ویژه و مهم | کوروش نوذری معاون شهرداری مسجدسلیمان گفت : ارایه تسهیلات کم بهره جهت بازسازی بافت فرسوده شهر مسجدسلیمان

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از خورنا؛ کوروش نوذری معاون شهرداری مسجدسلیمان گفت: همشهریان عزیز میتوانند با مراجعه به ستاد بازسازی زلزله واقع در باغ ملی و ارائه درخواست از تسهیلات بازسازی و منازل فرسوده شهری استفاده نمایند.

به گفته وی : این تسهیلات به کلیه املاک و ساختمان های واقع در محدوده شهری با ظرفیت ده هزار واحد مسکونی تعلق خواهد گرفت. که در این خصوص باید متذکر شد که مناطق جابجایی(کوی نفت خیز، پشت برج، خیابان شهید بابااحمدی و امین آباد) و املاکی که در طرح زلزله از وام احداث بناء استفاده نموده اند شامل این طرح نخواهند شد.

نوذری افزود : املاکی که در طرح بازسازی زلزله وام تعمیراتی دریافت نموده اند نیز می توانند از تسهیلات مذکور استفاده نمایند.

وی اظهار داشت : مهندس عمادی رییس ستاد بازسازی، مبلغ این وام را ۵۰ میلیون تومان با کارمزد پایین و ۲۵ میلیون تومان هم بصورت بلاعوض اعلام نمود. و در کل مبلغ ۷۵ میلیون تومان تسهیلات صرفاً جهت یک واحد مسکونی تعلق خواهد گرفت.

وی گفت : متقضیان می بایست اقدام به اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری نمایند ضمن اینکه هزینه های عوارضات و پروانه های ساختمانی همانند طرح بازسازی زلزله جهت تراکم مجاز، رایگان خواهد بود.

نوذری معاونت شهرداری مسجدسلیمان در پایان افزود: جهت استفاده از این تسهیلات داشتن سند الزامی نبوده و با داشتن برگ عوارض شهرداری و قبض آب و برق نیز می توان از تسهیلات مذکور استفاده نمود. و این طرح را فرصتی مناسب برای بازسازی شهرستان دانست و گفتند انشاله در زمان کوتاهی شاهد توسعه و آبادانی شهرستان خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *