امروز

شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۵۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

رهایی ۵ محکوم به قصاص نفس از چوبه دار با تلاش شورای حل اختلاف دزفول

 

شبکه خبری خوزستان | رئیس دادگستری دزفول گفت: اعضاء خدوم و زحمتکش شوراهای حل اختلاف این شهرستان توانستند در ۶ ماهه اول امسال نیز ۵ نفر از محکومین به قصاص نفس را از چوبه دار رها کنند.

 

به گزارش شبکه خبری خوزستان محمدیار ممبینی رئیس دادگستری دزفول در گفتگو با روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان خوزستان ، از رهایی ۵ نفر از محکومین به قصاص نفس از چوبه دار با تلاش شورای حل اختلاف این شهرستان خبر داد و گفت: اعضاء خدوم و زحمتکش شوراهای حل اختلاف این شهرستان توانستند در ۶ ماهه اول امسال بیش ۱۱هزار و ۱۸۳ پرونده وارده به شورای حل اختلاف دزفول را منتهی به صلح و سازش کنند که در طول این ۶ ماه این عزیزان علاوه بر مختومه نمودن آن پرونده ها به صلح و سازش ، توانستند ۵ نفر از محکومین به قصاص نفس را از چوبه دار رها و آنان را به آغوش گرم خانواده بازگردانند.

 

وی ضمن قدردانی از اعضای شوراهای حل اختلاف این شهرستان افزود: با همت و تلاش اعضای شورای حل اختلاف دزفول در امر خداپسندانه صلح و سازش در سال ۹۸ بیش از۱۶ هزار و ۱۳۳ پرونده وارده به شورای حل اختلاف به مصالحه ختم شده اند.

 

ممبینی در ادامه فلسفه تأسیس این نهاد مردمی نهادینه کردن فرهنگ صلح و آشتی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: شورای حل اختلاف نهادی مردمی است که در کاهش ورودی پرونده ها به محاکم و کاهش اطاله دادرسی نقش مؤثر و قابل توجهی داشته است.

 

رئیس دادگستری دزفول در ادامه از زحمات تمامی اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان به عنوان منادیان صلح در جامعه تشکر و قدردانی کرد.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی