امروز

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۰۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

پروپاگاندا و باغملک!!

 

پروپاگاندا در فارسی “ترویج” یا “جوسازی” است، به نوع خاصی از ارتباط گفته می‌شود که در آن اطلاعات هماهنگ و جهت دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می شود در این نوع تبلیغات سیاسی اغلب اوقات واقعیت به طور گزینشی بیان می شود تا از سوی مخاطب رفتار احساسی سر بزند نتیجه این امر تغییر گرایش دلخواه پروپاگاندا چیان جامعه به سوی هدفی است که برای مخاطب هدف گیری شده و به منظور پیشبرد یک برنامه سیاسی در نظر گرفته می‌شود.

برخی روش‌های پروپاگاندا عبارتند از برچسب زدن، شرطی سازی، تکرار ادعای سابق که استفاده از این روش ها در جوامع سنتی و کم اطلاعی همچنین جوامعی که رسانه در آنها انحصاری است و تنوع در نحوه اطلاع رسانی وجود ندارد  پروپاگاندا سبب تغییر نگرش‌ها می‌شود در باغ ملک هم در یکی دو سال اخیر به وضوح در فضای جامعه شاهد ایجاد هجمه و تخریب بر علیه نماینده هستیم.

به این دست واژگان و جملات دقت کنیم ( اکثر لیدرهای نماینده از ایشان جدا شدند، ۸۰ درصد مردم از نماینده دل خوشی ندارند، نماینده وظایف خود را رها کرده است ،نزدیکان خادمی یکی یکی در حال جدا شدن از ایشان هستند، خادمی ناکارآمد است،نماینده طوایف را نابود کرد)

.این قبیل جملات مرتب به فضای جامعه پمپاژ می‌شود به راستی هدف از این جوسازی ها چیست اگر واقعیت دارند چرا مرتب این حرفها تکرار می‌شوند؟

اگر خادمی نا کار آمده است مردم بهترین قاضی هستند و در بزنگاه‌ها همیشه ثابت کردند بهترین تصمیمات را میگیرند.

در حالی که نماینده برای حل مشکلات اولویت‌دار منطقه از هر ابزار قانونی برای گرفتن حق این مردم در حال تلاش است اما می‌بینیم زیر پوست شهر خبر های دیگری است. 

.منافع برخی “خواص” با منفعت های عمومی حالت تقابلی به خود گرفته، منفعت شخصی حکم می کند این مشکلات به دست نماینده کنونی حل نشود اما منفعت عمومی حکم میکند همراه نماینده مطالبه گری کنیم اما تا می شود عده ای سنگ اندازی میکنند تا هم تمرکز نماینده به هم بخورد هم نگاه دولت از خواسته های واقعی برگردد و هم برخی منفعت طلبان به هدفشان برسند.

البته در این بین نباید مطالبات واقعی مطرح شده را در ردیف این پروپاگاندا قرار داد.

در چنین وضعیتی منطقه رو به نابودی و قهقرا میرود آب مهمترین نیاز امروز ایذه و باغملک است و برخی ها مرتب در جهت عکس خواسته های حقیقی مردم سیاست دوگانه ای انتخاب کرده اند شک نکید همان  عده‌ بعداً می آیند ژان‌والژان وار سنگ همین مردم را به سینه میزنند، براستی این افراد با رویکرد امروزشان چگونه می‌خواهند فردا داعیه مردم‌داری داشته باشند؟

.پروپاگاندا چیان یک هدف دارند، جوسازی بر علیه نماینده و خواسته‌های به حق مردم و به دنبال آن ناکارآمد جلوه دادن نماینده.

پروپاگاندا چیان فقط به این امید در فضای سیاسی باغملک احساس زنده بودن میکنند که خادمی ناکارآمد جلوه داده شود اگرنه که سنگ مردم به سینه زده نمی شود و راهی به جز پمپاژ “واقعیت وارونه” برای تغییر نظر مردم برای شان باقی نمانده است.

بیشتر بخوانید»  احمدی نژاد : بازداشت غیرقانونی حمید بقایی یک ظلم بزرگ است و باید به فوریت خاتمه یابد / بازداشت بقایی چهار روزه شد
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  پروپاگاندا و باغملک!!
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت