امروز

یکشنبه, ۹ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۷:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد توزیع ثروت در استان با مشکلاتی همراه بوده است، گفت: تعاونی‌ها یکی از راهکارهای مهم برای تحقق صحیح این امر هستند که باید بیش از پیش بکارگیری شوند.

به گزارش شبکه خبری خوزستان غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای تعاونی استان با اشاره به اینکه نباید اجازه داد کاربرد و رسالت اصلی تعاونی‌ها به فراموشی سپرده شود، اظهارداشت: در این رابطه باید بتوان با برنامه‌ریزی که صورت می‌گیرد، از ظرفیت تعاونی‌ها در راستای خلق ثروت و ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر توسعه فعالیت‌های تعاونی در استان خوزستان به یک اولویت جدی برای رونق فعالیت‌های تولیدی، ادامه‌داد: برای تحقق این امر، دستگاه‌های مرتبط به‌ویژه مجموعه مدیریت اقتصادی استان باید وقت بیشتری را به تعاونی‌ها اختصاص دهند.

استاندار خوزستان تصریح‌کرد: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که یکی از مشکلات استان موضوع توزیع ثروت است و یکی از راه‌های برون رفت از این مشکل، توسعه تعاونی‌ها و اجرای عدالت از این طریق است.

وی بیان‌داشت: تعادل بین فعالیت‌های اقتصادی دولت، بخش خصوصی و تعاونی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا چشم انداز روشنی در زمینه توزیع عادلانه ثروت در استان و خلق فرصت‌های مناسب شغلی به‌وجود بیاید.

شریعتی شکل‌گیری هرچه بیشتر تعاونی‌ها را ضروری خواند و گفت: بعضا در استان خوزستان، تعاونی‌ها با دستگاه‌های اجرایی و یا بانک‌ها چالش‌هایی دارند که باید در راستای حمایت از کسب و کارهای ایجاد شده توسط آنها این مشکلات بررسی و مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی خاطرنشان‌کرد: امروز در شورای تعاونی استان، مشکلات بخشی از این شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع چالش‌ها و موانع فعالیت آنها به دستگاه‌های اجرایی مرتبط ابلاغ شد.

استاندار خوزستان یادآورشد: این شرکت‌ها را کسب و کارهای تولیدی با محوریت صادراتی تشکیل می‌دهند که از اشتغالزایی قابل توجهی برخوردار هستند.

بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله، باید ۲۵ درصد اقتصاد کشور توسط تعاونی ها اداره شود.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی