امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۴۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

خطیب جمعه شهرک طالقانی

حجت الاسلام هاشمی: پرداخت زکات فطره نشان دهنده توجه به حل مشکلات قشر محروم و فقیر جامعه از سوى تمامى روزه داران است
امام جمعه شهرک طالقانی: پرداخت زکات فطره نشان دهنده توجه به حل مشکلات قشر محروم و فقیر جامعه از سوى تمامى روزه داران و به عنوان کامل کننده اعمال عبادى ماه رمضان و عملى واجب و دین است.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی صبح امروز در خطبه های نماز عید فطر شهرک طالقانی در جمع نمازگزاران با تبریک عید سعیدفطر عنوان کرد:
امروز ، روز عیدى گرفتن از خداى متعال است،روزى که در قنوت نماز عید فطر میلیون‌ها دلِ متذکّر و خاشع از خداوند متعال درخواست کردند همان خیراتى را که به برترین بندگانش داده است، به آن‌ها هم بدهد و از شرورى که برترین و بزرگترین انسان‌هاى تاریخ را از آن دور نگه داشته است، آن‌ها را هم دور بدارد. امیدواریم خداوند به فضل و رحمتِ خود دعاى میلیون‌ها مسلمان را که از دل بر زبان جارى کردند، مستجاب کند و مسلمانان را به وادى امن عبودیّت و مقام بنده‌ى صالح و شایسته‌ى خود وارد کند.
وی در ادامه با اشاره به اجابت دعا در روز عید فطر افزود: از بین اعیاد،روز عید فطر است که بر اجابت دعا در آن تاکید شده است و امام علی(علیه السلام)در مورد روز عید فطر می‏فرماید:درخواست کنید از خدا و دعا کنید و بدانید که این دعاها را خداوند به اجابت می‏رساند و می‏پذیرد.بنابراین، این زمان خاص روی اجابت دعا اثر دارد.
هاشمی گفت: واژه «عید» به معنى رجوع و برگشتن و «فطر» به‌معناى سرشت و صفتى است که هر موجود در آغاز خلقتش داراست. ازاین‌رو مى‌توان عید فطر را به‌معناى بازگشت انسان به فطرت الهى خویش دانست، این تکامل در پرتو جهاد با نفس امّاره و در سایه تهذیب و تزکیه و بهره ورى از فرصت‌هاى ناب به دست مى‌آید. در عید فطر، مؤمنان پس از یک ماه تلاش و مجاهده در عرصه مبارزه با نفس اماره و دور نگه داشتن خویش از آلایش‌هاى دنیوى، پیروزى خویش را جشن مى‌گیرند.
امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: عید سعید فطر از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمین جهان است که با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و یک ماه عبادت و بندگى، مسلمانان جهان این روز را جشن مى‌گیرند و گستردن این خوان نعمت الهى را شکرگزارى مى‌کنند. مؤمنان و روزه‌دارانى که از حضور در مهمانى پروردگار خویش شاد و مسرورند و از او مى‌خواهند که نعمت‌هاى خویش را بر آنان تکمیل نماید و با قبول طاعات و عبادت آنان، جوایز الهى خویش را بر آنان ارزانى دارد.

وی در ادامه گفت: با دریافت این جوایز که بهره‌بردارى از معدن‌بى‌کران لطف و مرحمت الهى است، این عید سرآغازى مى‌شود براى حرکت در مسیر تکامل و سعادت انسانى بر محور تعالیم و آموزه‌هاى سعادت‌بخش اسلامى و برکات و فیوضات الهى در زندگى مؤمنان. حرکتى که با بندگى خالصانه و ریاضت آگاهانه و تهذیب نفس و کنترل امیال و غرایز در ماه معرفت بخش الهى و تربیت یافتن در آن، آن‌را سرعت مى‌بخشد و با یادآورى حال محرومان و فقرا و تشدید لطافت روحى و رقت قلبى زیباتر مى‌شود و معنایى ثمربخش مى‌یابد.
خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی عید فطر را به مصابه تحقق اتحاد و یکپارچگى مسلمان جهان‌ دانست و تاکید کرد: عید فطر مى‌تواند سرآغاز حرکت وحدت‌بخش مسلمین براى مبارزه با مشرکان و مستکبران جهان باشد. چراکه عبادت واحد و توحیدى‌ که همگى مسلمانان را برمدار یک محور مشترک جمع مى‌نماید، حرکتى وحدت‌بخش را شکل مى‌دهد، حرکتى که بامعرفت به‌معناى واقعى توحید، مى‌تواند هرگونه تزلزل و تفرقه را کنار بگذارد و یکرنگى و یکپارچگى را شکل دهد، ازاین‌رو عید فطر مظهر عظمت و مجد و شوکت و تجلی گاه صلابت و عزت و کرامت مسلمین است.
وی عید فطر را زمینه‌ساز ترویج فرهنگ انتظار و حکومت عدالت‌گستر موعود جهانى‌ دانست و افزود: عید فطر با توجه دادن مسلمانان جهان به اتحاد و یکپارچگى و وحدت کلمه توحیدى، مى‌تواند زمینه‌ساز ایجاد و تقویت فرهنگ انتظار براى تشکیل حکومت جهانى عدالت‌گستر الهى باشد. حکومتى که خداوند وعده آن‌را داده و مصلح جهانى، مهدى موعود آن‌را در مقابل مستکبران و ظالمان جهان تشکیل خواهد داد و مبانى حقه اسلامى را پیاده خواهد نمود.
امام جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها بااشاره به توصیه‌هاى رهبر معظم انقلاب در جمع اساتید دانشگاه اظهار کرد: یکی از محورهای مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اشاره به نقش دانشگاه در تربیت نیروى انسانى آینده کشور است، دانشجویان امروز ما مدیران فردای جامعه هستند و نیاز امروز و فردای جامعه به دانشجویان سخت‌کوش، متعهد، پرکار، صادق، صریح، مومن، امیدوار، با گذشت، صبور، خلاق، اهل تحول، انقلابى، مستقل، هوشمند، کاردان و با اعتماد به نفس ملى و متکى به خود است.
هاشمی در ادامه گفت:اگر نسل آتى را در دانشگاه انسان‌هایى فاقدانگیزه و توان، انسان‌هایى پرمدعا، اهل زد و بند و دور زدن قانون، خمود و راکد، حریص وبى‌اخلاق تربیت کردیم، نباید توقع داشته باشیم که از کوزه‌ى دانشگاه چیزى که در آن نیست بیرون بتراود.
خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی درپایان بااشاره به حل مشکلات اقتصادى جامعه اسلامى در روز عید فطر،خاطرنشان کرد: از اعمال واجب در این عید سعید، پرداخت زکات فطره است که نشان دهنده توجه به حل مشکلات قشر محروم و فقیر جامعه از سوى تمامى روزه داران و به عنوان کامل کننده اعمال عبادى ماه رمضان و عملى واجب و دین است. عملى عبادى که از بعدى اجتماعى و اقتصادى برخوردار بوده و مى توان با ترویج معنا و مفهوم واقعى آن،که حل مشکلات اساسى اقتصادى جامعه اسلامى است، در زمان هاى دیگر نیز بهره برد و آنرا به فرهنگ عمومى تبدیل نمود.

بیشتر بخوانید»  اصولگرا اصلاح طلب دو طایفه سیاسی هستند که مملکت را ملک طلق خویش کرده اند / قطعا اگر شهردار حسن زاده، در پست مدیریت شهری مسجدسلیمان قرار نگیرد...
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  🔴حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهرک‌ طالقانی:پرداخت زکات فطره نشان دهنده توجه به حل مشکلات قشرمحروم و فقیر جامعه از سوی تمامی روزه داران است
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت