امروز

سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۰:۱۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

ویژه و مهم | اردوغان نمی‌تواند در زمین ادلب بازی کند

 

 

دولت ترکیه دیشب با بخش کوچکی از پیامدهای حضور متجاوزانه خود در ادلب مواجه شد . اردوغان که بلندپروازی‌هایش کار دستش داده است نمی‌تواند از حضور نیروهای تحت امر خود در ادلب به عنوان ابزاری برای بازی و حضور در معادلات منطقه خاورمیانه بهره گیرد و از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای سیاست خارجی خود یاد کند!

پایان بحران سوریه از گذرگاه آزادسازی ادلب می‌گذرد ؛ به عبارتی نبرد ادلب که بزرگ‌ترین کانون تجمع نیروهای گوناگون تروریستی در جهان شناخته می‌شود و بخش عمده‌ای از آن‌ها از جمله هیات تحریر الشام که متشکل از ده‌ها گروهک تروریستی است و تحت حمایت ترکیه است، نبرد آخرالزمانی در سرزمین شام است و در صورت آزادسازی کامل، منجر به احیای حاکمیت دولت دمشق بر کل سرزمین سوریه خواهد شد.

آن‌گونه که تحولات میدانی و سیاسی هفته‌های اخیر پیرامون ادلب نشان داده است ، دولت سوریه عزم خود را جزم کرده است تا این منطقه استراتژیکی آزاد شود . به زودی تمام ۱۲ پست دیده‌بانی ترکیه از ادلب نیز برچیده خواهد شد و اردوغان نیز به خوبی متوجه محاسبات_اشتباه خود در میدان نبرد ادلب خواهد شد.

ظاهرا اردوغان که در دوران نوجوانی و جوانی سودای فوتبالیست شدن را در سر داشت و به عنوان یک بازیکن آماتور حضور در تیم‌های فوتبال سطح پایین را تجربه کرده بود، به نظر می‌رسد در عرصه سیاست خارجی نیز می‌خواهد یک بازیکن_حرفه‌ای شود. غافل از اینکه میدان بازی خاورمیانه و سوریه میدانی بسیار پیچیده و تو در تو است.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی