امروز

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۴۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

شبکه خبری خوزستان

*… مسجدسلیمان، شهرِ فراموش
شده…* ……………..
مسجدسلیمانیِ عزیز،
گویاگفتارِما برایِ مسئولین شهری چون شکاری رمنده شده است ونیزگفتن وگفتن همچنان آب در هاون کوبیدن !!…….. میدانیم که:
… از مواردِ موفقیت میتوان به: معین کردنِ اهداف و برنامه ریزی برایِ آنها… وهمچنین مشخص کردن انگیزه ها اشاره کرد. ولی متاسفانه سالهاست که نه تنها هیچ برنامه که انگیزه ای هم در متولیان جامعه شهریِ مان شاهد نیستیم. گویا برای این جنابان، بلاتکلیفی و روزمره گیِ مردم امری عادی شده است. و در حالیکه سایه فقر و بیکاری و محرومیت بر سر تا پایِ شهرِ مظلوممان سایه افکنده، نه دستِ یاری دهنده ،که هیچ همتی نیز برایِ تحول نمودار نیست……..
اغراق نیست اگر در خبرها میخوانیم که بالا ترین نرخِ بیکاری درسالِ۹۵ متعلق به مسجدسلیمانِ فراموش شده بوده است.(۲۲/۷ )شهری که زمانی به اولینها شهره بوده و اکنون با دلی پر درد و چشمانی کم سو در انتظار آینده ء نامعلومِ خود به نظاره نشسته است……………………..
بزرگی گفته: مصمم بودن از ویژگیهای
افراد موفق است” و پر واضح است چون اراده ای نیست، افرادِ موفق را هم نمی بینیم… شاید مردمِ محجوبِ ما بدرستی حقِ مطالبه گری را انجام نمیدهند ومطمئناً تا چنین است پس همهء امیدها وآرمانها حبابی بیش نیست…… آیا میدانید در همین لحظه چه مقدار نفت وگاز از شهر من وتو در حالِ صدور است و چه مقدار از ثروتِ این شهرِ مظلوم در حلقومِ دیگر مناطق ریخته میشود،( اینرا از بچه های نفت سوال کنید )…در حالیکه چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است… اگر قرنِ۱۹تا۲۱را بتوان عصرِ روانشناسی خواند که بکمک علومِ مختلف، انسان باصول کلی دست یافت که در سایه آن به پیشرفت و موفقیت دست یازید،
و اکثرِجوامع تحولی شگرف یافتند، ولی گویا این اصولِ کلی برای متولیان شهر ما از گذشته تا کنون هضمِ ثقیلی داشته که می بینیم هنوز” ما اندر خمِ یک کوچه ایم”…همشهریِ عزیز، دیگر پس از اینهمه سال، باید آموخته باشیم که وعده و وعیدها فقط مخصوصِ زمان خاصی است با نام انتخابات واخذِ رای …….
و ای کاش مسئولین و زُعمایِ قوم، که نه از سرِ لطف بَل بنا به وظیفه خطیرِ مسئولیت، نیم نگاهی هم باین شهرِ محروم بنمایند……. گرچه سالهاست تا بوده همین بوده………..
( وامانده ام که تا بکجا میتوان گریخت، از این همیشه ها که ندارند باورم، حالِ مرا نپرس که هنجارها مرا مجبور میکنند که بگویم”بهترم”)……

غلامرضا فانوسی

بیشتر بخوانید»  چرایی تغییر در کابینه تدبیر و امید
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  عدم وجود برنامه در متولیان شهر مسجدسلیمان
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت