امروز

شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۶:۵۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

گلایه های جمعی از اهالی منطقه فاز دو هشت بنگله مسجدسلیمان از پروژه ای که نیمه تمام ماند!!

یک شهروند فعال اجتماعی گفت : پارک زاگرس در محله فاز دو هشت بنگله یک سال است که فقط تابلو آن نصب شده ولی همچنان نیمه کاره باقی ماند، شهروندان به صورت خودجوش با بشکه های آب اقدام به آبیاری نهال ها ی کاشته شده در این محوطه می کنند.

به گزارش شبکه خبری خوزستان / پروژه پارک زاگرس در فاز دو هشت بنگله که بیش از یک سال است از آغاز آن گذشته ولی تاکنون اقدام جدی جهت تکمیل آن صورت نگرفته است شهروندان این منطقه به طور خودجوش اقدام به کاشت نهال و آبیاری آن ها دراین محل می کنند براین اساس خبرنگار سایت شبکه خبری خوزستان جهت کسب اطلاعات بیشتر با یکی از اهالی این محل به گفت وگو پرداخت.

جناب آقای نعمت مهمدی یکی از شهروندان فعال اجتماعی که دراین منطقه ساکن است درگفت وگو باخبرنگار ما اظهار کرد: یکسال فقط تابلو این پارک نصب شده و شهروندان به صورت خودجوش با بشکه های آب اقدام به آبیاری نهال های کاشته شده در این محوطه می کنند.
وی درخصوص اقدامات انجام شده درخصوص پیگیری های صورت گرفته عنوان کرد: درآن زمان صورتجلسه ای از محله تنظیم شد و درخواست پیگیری کردیم سپس از شهردار و فرماندار وقت و شرکت نفت درخواست دستور جهت تسطیح انجام گرفت این را نیز بگویم که توپوگرافی آن را با هزینه شخصی خودم انجام دادم و طراحی نیز توسط شهرداری صورت گرفت که با پیگیری های زیاد حدود ۹۰ درصد تسطیح انجام شده است وتابلو آن هم حدود یکسال پیش نصب شده است .

وی ادامه داد: ولی از آن زمان تاکنون دیگرهیچ کاری توسط صورت نگرفته است حتی آبیاری نهال ها با همکاری اهالی محل و با بشکه آب صورت می گیرد لذا از مسئولین متولی درخواست می کنیم که هرچه سریع تر نسبت به تکمیل و رسیدگی به فضای سبز آن و نصب تجهیزات جهت رفاه اهالی محل اقدامات لازم را انجام بدهند.

بیشتر بخوانید>  اهل قلم موجب پویایی و توسعه مبانی فرهنگی جامعه وخبرنگاران طلایه دارانِ خردورزی و آگاهی بخشی و مورد اعتماد جوامع خود هستند

به نقل از نگارنده احداث فضای سبز وبوستان های محله ای نقش بسزایی در سلامت روح و روان شهروندان و خانواده ها دارد به خصوص در شهری مانند مسجدسلیمان بنابر موقعیت و بافت شهری که دارد ضرورت وجود این بوستان ها در محلات به طور جدی احساس می شود.

و ادامه می توان اضافه کرد: ﻛﺎرﺑﺮی ﻓﻀﺎی ﺳﺒﺰ در ﺷﻬﺮﻫﺎ و ﺳﺮانه آن ﻳﻜﻲ از ﻣﺒﺎﺣﺚ اﺳﺎﺳﻲ در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﻳﺰی و ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺷﻬﺮی ﺗﻠﻘﻲ ﻣﻲﺷﻮد در هرمحله ای بوستان وفضای سبز که شامل امکاناتی مانند نمازخانه، کتابخانه، وسایل ورزشی و حرکت درمانی، وسایل سرگرمی و بازی کودکان، فضای سبز با طراحی مدرن و فانتزی و… تمام این موارد نیاز ضروری است تا افراد و خانواده ها پس از یک روز کاری و خسته کننده بتوانند باحضور درچنین مکان هایی لذت کافی را ببرند و اوقات خود را سپری کنند.
مهم تر از همه احداث فضای سبز نقش مهمی در بهبود اکولوژی و تعدیل هوای محل دارد و طراحی مدرن و فانتزی آن نیز تاثیر مثبت روانی آن را دو چندان می کند.

درادامه باید تصریح کرد: البته تاثیر چنین فضاهایی درایجاد روابط اجتماعی موثر و ارتباط گیری دوستان و بهبود روابط همسایگی را نمی توان فاکتور گرفت.

همچنین می توان خاطر نشان کرد: درهرصورت با وجود این موارد گفته شده کمبود چنین فضاهایی در سطح شهر مسجدسلیمان به شدت احساس می شود اصولا پارک وفضای سبز که طراحی زیبا و مدرن داشته باشد و یا شامل این امکانات گفته شده باشد به ندرت و یا اصلا دیده نمی شود.

باید تاکید کرد: با وجود مشکلات و معضلات فراوانی که در سطح شهر وجود دارد و تمام این ها در افسردگی و ناامیدی جوانان وخانواده ها بی تاثیر نیست چه بهتر حداقل به احداث این چنین فضاهایی به عنوان یکی از عوامل مهم تاثیر گزار توجه جدی شود.

در ادامه باید افزود : در منطقه ای مانند هشت بنگله که جزء محلات پرتردد شهر است به جای احداث فضای سبز مدرن و تجهیز پارک آن که مردم با آرامش خاطر در آن جا ساعتی استراحت کنند و به گپ وگفت روابط اجتماعی بپردازند متاسفانه دیده می شود تنها دغدغه مردم این است که با آبیاری نهال های کاشته شده دراین پارک به وسیله بشکه های آب اجازه خشک شدن آن ها را نمی دهند و درنهایت اینکه بعد از گذشت یک سال از احداث آن هیچ کدام از معیارهای یک فضای سبز استاندارد، حتی فضای سبز معمولی را ندارد و این خود جای تامل دارد.
از مسئولین متولی درخواست می شود با نگاه به اصول صحیح توسعه و برنامه ریزی شهری مدرن به این مسائل توجه ویژه ای کنند و از این طریق به سلامت روانی مردم و جامعه کمک ویژه ای کنند.

بیشتر بخوانید>  درخواست مردم زلزله زده مسجدسلیمان از فرمانده کل سپاه پاسداران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی