امروز

شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۷:۰۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

برگزاری هرچه با شکوه تر نکوداشت نورالله مومن نژاد در تهران + تصاویر

شبکه خبری خوزستان | نکوداشت استاد نورالله مومن نژاد در فرهنگ سرای ارسباران تهران با شکوه هر چه تمام تر به مجری گری بانو پریچهر بهروان از گویندگان شهیر رادیو ایران برگزار گردید.
خطبا و ادبا و شعرا پژوهشگران حوزه موسیقی و سنن فولکلور ایلات لر خصوصا موسیقی با ساز کرنا در وصف نوازندگی کرنا و نقش تاریخی و موسیقیایی آن در بطن جامعه الوار خصوصا جامعه بختیاری مطالبی را ایراد کردند.

دکتر اردشیر صالحپور پژوهشگر و مورخ نامی کشور در خصوص موسیقی در ایلات و عشایر و نقش بسزای آن در متون جوامع بومی سخنان ارزشمندی را بیان کرد وی گفت: نوازندگان و کرنا به دستان از زمان شکل گیری طوایف در غمها و شادیها و جنگها بخش مهمی از زندگی آنان را تشکیل می دادند.
مهندس آریا عظیمی نژاد از هنرمندان برجسته و موسیقی کشور نیز بیاناتی را ایراد کردند هنرمندان محبوب فولکلور بختیاری چون جلیل آزاد نیز در این نکوداشت هنرنمایی کردند.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج علی نظر ممبینی خطیب و ادیب سرشناس بختیاری بانو سریا داوودی حموله مورخ پژوهشگر کتب تاریخی و هنر و موسیقی ایلات و عشایر و عضو کنگره بین المللی آداب و سنن کشوری نمایندگان ادوار بختیاری نمایندگان ادوار الوار جامعه هنری کشور سردیارون و بزرگان و ریش سفیدان فعال ایلات و عشایر نقص تاثیر گذار بر نکوداشت بود.

پرویز دوید خسروی خبرنگار هنری تهران ۳/۵/۹۸ فرهنگ سرای ارسباران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر بخوانید>  پارک زاگرس در محله هشت بنگله مسجدسلیمان یک سال است که فقط تابلو آن نصب شده ولی همچنان نیمه کاره باقی مانده است
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی