امروز

سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۳۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

دستگیری عاملان شکار ۲ رأس میش وحشی در کرائی شوشتر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از شناسایی و دستگیری عاملان شکار ۲ رأس میش وحشی در منطقه حفاظت شده کرائی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری خوزستان ، بهروز نجاتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت: محیط بانان در منطقه حفاظت شده کرائی درحال گشت زنی بودند  که صدای شلیک گلوله و اطمینان از حضور شکارچی در منطقه باعث شد تا بلافاصله جهت اعزام نیروی کمکی با همکاران خود در پاسگاه دیگر منطقه و مرکز شهرستان ارتباط برقرار کنند.

او افزود: با حضور نیرو‌های بیشتر و شناسایی محل حضور شکارچیان مأمورین با تقسیم شدن به ۴ گروه و کمین و تعقیب نامحسوس و سایه به سایه شکارچیان و کشف مسیر خروجی آن‌ها و نیز شناسایی خودروی پرایدی که به منظور سوار نمودن و خارج کردن شکارچیان وارد منطقه شده بود با بستن مسیر خروجی آن‌ها موفق به دستگیری شکارچیان و توقیف خودروی آن‌ها شدند.

نجاتی بیان داشت: از این شکارچیان لاشه ۲ رأس میش وحشی به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی ٢٧٠ دارای مجوز حمل و ۲ دستگاه دوربین شکاری و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد و پس معرفی آن‌ها به مقامات قضایی، روانه بازداشتگاه شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر با اشاره به مصوبه شماره ۴۴٢ شورای عالی حفاظت محیط زیست درخصوص مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست به دلیل شکار جانوران وحشی تصریح کرد: بهای شکار غیرمجاز هر رأس قوچ و میش وحشی در این مصوبه مبلغ ٢۵٠ میلیون ریال تعیین شده است و براساس بند ۵ از تبصره این مصوبه قانونی در صورت ماده بودن گونه شکار شده این مبلغ به سه برابر یعنی برای هر رأس میش وحشی به ٧۵٠ میلیون ریال افزایش می‌یابد که متخلفان باید علاوه بر جریمه کیفری که از سوی دادگاه تعیین می‌شود از جانب مطالبه ضرر و زیان به محیط زیست پرداخت نمایند.

منطقه حفاظت شده کرائی با وسعت بالغ بر ۶٠ هزار هکتار در ٣۵ کیلومتری جنوب شرقی شوشتر واقع شده و مهمترین زیستگاه قوچ و میش یا گوسفند وحشی در استان خوزستان محسوب می‌شود.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی