این مقوله حیاتی می تواند از بروز سوانح و حوادث آتی که آسیب های مالی و جانی در پی خواهد داشت جلوگیری نماید.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27834 توسط کد 1031 و در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۴:۴۱
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27831
۲۲ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۷:۵۱

اخبار هندیجان:؛

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان خبرداد: کشف و مداوای یک قطعه باقرقره در هندیجان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان خبرداد: کشف و مداوای یک قطعه باقرقره در هندیجان به گزارش خبرنگارما ازشهرستان هندیجان مصطفی حق زاده رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان گفت: طبق گزارش و روئیت عکس زنده گیری پرنده باقرقره در فضای مجازی توسط یکی از ساکنین روستاهای منطقه با بررسی در محل، نامبرده شناسایی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان خبرداد: کشف و مداوای یک قطعه باقرقره در هندیجان

به گزارش خبرنگارما ازشهرستان هندیجان مصطفی حق زاده رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان گفت: طبق گزارش و روئیت عکس زنده گیری پرنده باقرقره در فضای مجازی توسط یکی از ساکنین روستاهای منطقه با بررسی در محل، نامبرده شناسایی و با حضور در محل سکونت فرد متخلف موفق به تحویل گرفتن پرنده باقرقره به صورت زنده شدیم .

وی افزود : نامبرده بیان داشت که با همسرم در حال جمع آوری کاه و کلش بودیم که این پرنده را که در تور گیر کرده و آسیب دیده بود از ترس اینکه نمیرد به خانه آورده و از آنجا که پرنده زیبایی بود دختر کوچک با آن عکس گرفت و نیت ما این بوده که پس از خوب شدن رهایش کنیم. با توجه به تحقیقات بعمل آمده از اهالی، فرد مذکور فاقد سابقه بوده است. لذا پرنده را سالم تحویل و جهت مداوا به یکی از همیاران مورد اطمینان سپرده تا پس از بهبودی و اطمینان از سلامت در طبیعت رها سازی شود.

حق زاده در پایان اظهارداشت: از سلیمانی رئیس اداره محیط زیست بندر ماهشهر بابت همکاری تشکر می کنم.

خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27831 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۱:۳۴
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27825
۲۲ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۷:۴۹

اخبارامیدیه:؛

برگزاری مراسم غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته هلال احمر در شهرستان امیدیه

برگزاری مراسم غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته هلال احمر در شهرستان امیدیه مولا برومند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان امیدیه با اعلام این خبر گفت :به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال احمر و با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور جمعی ازپرسنل،  اعضای

برگزاری مراسم غبار روبی گلزار شهدا به مناسبت هفته هلال احمر در شهرستان امیدیه

مولا برومند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان امیدیه با اعلام این خبر گفت :به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال احمر و با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور جمعی ازپرسنل،  اعضای داوطلب و اعضای شورای اجرایی جمعیت هلال احمر امیدیه برگزار شد.

در این برنامه اعضای جمعیت هلال احمر امیدیه ضمن زیارت، قرائت فاتحه و غبارروبی مزار مطهر شهدا، با آرمان های بلند شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27825 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۹:۲۱
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27820
۲۲ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۷:۴۶

اخبارهندیجان:؛

امام جمعه هندیجان: صفوف نماز عید فطر در هندیجان برگزارمیگردد

امام جمعه هندیجان: صفوف نماز عید فطر در هندیجان برگزارمیگردد حجت السلام حسینی امام جمعه هندیجان گفت: نماز عید سعید فطر در شهرستان هندیجان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برپا خواهد شد. امام جمعه هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درخصوص برگزاری نماز عید سعید فطر گفت: به شکرانه یک ماه بندگی و مهمانی

امام جمعه هندیجان: صفوف نماز عید فطر در هندیجان برگزارمیگردد

حجت السلام حسینی امام جمعه هندیجان گفت: نماز عید سعید فطر در شهرستان هندیجان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برپا خواهد شد.
امام جمعه هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، درخصوص برگزاری نماز عید سعید فطر گفت: به شکرانه یک ماه بندگی و مهمانی خداوند در ماه مبارک رمضان، نماز عید فطر با رعایت دقیق اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هندیجان شمالی بلوارامیرکبیرروبروی اداره برق شهرستان برگزار خواده شد. وی افزود:نمازگزارهمچنین بازیراندازومهرشخصی خود برای اقامه نمازعیدحضور یابند.
حسینی امام جمعه هندیجان در پایان از همه شهروندان خواست به منظور حفظ سلامت فردی از میهمانی و دورهمی‌های ایام عید سعید فطر اجتناب کنند و به سلامت فردی و عمومی خود اهمیت بیشتری دهند.

خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27820 توسط مصطفی شکیبافر و در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۶:۳۴
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27816
۲۱ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳

نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم از دید و بازدیدهای عید فطر خودداری کنند

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به منع دید و بازدیدهای عیدانه از سوی ستاد مقابله با کرونا گفت: مردم در ایام عید فطر ضوابط بهداشتی را رعایت و از تجمع و دید و بازدید عیدانه پرهیز کنند. حجت الاسلام سیدمحمد نبی موسوی فرد اظهار داشت: خوزستان از نظر کرونا در شرایط دشوار بیماری

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به منع دید و بازدیدهای عیدانه از سوی ستاد مقابله با کرونا گفت: مردم در ایام عید فطر ضوابط بهداشتی را رعایت و از تجمع و دید و بازدید عیدانه پرهیز کنند.

حجت الاسلام سیدمحمد نبی موسوی فرد اظهار داشت: خوزستان از نظر کرونا در شرایط دشوار بیماری قرار دارد و برای جلوگیری از شیوع این بیماری لازم است ضوابط بهداشتی رعایت شود.

وی افزود: یکی از عوامل اصلی شیوع و گسترش کرونا در استان، دورهمی و دیدوبازدیدهای خانوادگی و فامیلی است که لازم است مردم شریف خوزستان از این مسایل تا بهبود شرایط خودداری کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به نزدیکی ایام عید فطر و رسوم این عید بزرگ گفت: عید فطر در فرهنگ مردم خوزستان جایگاه مهمی دارد و مردم براساس این فرهنگ در این عید به دید و بازدید بزرگان رفته و به هم دیگر سر می زنند که با توجه به شرایط کرونا و منع ستاد مقابله با کرونا باید امسال از این مسایل پرهیز شود.

وی بیان داشت: برای کمک به مدافعان سلامت و حفظ جان همدیگر، مردم به طرق دیگر جویایی احوال بزرگان شوند و از حضور در منزل همدیگر خودداری شود.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27816 توسط محمدباقر عباسی و در روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳:۲۳
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27812
۲۱ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳

پیام تسلیت؛

پیام تسلیت شبکه خبری خوزستان به ناصر حکیمی خبرنگار شبکه خبری خوزستان

برادرارجمند وهمکارعزیزمان جناب آقای ناصرحکیمی خبرنگارمحترم استان خوزستان درگذشت حاج حسن ملحان پدرشهید بزرگوارمصطفی ملحان ازشهدای بزرگ شهرستان هندیجان رابه شما وخانواده محترم آن شهید بزرگوارتسلیت عرض می نمایم. ازطرف خبرگزاری شبکه خبر استان خوزستان

برادرارجمند وهمکارعزیزمان جناب آقای ناصرحکیمی خبرنگارمحترم استان خوزستان درگذشت حاج حسن ملحان پدرشهید بزرگوارمصطفی ملحان ازشهدای بزرگ شهرستان هندیجان رابه شما وخانواده محترم آن شهید بزرگوارتسلیت عرض می نمایم. ازطرف خبرگزاری شبکه خبر استان خوزستان

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27812 توسط مصطفی شکیبافر و در روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳:۳۷
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27808
۲۱ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۶:۲۲

اخبارهندیجان:؛

رئیس اداره آبفا شهرستان هندیجان خبرداد

رئیس اداره آبفا شهرستان هندیجان خبرداد: آغاز لوله گذاری جهت افزایش فشار آب و رفع مشکل کم آبی در برخی از مناطق روستای حسین آباد شهرستان هندیجان به گزارش خبرنگارما ازهندیجان امیری رئیس اداره آبفا هندیجان گفت: تو‌سعه شبکه داخلی روستای حسین آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان به طول ۲۰۰متر لوله پلی اتیلن (۳اینچ)با

رئیس اداره آبفا شهرستان هندیجان خبرداد:

آغاز لوله گذاری جهت افزایش فشار آب و رفع مشکل کم آبی در برخی از مناطق روستای حسین آباد شهرستان هندیجان به گزارش خبرنگارما ازهندیجان امیری رئیس اداره آبفا هندیجان گفت:

تو‌سعه شبکه داخلی روستای حسین آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان به طول ۲۰۰متر لوله پلی اتیلن (۳اینچ)با تلاش جهادی اکیپ بهره برداری و هماهنگی و همکاری دهیار محترم روستا صورت پذیرفت.

وی افزود: اجرای طرح های زیر بنایی در راستای توسعه خدمت رسانی به روستاییان و همچنین تامین و توزیع عادلانه آب در بین روستاها به طور مستمر ادامه خواهد یافت.امیری درپایان اظهارکرد: باتوجه به شروع فصل گرما ا

از همشهریان عزیز درخواست داریم درمصرف وصرجویی آب وهمچنین با پرداخت به موقع قبوض خود در خدمات رسانی هر چه بهتر ما را یاری نمایند. خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27808 توسط مصطفی شکیبافر و در روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۲:۰۵
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27806
۲۱ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۶:۲۰

اخبارهندیجان ؛

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان به گزارش خبرنگارما دکتر داودرئیسی رئیس شبکه بهداشت درمان نشست با بزرگان شهرستان گفت: ما معتقد هستیم کسانی که دستورالعملها را رعایت نمیکنند به علت نداشتن آگاهی و درک درست از شدت و وخامت این بیماری است.

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان
به گزارش خبرنگارما
دکتر داودرئیسی رئیس شبکه بهداشت درمان نشست با بزرگان شهرستان گفت: ما معتقد هستیم کسانی که دستورالعملها را رعایت نمیکنند به علت نداشتن آگاهی و درک درست از شدت و وخامت این بیماری است.
وی ادامه داد: متاسفانه در دو ماه گذشته با ورود ویروس انگلیسی، به دلیل سرایت پذیری بالاتر و کشندگی بیشتر، تعداد مبتلایان و تعداد افراد فوت شده بسیار بیشتر از گذشته بوده است.
وی افزود: در یک ماه گذشته دو نفر زیر ۴۵ سال در میان فوتی ها بوده است، هم اکنون تعداد مبتلایان سرپایی روزانه بیشتر از ۵۰ نفر در روز است که ۵۰٪ آنان در یک ارتباط خانوادگی و دورهمی خانوادگی مبتلا شده اند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت: ۴۰٪ افراد مبتلا بدون علامت هستند، علاوه بر این ۴۰٪ افراد مبتلای علامت دار نیز در چند روز آغازین بیماری بدون علامت هستند و همه این افراد بیمار، بدون آگاهی از بیمار بودن خود ویروس را به نزدیکان خود انتقال میدهند.دکتر
رئیسی ادامه داد : خوشبختانه در چند روز گذشته روند بیماری در شهرستان روبه کاهش است، اما اگر دستورالعملها را رعایت نکنیم، دوباره شاهد پیک دیگر و افزایش بیماران و افزایش فوت در میان آنان خواهیم بود.
دکتر رئیسی درمورد برنامه واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: متاسفانه در فضای مجازی افرادی از روی قصد و غرض با انتشار مطالب نادرست درمورد واکسن کرونا، باعث دلسرد کردم مردم هستند. اما سراسر پزشکان و عالمان دنیا بر مو‌ثر بودن واکسیناسیون اذعان دارند. واکسن کرونا واقعا کمک کننده است و درصورتی که به ۷۰٪ جمعیت تزریق شود میتواند کشور را از بحران کرونا نجات دهد.
دکترداود رئیسی درپایان گفت: علت اولویت سالمندان برای دریافت واکسن فقط پرخطر بودن این گروه سنی و مرگ میر ۱۳ برابری سالمندان نسبت به سایرین میباشد که با تزریق واکسن بخش عمده ای از مرگهای کرونایی را نخواهیم داشت. خبرنگارناصرحکیمی

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27806 توسط مصطفی شکیبافر و در روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۰:۱۶
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27802
۲۰ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

پدر شهیدان خادمی به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان خادمی به فرزندان شهیدش پیوست حاج رضا خادمی پدر شهیدان والامقام مصطفی و عبدالکریم و عظیم خادمی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست . به گزارش شبکه خبری خوزستان  ، حاج رضا خادمی پدر گرامی شهیدان والامقام مصطفی ، عبدالکریم و عظیم خادمی پس از سال‌ها فراق و دوری

پدر شهیدان خادمی به فرزندان شهیدش پیوست

حاج رضا خادمی پدر شهیدان والامقام مصطفی و عبدالکریم و عظیم خادمی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست .

به گزارش شبکه خبری خوزستان  ، حاج رضا خادمی پدر گرامی شهیدان والامقام مصطفی ، عبدالکریم و عظیم خادمی پس از سال‌ها فراق و دوری از فرزندان شهیدش دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد.

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27802 توسط محمدباقر عباسی و در روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳:۳۳
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 27796
۲۰ / ۲ / ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸

گلایه های خوزستان | زمین خواری های گسترده در منطقه هشت بنگله مسجدسلیمان

ایها الناس کمک کمک اینجا مسجدسلیمان است ، هم اکنون هشت بنگله سه راهی نمره یازده جنب منزل خسروی و مظاهری تصرف زمینهای میلیاردی در روز روشن چندین و چند روز تصرف بالغ بر پونصد ششصد متر متر زمین در یکی از مرکزی ترین محلات مسجدسلیمان چه کسی مسول رسیدگی هست؟؟؟؟؟؟ گناه پدر و مادر

ایها الناس
کمک کمک

اینجا مسجدسلیمان است ، هم اکنون هشت بنگله سه راهی نمره یازده جنب منزل خسروی و مظاهری تصرف زمینهای میلیاردی در روز روشن

چندین و چند روز تصرف بالغ بر پونصد ششصد متر متر زمین در یکی از مرکزی ترین محلات مسجدسلیمان

چه کسی مسول رسیدگی هست؟؟؟؟؟؟

گناه پدر و مادر پیر بنده چیست که پول دادند منزل سند دار خریدند و فقط میخواهند زندگی کنند؟؟؟؟؟

آیا هر صد متر منزل در مسجدسلیمان پونصد متر اشانتیون تصرف دارد؟؟؟؟؟

تاوان کمبود امکانات و نارسایی واحدهای مربوطه شهرداری را چراباید شهروندان بدهند؟؟؟؟؟

تشکر از آقای ربیع زاده مسکن و پرسنل مسکن و شهرسازی

تشکر از دوستان اجراییات آمدند ولی کافی نبوده امکانات ندارند کارشناس ندارند خودرو مناسب ندارند نیرو ندارند و….

پلیس صدوده رو ده بار تماس گرفتیم هیچ کسی نیامده از صبح تاالان

نیروی محترم انتظامی
دادستان محترم
رییس محترم دادگستری
رییس محترم مسکن

یکی به داد ما برسه

میخواهیم فقط زندگی کنیم
کمک
کمک

ثبت شده در سایت شبکه خبری خوزستان طی شماره 27796 توسط عرفان حسین پور و در روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸:۱۸
© Copyright 2021 https://khznn.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر