امروز

پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۳۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۱۶۴ درصدی بارگیری کانتینری در این بندر خبر داد و گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری ۲ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۲۴ تن کالا در بندر خرمشهر تخلیه و بارگیری شده است.

نوراله اسعدی، اظهار داشت: در این مدت حجم تخلیه و بارگیری کالای کانتینری در بندر خرمشهر از نظر وزنی با رشد ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۱۵۲هزار و ۴۸۳ تن رسید.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۴۵۷TEU تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر خرمشهر انجام شد که این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری بیش از ۶۳۱ هزار و ۶۹۶ تن کالای عمومی بارگیری و از مسیر دریایی بندرخرمشهر به کشورهای حاشیه خایج فارس صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۸۹ درصدی برخوردار است.

این مقام مسئول در ادامه تهیه، حمل، نصب و راه اندازی شبکه سامانه نظارت تصویری را یکی از پروژه های مهم در دست اجرا در این بندر بیان کرد و گفت: این سامانه با هدف نوسازی و به روز رسانی شبکه دوربین‌های مدار بسته برای پایش و نظارت تصویری دقیق بر اسکله ها و نوار مرزی در دست اجرا است.

اسعدی افزود: اجرای این سامانه در محوطه بندری خرمشهر با اعتباری بالغ بیش از ٧٣ میلیارد ریال در مدت یک سال از زمان آغاز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بندرخرمشهر با برخورداری از ۲۰ پست اسکله، ۲۳۰ هکتار وسعت، تجهیزات پیشرفته، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری اروند، بهره مندی از سیستم حمل و نقل چند وجهی و اتصال به کریدور بندرامام خمینی(ره) مهمترین بندر آزاد کشور در حوزه خلیج فارس می باشد.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی