امروز

یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۴۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

مهندس مهرزاد غیبی
⭕ *گفتگو با دبیر کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی*

علاوه بر خوزستان، ۲۷ استان دیگر مقصد ۳٫۵ میلیون لیتر آب ژاول تولیدی پتروشیمی بوده است.
دبیر کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درگفتگو با روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: مجموع آب ژاول توزیع شده در ‌کشور برای ضدعفونی، سه میلیون و پانصد هزار لیتر بوده که این مقدار برای تمامی شهرستان های استان خوزستان و ۲۷ استان دیگر توزیع شده است. همچنین تعداد ۲۰هزار بطری از این مواد، بصورت بسته بندیهای ۲٫۵ لیتری توسط بسیج، صنعت با همکاری بسیج محلات و روستاها، در مناطق محروم شهرستان بندر ماهشهر، مستقیما تحویل مردم شد.
مهرزاد غیبی افزود: علاوه بر آب ژاول، ۱۶ هزار و ۵۰۰ بطری مایع ضدعفونی کننده دست با پایه الکل، بین بیمارستان های شهرستان بندرماهشهر، بیمارستان نفت، درمانگاه های شرکت های پتروشیمی و اداراتی که ارباب رجوع زیاد داشتند توزیع کرده ایم.
وی از کمک به تجهیز بیمارستان های استان خوزستان و تهیه شش دستگاه ventilator بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و نیز تأمین پنج دستگاه برای بیمارستان های سطح شهرستان به انضمام یک دستگاه سونوگرافی پرتابل مجموعا به ارزش ۳۱ میلیارد ریال که ازمحل اعتبارات شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تامین گردیده خبر داد و گفت : خرید و تحویل ۱۲ دستگاه تب سنج دیجیتالی پرتابل نیز برای عملیات کنترل مبادی ورودی شهر تحویل هلال احمرو دستگاه های اجرایی شهرستان شد. همچنین تهیه و تحویل ماسک ودستکش و مواد ضد عفونی کننده برای دستگاه های اجرایی شهرستان علی الخصوص نیروی انتظامی بصورت فعال انجام پذیرفته است.
غیبی، در ادامه ی صحبتهای خود، به آمارگندزدایی و ضدعفونی مناطق مسکونی شهری و حومه شهرستان بندرماهشهر اشاره کرد و در این خصوص گفت: عملیات ضد عفونی و گندزدایی معابر شهری که خبرها و تصاویر آن قبلا منتشر ‌شده است، مجموعا طی ۳۲ عملیات و ۱۱۸۵ نفر/ساعت توسط آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی انجام گردیده و این فعالیت بصورت مداوم در جریان است.
وی خاطر‌نشان کرد: با هدف پایداری سیستم تولید، تلاش داریم از طریق فرمانداری های ماهشهر و آبادان، تردد کارکنان شرکت های پتروشیمی بین ماهشهر و آبادان و بالعکس را با حفظ شرایط بهداشتی، تسهیل نماییم.
رئیس HSE سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی افزود، استقرار تونل گندزدایی و ضدعفونی تریلرها و کامیونهای ورودی به مبادی گمرکی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و غربالگری رانندگان آنها بصورت شبانه روزی و همکاری جهت ایجاد نقاهتگاه برای بیماران بهبود یافته با کمک شبکه بهداشت و درمان ماهشهر و پدافند هوایی ارتش در جنوب غرب کشور نیز از دیگر اقدامات منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در طول این مدت بوده که غیبی در‌گفتگو با ما به آن اشاره کرد.
دبیر کمیه شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ادامه افزود، مبلغ ۵ میلیارد ریال جهت تجهیز سالن استراحت و ریکاوری پزشکان و پرستاران شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر از دیگر خدمات شورای راهبردی می باشد.
شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه، ضمن تهیه دستگاههای سم پاش انفردی، تجهیزات محافظت فردی، تجهیز خودروی های سبک و سایر تجهیزات مورد نیاز، بسیج صنایع پتروشیمی را جهت پشتیبانی و تقویت فعالیتهای قرارگاه پدافند زیستی فعال نموده تا با هماهنگی تخصصی HSE، نسبت به ضد عفونی معابر و رفع آلودگی اماکن عمومی و نقاط پرخطر اقدامات لازم را انجام دهند.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  گفتگو با دبیر کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مهندس مهرزاد غیبی
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی