امروز

جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۲:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از آستاره؛ روح الله عمادی ، در مورد آخرین وضعیت بازسازی منطق زلزله زه مسجد سلیمان اظهار کرد: معمولا بعد از سوانحی همچون سیل و زلزله بازسازی منازل مسکونی با مسئولیت بنیاد مسکن استان آغاز می‌شود؛ در این بین ممکن است برخی از استان‌های حادثه دیده توان بازسازی مناطق آسیب دیده را نداشته باشند از این رو از استان‌های دیگر که وضعیت کاری سبک تری دارند کمک گرفته می‌شود.

وی افزود: با توجه به زلزله ۱۷ تیر ۹۸ در مسجد سلیمان و سیلاب خوزستان در سال ۹۸ که باعث درگیری تمام شهر‌های استان شد تضعیف توان تشکیلاتی استان را به همراه داشت و در این بین مازندران معین مسجد سلیمان شد تا به افراد آسیب دیده کمک کند.

رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده مسجد سلیمان تاکید کرد: شهر مسجد سلیمان دارای بافت‌های فرسوده و قدیمی است و شهری به طول ۳۰ کیلومتر است که فرسودگی باعث سخت شدن دسترسی‌ها برای مردم شده است در این بین زلزله تیرماه ۹۸ مزید بر علت شد تا دولت مصوبه‌ای ابلاغ کند که به واسطه آن ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری و هزار و ۵۲۰ واحد احداثی ارزیابی شد که در شهریور ۹۸ ابلاغ شد.

عمادی گفت: در آبان ۹۸ بانک‌های عامل قرارداد‌های مربوطه را با متقاضیان منعقد کردند. ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن مازندران در شهریور ۹۸ در مسجد سلیمان مستقر شد واز همان لحظه اقدامات اجرایی آغاز شد در همان ابتدا واحد‌های تعمیری بسته به میزان خسارت به سه دسته نوع یک تا سه تقسیم شدند و تسهیلات از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان متفاوت بود. تا پایان سال ۹۸ کار تعمیر ۷ هزار و ۵۰۰ واحد به پایان رسید و از هزار و ۵۲۰ واحد احداثی حدود ۷۴۰ واحد قابلیت درجا سازی نداشتند که اقدامات لازم برای جابه جایی واحد‌ها با پیگیری‌های صورت گرفته انجام شده است.

وی گفت: از سوی وزارت راه و شهرسازی قطعه‌ای ده هزار هکتاری تحت عنوان سایت امام رضا برای طراحی ۵۴۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شد و برای بیش از ۲۰۰ واحد باقی مانده زمینی در منطقه تلخاب در شهر مسجد سلیمان تحت عنوان شهرک امام حسین(ع) در نظر گرفته شد شروع عملیات ۱۵۰۰ واحد احداثی از جمله جا به جایی و در جا سازی آغاز شده است از این تعداد ۶۰۰ واحد در مرحله نازک کاری یا به بهره برداری رسیده است با برنامه ریزی‌های صورت گرفته پیش بینی می‌شودتا پایان سال ۹۹ به تمام تعهدات مربوط به واحد‌های احداثی پاسخ داده شود.

عمادی افزود: مصوبه‌ای تحت عنوان احیا بافت‌های فرسوده با احیا ۱۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته شده است که در سال جاری ۱۰۰۰ واحد آن ابلاغ شده است تاکنون پرونده ۵۰۰ واحد مسکونی تشکیل شده و درمرحله انجام کار‌های اداری و استعلام قرار دارد.میزان

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی