کد خبر : 27806
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۶:۲۰

اخبارهندیجان

مصطفی شکیبافر

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان به گزارش خبرنگارما دکتر داودرئیسی رئیس شبکه بهداشت درمان نشست با بزرگان شهرستان گفت: ما معتقد هستیم کسانی که دستورالعملها را رعایت نمیکنند به علت نداشتن آگاهی و درک درست از شدت و وخامت این بیماری است.

دکتررئیسی مدیرشبکه بهداشت درمان هندیجان: کنترل کرونا در عید فطر، با حضور بزرگان و معتمدین طوایف شهرستان هندیجان
به گزارش خبرنگارما
دکتر داودرئیسی رئیس شبکه بهداشت درمان نشست با بزرگان شهرستان گفت: ما معتقد هستیم کسانی که دستورالعملها را رعایت نمیکنند به علت نداشتن آگاهی و درک درست از شدت و وخامت این بیماری است.
وی ادامه داد: متاسفانه در دو ماه گذشته با ورود ویروس انگلیسی، به دلیل سرایت پذیری بالاتر و کشندگی بیشتر، تعداد مبتلایان و تعداد افراد فوت شده بسیار بیشتر از گذشته بوده است.
وی افزود: در یک ماه گذشته دو نفر زیر ۴۵ سال در میان فوتی ها بوده است، هم اکنون تعداد مبتلایان سرپایی روزانه بیشتر از ۵۰ نفر در روز است که ۵۰٪ آنان در یک ارتباط خانوادگی و دورهمی خانوادگی مبتلا شده اند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان اظهار داشت: ۴۰٪ افراد مبتلا بدون علامت هستند، علاوه بر این ۴۰٪ افراد مبتلای علامت دار نیز در چند روز آغازین بیماری بدون علامت هستند و همه این افراد بیمار، بدون آگاهی از بیمار بودن خود ویروس را به نزدیکان خود انتقال میدهند.دکتر
رئیسی ادامه داد : خوشبختانه در چند روز گذشته روند بیماری در شهرستان روبه کاهش است، اما اگر دستورالعملها را رعایت نکنیم، دوباره شاهد پیک دیگر و افزایش بیماران و افزایش فوت در میان آنان خواهیم بود.
دکتر رئیسی درمورد برنامه واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: متاسفانه در فضای مجازی افرادی از روی قصد و غرض با انتشار مطالب نادرست درمورد واکسن کرونا، باعث دلسرد کردم مردم هستند. اما سراسر پزشکان و عالمان دنیا بر مو‌ثر بودن واکسیناسیون اذعان دارند. واکسن کرونا واقعا کمک کننده است و درصورتی که به ۷۰٪ جمعیت تزریق شود میتواند کشور را از بحران کرونا نجات دهد.
دکترداود رئیسی درپایان گفت: علت اولویت سالمندان برای دریافت واکسن فقط پرخطر بودن این گروه سنی و مرگ میر ۱۳ برابری سالمندان نسبت به سایرین میباشد که با تزریق واکسن بخش عمده ای از مرگهای کرونایی را نخواهیم داشت. خبرنگارناصرحکیمی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.