امروز

شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۷:۰۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

آیین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار در مسجدسلیمان برگزارشد

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان : یک خبرنگار باید بداند سخنگوی مردم است افکار عمومی را مدزریت می کند اگر انسان به یک سری باور های دینی و انسانی پایبند نباشد می تواند بایک خبر حیثیت فرد را طوری ببرد که تا سال ها نتواند در جامعه مثمر ثمر باشد درعین حال شما وقتی انرژی مثبت به مسئولین بدهید مردم پی خواهند برد که مسئولین پیگیر مشکلات آن ها هستند.

به گزارش شبکه خبری خوزستان ، آیین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار باحضور سرپرست فرمانداری ، امام جمعه ، روئسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین و اصحاب رسانه ، خبرنگاران وروزنامه نگاران در سالن اجتماعات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان برگزارشد.
در ابتدای این برنامه حمید حیدری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مسجدسلیمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کنار انجمنی که دوستان خبرنگار دارند وفعالیت می کنند در حال حاضر ۱۳ نفر از خبرنگاران واصحاب رسانه در سامانه مطبوعات ثبت هستند و اگر تعداد به حد نصاب برسد می توانیم آن را افتتاح کنیم تا بتوانیم از این طریق به خبرنگاران خدماتی را ارائه بدهیم.
وی در ادامه گفت : اگر خبرنگاران همچون شهدای خبرنگار چون شهید رهبر، قاسمی پور ودیگر شهدای عزیز خبرنگار عاشقانه و باانگیزه کار کنند مسلما موفق خواهند شد.

درادامه حجت الاسلام والمسلمین قندعلی اظهار کرد: کار خبرنگاری اهمیت فوق العاده ای دارد شهید آوینی نیز از دوره عصر انفجار اطلاعات سخن گفته است.

وی ادامه داد: امروزه تبلیغ دین تنها به عهده روحانیت نیست بلکه خبرنگاران نیز می توانند با اخبار خود در تبلیغ واشاعه فرهنگ دینی سهیم شوند.
حجت الاسلام والمسلمین قندعلی اضافه کرد: هیچ دین ومذهبی همانند دین ما شیوا وپرمحتوا نیست ، درکتاب قران به صراحت از قلم وقداست قلم یاد شده است و این گونه کار خبرنگاران اهمیت پیدا می کند.
وی بیان کرد: در عصر افشای اطلاعات حضور خبرنگاران جوان وفعال می توانند در انعکاس وقایع مهم و کاهش آسیب های اجتماعی که سرآمد آن خودکشی است نقش مهمی داشته باشند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: خبرنگاران در این راه می توانند یاری گر نهادهای فرهنگی باشند و استدعا دارم بابت ثبت رسانه های خبرنگاران باآن ها همکاری بیشتری صورت بگیرد و این روند با سرعت بیشتری طی شود که از آن ها حمایت بیشتری شود.
وی تصریح کرد: خبرنگاران این همه تلاش می کنند مسئولین را به نقد می کشانند بارها شده به خاطر این مساله دادگاهی شدند این جوانان باید حمایت شوند اگر احساس کند که حامی ندارد دلسرد می شود اگر تحت خانه مطبوعات برای آن ها مجوز رسمی صادر شود و بتوانند تحت آن کار منسجم تری انجام بدهند قطعا تحت حمایت مجموعه های فرهنگی سیاسی شهر، می توانند مشکلات را به بوته نقد بکشانند و مطالبه گری که فرموده مقام معظم رهبری است را به نحو صحیح انجام بدهند.

بیشتر بخوانید>  بازدید سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان از تصفیه خانه آب شرب شهید بهنام محمدی +تصاویر

حجت الاسلام والمسلمین حجتی نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان گفت : در زمان زلزله با کمک خبرنگاران، مسجدسلیمان دو هفته روی آنتن خبر رفت خروجی آن همین شد که دولت محترم و رهبرمعظم انقلاب اسلامی با اعزام نمایندگان خود نگاه ویژه خود را به این شهر مبذول داشتند.
وی افزود: یک خبرنگار باید بداند سخنگوی مردم است افکار عمومی را مدیریت می کند اگر انسان به یک سری باور های دینی و انسانی پایبند نباشد می تواند با یک خبر حیثیت فرد را طوری ببرد که تا سال ها نتواند در جامعه مثمر ثمر باشد درعین حال شما وقتی با انتشار اخبار صحیح از مسئولین علاوه براینکه انرژی مثبت به مسئولین می دهید مردم پی خواهند برد که مسئولین پیگیر مشکلات آن ها هستند.

سرپرست فرمانداری مطرح کرد: در وهله اول از اصحاب رسانه وخبرنگاران درخواست داریم نسبت به ثبت مشخصات خود درسامانه مطبوعاتی اقدام کنندضمن اینکه خبرنگاران حتما از صحت وسقم خبر در جریان باشند خبرباید به موقع انتشار پیدا کند که آثار مثبت داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه فضای مجازی شه ستان برای من رضایت بخش نیست مسائلی چون حب وبغض و طایفه گری در این فضا موج می زند و با این اخبار علاوه براینکه جامعه را ملتهب می کنیم فضای شهر را درسطح استان وکشور بد جلوه می دهیم.
وی تاکید کرد: لذا وظیفه خبرنگاران یک وظیفه
حساب شده است باید زحمات افراد برجسته شود کار خبرنگاری وقت، ظرافت و ذوق می خواهد.

سرپرست فرمانداری ادامه داد: براساس مصوبات صورت گرفته ظرف ماهای آینده در صنوف مختلف شهرستان اشتغال زایی صورت می گیرد و گشایش در امر اشتغال زایی ایجاد خواهدشد ضمن اینکه در پنج سال آتی ۱۳ هزار مسکن احداث خواهد شد،همه اینها مدیون خون شهدا و مظلومیت مسجدسلیمان است.
وی تصریح کرد: این زلزله سبب خیری شد که همه مسئولین همچون دولت، مقام معظم رهبری ،سپاه توجه ویژه ای به این شهر کنند سپاه نیز بیش از ده روز است کار بازسازی مدارس را آغاز کرده است.
درادامه جمعی از خبرنگاران صداوسیما و اصحاب رسانه همچون عزت قاسمی ، علی بلدی ، داریوش باقرفر وسرکار خانم رضایی به نمایندگی از جمع خبرنگاران مسائل و مشکلات و دغدغه های خبرنگاران در این حوزه را مطرح کردند ونکته نظرات خود را بیان کردند.
افزودنی است در این برنامه آقایان سلیمانی نیا و خسرو آذر بیگ به هنر نمایی در موسیقی نواحی و بختیاری پرداختند و خاتمه نیز باحضور جمعی از مسئولین از خبرنگاران با اهداء لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد.

بیشتر بخوانید>  چگونگی پرداخت وام به منازل سیل‌زده استان خوزستان اعلام شد

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی