امروز

جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۲۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

پاکسازی طبیعت زیبا و گردشگاه‌های طبیعی شهرستان هندیجان توسط انجمن های محیط زیستی و علاقه مندان محیط زیست اهالی روستای بوطاهری

 

به گزارش خبرنگارما ازهندیجان با مشارکت انجمن آوای محیط زیست سبز اندیشان خلیج فارس هندیجان وعلاقمندان به طبیعت و محیط زیست و اهالی روستای بوطاهری طبیعت زیبا و منطقه گردشگری سد بوطاهری از وجود زباله پاکسازی شد.

مصطفی حق زاده رئیس اداره محیط زیست شهرستان هندیجان در این باره اظهارکرد: قطعا بدون مشارکت مردم و علاقه مندان طبیعت اجرای این چنین برنامه های ممکن نخواهد بود. طبیعت و زمینی که ما در آن ساکن هستیم امانتی است از طرف خداوند متعال که همانگونه که در قرآن کریم می فرماید:هم چیز را برای تو آفریدم و تو را برای خودم به معنای آن است که ما امانت دار هستیم و باید از امانتی که به ما سپرده شده به درستی استفاده و نگهداری کنیم و برای نسلهای آینده میراث خوبی بجا بگذاریم .انجام چنین برنامه های در حقیقت تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی که حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را وظیفه عمومی می داند و محیط زیست جز با مشارکت آحاد مردم حفظ نخواهد شد.

وی افزود: اینکه یک روز در طبیعت سپری کنیم و زباله را به این تصور که افراد دیگری بیایند و آن را پاکیزه کنند را یک تصور اشتباه بیان کردن و همانطور که در پاکیزگی محیط خانه و زندگی خود حساس هستید باید نسبت به طبیعت نیز این حس را داشته باشید. امروز ما هم در این اقدام ارزشمند تشکل های مردمی و طبیعت دوستان بخصوص اهالی محترم و بافرهنگ و طبیعت دوست روستای بوطاهری قرار گرفتیم و خوشبختانه تمام منطقه مورد هدف از زباله های مختلف پاکسازی گردید.با اجرای این برنامه و برنامه های دیگر در تلاش هستیم که فرهنگ حفاظت از محیط زیست و درست استفاده کردن از آن را به مردم ترویج دهیم.در پایان حق زاده درپایان گفت:امید است با اینگونه فعالیت ها و پویش های خود جوش مردمی بتوانیم در حمایت از محیط زیست منطقه و شهرستان گامی بلند در جهت ارتقاء فرهنگ نه به ریختن زباله برداریم. همچنین از تمام کسانی که در این برنامه مشارکت داشتند بخصوص اهالی محترم روستای بوطاهری کمال تشکر را دارم.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی