امروز

پنج شنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۶:۱۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

بیشتر پرونده‌های قضایی خوزستان مربوط به اختلافات املاک است

شبکه خبری خوزستان | بسیاری پرونده‌های قضایی مربوط به اختلافات املاک است.

رئیس دادگستری استان خوزستان گفت: بخش عمده ای از پرونده های قضایی مربوط به اختلافات ملکی است و حل این مشکلات و پرونده‌ها می‌تواند منجر به افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی شود.

به گزارش شبکه خبری خوزستان حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در دیدار با سید محمود بهرسی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان و هئیت همراه گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از پرونده های قضایی مربوط به اختلافات ملکی و عمدتا ناشی از معاملات غیر رسمی است که باید با ایجاد رغبت در جامعه و بهره گیری از ظرفیت دفاتر اسناد رسمی این مشکلات مرتفع گردد.

وی افزود: نبود واحدهای ثبتی در شهرستان‌های محروم استان مشکلاتی را برای مردم و قضات ایجاد و روند رسیدگی به پرونده‌های قضائی را طولانی کرده است که باید در رفع این مشکل تلاشهای مضاعفی صورت بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی در ادامه اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد و املاک علاوه بر ارائه خدمات به مردم ، ارگانها و سازمانها ، در تعالی فرهنگ جامعه و رفع مشکلات مالکیتی تاثیر بسزایی دارد که نتیجه آن تضمین امنیت اقتصادی ، اجتماعی و قضایی است.

وی خاطر نشان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک خوزستان باید در چارچوب قوانین و مقررات روزآمد، حامی حقوق مالکیت مشروع و قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی باشد و همچنین با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت منابع موجود و فناوری های نوین در ارائه خدمات الکترونیکی به مردم پیشرو باشد.

در این دیدار سید محمود بهرسی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان ضمن تقدیر از حمایت های دستگاه قضایی استان از این سازمان بر لزوم همکاری و تعامل بیشتر با دادگستری خوزستان تاکید کرد.

وی در ادامه این دیدار به ارائه گزارشی از عملکرد ، خدمات و برنامه های سازمان ثبت اسناد و املاک استان پرداختند.

 

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی