امروز

شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۶:۵۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

فرمانده نیروی انتظامی مسجدسلیمان : امنیت یک امر یک سویه نیست بلکه با همکاری بسیاری از نهاد ها و ادارات متولی ،این کار میسر خواهد شد

به مناسبت روز خبرنگار مراسم تجلیل از خبرنگاران واصحاب رسانه باهمکاری ستاد فرماندهی نیروی انتظامی مسجدسلیمان برگزارشد.

فرمانده نیروی انتظامی مسجدسلیمان : از رسانه ها انتظار داریم درمسائلی همچون خودخودکشی و تیراندازی، کارناوال های عزاداری همچون گذشته علاوه بر تحقیق و پژوهش، در امر فرهنگ سازی نیز دراین موارد به ما کمک کنند چرا که با کار فرهنگی می توان این معضلات را کاهش داد.

به گزارش شبکه خبری خوزستان، جناب سرهنگ حسینی فرمانده نیروی انتظامی مسجدسلیمان در جمع خبرنگاران که صبح امروز در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی مسجدسلیمان برگزارشد ، ضمن تقدیر از اصحاب رسانه در بحث اطلاع رسانی و همکاری درفرهنگ سازی اظهار کرد: دربحث جرائم سرقت ها اکثرا خرد هستند ولی با این حال برای کاهش این مقدار نیز برنامه داریم و کنترل می کنیم.
وی گفت: از فروردین تا ۱۵ خردادماه در بحث کشفیات نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته، دستگیری سارقین ۵۱ درصد، کشفیات جرم ۱۰۷ درصد و دربحث دستگیری معتادین ۸۳ درصد افزایش شاهد بودیم.
فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: دربحث نزاع های دسته جمعی ۱۰۰ درصد همچنین در تیر اندازی مراسمات نیز ۵۶ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم.
وی عنوان کرد: البته در بحث کشفیات تیراندازی ها ۱۲۵ درصد افزایش داشتیم علاوه بر این امسال هیچ گونه جرائم خشن و سرقت مسلحانه تاکنون کداشتیم ودربحث جرائم خشن ۳۶ درصد کاهش وقوع جرائم را شاهد بودیم.
سرهنگ حسینی در ادامه خاطر نشان کرد: امنیت یک امر یک سویه نیست بلکه با همکاری بسیاری از نهاد ها و ادارات متولی ،این کار میسر خواهد شد و اگر امنیتی دراین شهر وجود دارد تنها مختص به عملکرد نیروی انتظامی نیست و دستگاه های دیگری چون دادستانی ، بسیج سپاه و نهادهای دیگر دخیل هستند.
وی تصریح کرد: دربحث دوربین های مداربسته به کار رفته در سطح شهر نیز باهمکاری همه نهادها و مسئولین چون نماینده ، امام جمعه ، شهرداری نیز دخیل بودند و با همکاری آموزش پرورش کلاس های آموزشی ویژه دانش آموزان را درجهت افزایش ارتقاء امنیت و فرهنگ سازی در این زمینه برگزار کردیم.
فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: مسجدسلیمان نسبت به سایر شهرهای بزرگ استان به خصوص شهرستان های بزرگ همجوار از لحاظ امنیت در سطح خوبی قرار دارد.

بیشتر بخوانید>  بررسی ابعاد خسارات زلزله مسجدسلیمان درسازمان برنامه وبودجه کشور باحضور معاونت وزیرکشور ومعاون برنامه وبودجه

سرهنگ حسینی تاکید کرد: البته ما در مباحث مهم مشکل داریم و در ارتباط با موضوعات اجتماعی مسجدسلیمان به ویژه بحث خود کشی ها نیاز به تحقیق وپژوهش بیشتری است و لازم است با ورود به این مسئله علل آن را ریشه یابی کنند و راه کارهای مقابله برای کنترل وکاهش آن را بررسی کنند ودر این زمینه فرهنگ سازی صحیحی صورت بگیرد ، متاسفانه دراین چند سال اخیر در بحث خودکشی ها افزایش داشتیم.
وی با اشاره به کنترل تیراندازی ها درمراسمات گفت: درابتدای ورود به کارخود درمسجدسلیمان بیشترین مطالبه مردم تیراندازی ها در مراسمات بود و ما دراین یک سال توانستیم با همکاری رسانه ها و متولین فرهنگ و سایر مسئولین با فرهنگ سازی صحیح این مسئله را کنترل کنیم و کارهای خوبی تاکنون نیز صورت گرفت.
سرهنگ حسینی افزود: تیراندازی درمراسمات در فرهنگ بختیاری وجود نداشت و با فرهنگ اصیل بختیاری درتعارض است از رسانه ها انتظار داریم همچکگون گذشته درمسائلی همچون خودخودکشی و تیراندازی، کارناوال های عزاداری علاوه بر تحقیق و پژوهش، در امر فرهنگ سازی نیز دراین موارد به ما کمک کنند چرا که با کار فرهنگی می توان این معضلات را کاهش داد.

وی ادامه داد: اکثر سرقت های صورت گرفته خرد است که البته این مقدار نیز موجب نارضایتی و ناراحتی مردم نیز می شود اکثریت قریب به اتفاق این سرقت ها توسط معتادین صورت می گیرد.
فرمانده نیروی امتظامی مسجدسلیمان در پایان اظهار کرد: درسال گذشته براساس طرحی که داشتیم قرار شد این معتادان به کمپ های ترک اعتیاد تحویل داده شوند اما برای تامین هزینه آن با مشکل مواجه شدیم و متاسفانه مردم و خیرین دراین زمینه به ما کمک نکردند و از ادارات درخواست همکاری کردیم که آن ها هم بنا بر شرایط مالی که داشتند نتوانستند به آن صورت به ما کمک کنند لذا می طلبد مردم و خیرین در این زمینه ورود کنند و ما را دراین زمینه یاری کنند چرا که با این کار موجبات امنیت بیشتری در سطح شهر فراهم می شود.

بیشتر بخوانید>  استاندار عنوان کرد: شمارش ۹۵۰ واحد تخریبی در زلزله مسجدسلیمان، تاکنون

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی