امروز

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۵۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیرکل سازمان بهزیستی استان خوزستان گفت: امسال ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان بهزیستی خوزستان پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از خبرگزاری تسنیم : غلامرضا صدیق‌راد امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی با اشاره به شعار بهزیستی امسال مبنی بر «بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی» اظهار داشت: در بحث سلامت بیشتر اوقات نظرها به سمت سلامت جسمی سوق می‌یابد در صورتی که بحث سلامت روانی و اجتماعی نیز در حوزه سلامت بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مبحث سلامت اجتماعی نیازمند بازبینی در تعریف و کارکرد است، افزود: سلامت اجتماعی می‌بایست در دل طرح تحول سلامت جا بگیرد و دیده شود.

مدیرکل سازمان بهزیستی خوزستان بیان کرد: این سازمان در ۳ حوزه توانبخشی، اجتماعی و نیز پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خدمات ارائه می دهد.

وی به طرح غربالگری ناشنوایی اشاره کرد و گفت: در همه زایشگاه‌های استان تست شنوایی انجام می‌شود و در این راستا اگر کودکی نیازمند کاشت حلزون باشد سازمان ۵۰ درصد هزینه را پرداخت می‌کند همچنین همه هزینه تربیت شنیداری بعد از عمل کاشت حلرون توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

صدیق‌راد عنوان کرد: سال گذشته ۹۵ درصد کودکان در زمینه طرح پیشگیری از تنبلی چشم معاینه شدند.

وی با بیان اینکه شهریه دانشجویان معلول تحت پوشش سازمان پرداخت می شود، ادامه داد: بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ نفر از معلولان استان مستمری بگیر سازمان هستند.

مدیرکل سازمان بهزیستی خوزستان تصریح کرد: ۲۴ هزار معلول شناسایی شده که تحت پوشش توانبخشی در جامعه هستند همچنین ۲ هزار معلول در مراکز سازمان نگهداری می‌شوند.

وی گفت: در سال گذشته جهت نگهداری معلولان در مراکز بهزیستی بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

صدیق‌راد عنوان کرد: همچنین در زمینه نگهداری روزانه حدود ۳۸۶۰ نفر و نیز بهره‌مند شدن از خدمات مراکز توانبخشی بیش از ۱۱ میلیارد ریال در سال گذشته یارانه پرداخت شد.

وی ضمن تاکید به موضوع مراجعه زوج‌ها پیش از ازدواج به مراکز ژنتیک افزود: ۳۰ مرکز غربالگری و شنوایی در سطح استان داریم که ۸۵ درصد جامعه هدف ما غربالگری شنوایی انجام شده همچنین در سال ۹۵، ۱۲ هزار زوج در بحث مشاوره ژنتیک مشارکت کرده‌اند.

مدیرکل سازمان بهزیستی خوزستان بیان کرد: در سطح استان ۹۶ مرکز اقامتی(کمپ) در زمینه اعتیاد، ۷۰ مرکز درمان سرپایی، ۱۵ مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی، ۷۸ مرکز مشاوره روانشناسی و نیز ۴۴ پایگاه سلامت اجتماعی فعال است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد، گفت: همچنین امسال موافقت شده که بانک ها ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار دهد.

صدیق راد عنوان کرد: ۳۲ هزار زن بد و یا بی‌سرپرست و نیز ۸۵ هزار معلول در جامعه هدف بهزیستی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به برنامه‌های بهزیستی در آینده نزدیک افزود: یک مرکز امن در اهواز برای زنان بی‌سرپناه، ۲ مرکز امن در آبادان و اندیمشک و یک مرکز نیز در دزفول افتتاح می‌شود.

مدیرکل سازمان بهزیستی خوزستان خاطرنشان کرد: سال گذشته برای ساخت ۲۸۰ واحد مسکونی ۱۱ میلیارد ریال کمک بلاعوض به خانواده‌های تحت پوشش پرداخت شده است.

وی گفت: سازمان بهزیستی برای کار و فعالیت در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است چرا‌که در زمینه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی نیازمند به همکاری بین بخشی و اراده جمعی هستیم.

بیشتر بخوانید»  هدفگذاری ورود ۶ هزار طرح صنعتی جدید به چرخه تولید در کشور

صدیق‌راد درباره کاهش آسیب‌ها در حاشیه شهرها توضیح داد: امسال ۱۵ پایگاه خدمات اجتماعی در سطح استان احداث خواهد شد که از این تعداد حدود ۱۱ پایگاه در مناطق حاشیه نشین افتتاح می‌شود.

وی به بحث مسکن‌ شهر جدید رامین اشاره کرد و گفت: تاکنون به مددجویان سازمان ۸۰۰ میلیون تومان که درخواست کمک داشته‌اند، اعتبار داده شده اما در ساخت و جانمایی این خانه‌ها سازمان بهزیستی نقشی ندارد.

به گزارش تسنیم، در این جلسه به بازتوانی ۱۸۰۰ خانواده، احداث مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده برای نخستین بار در استان و نیز بهره‌مندی بیش از یک‌هزار نفر از جامعه هدف از خدمات فنی و حرفهای اشاره شد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان بهزیستی خوزستان پرداخت می‌شود
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت