امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۲:۰۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

هادی دوستی رو شنبه در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری خوزستان افزود: عصر روز گذشته در پی گزارش و دستور ویژه فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع ظبیعی و گشت ‌زنی نیروهای پاسگاه ویژه حفاظت این اداره، ۲ دستگاه کامیون حاوی ۳۰ تن چوب آلات غیرمجاز جنگلی که در حال تردد در حوزه حفاظتی این شهرستان در مسیر ترانزیتی اهواز شوش بودند، کشف و توقیف شدند.
وی با بیان اینکه این محموله از نوع گونه‌هایی بودند که قطع آنها ممنوع است، گفت: ارزش ریالی این محموله حدود ۳۰۰ میلیون ریال است که در خارج از محدوده استحفاظی این شهرستان به صورت غیرمجاز قطع و بارگیری شده بودند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شوش اظهارداشت: برداشت و حمل هرگونه گیاه دارویی و چوب درختان جنگلی بدون اخذ مجوز از منابع طبیعی ممنوع بوده و ‌براساس مواد یک تا سه قانون اموال موضوع عایدات دولت، قاچاق محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مجرم علاوه بر ضبط مال به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم می‌شود، افزود: بهره برداران قبل از هرگونه اقدامی باید مراتب را برای اخذ مجوز حمل به اداره منابع طبیعی اعلام کنند.

دوستی افزود: مردم طبیعت‌دوست می‌توانند، اخبار مربوط به آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، چوب و زغال را با شماره تماس ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع فرماندهی یگان حفاظت اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن علاوه بر حفاظت از عرصه‌های ملی با متخلفان برابر قانون برخورد شود.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  ۳۰تن چوب غیرمجاز در شوش کشف شد
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی