امروز

یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۰۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: وزارت نیرو باید برنامه‌ای برای لایروبی رودخانه‌های خوزستان تدوین کرده و وزارت راه و شهرسازی نیز برنامه‌ای برای برقراری راه‌های ارتباطی به روستاها اجرایی کند.

مهدی جمالی‌نژاد ظهر امروز در نشست با فرمانداران و شهرداران شهرهای سیل‌زده خوزستان با بیان اینکه ما از اسفندماه در ۲۵ استان درگیر سیل شدیم و این حجم از بحران در کشور بی‌سابقه بود اظهار داشت: پیش‌ از  این اگر یک استان درگیر مشکل می‌شد همه به کمک آن می‌رفتند اما پیش نیامده بود که ۲۵ استان یک‌ باره درگیر بحران شوند.

وی با اشاره به اینکه نگرانی اصلی ما در وزارت کشور رسیدگی به مناطق سیل‌زده به‌ویژه خوزستان است، افزود: وزارت نیرو باید برنامه‌ای برای لایروبی رودخانه‌های خوزستان تدوین کرده و وزارت راه و شهرسازی نیز برنامه‌ای برای برقراری راه‌های ارتباطی به روستاها اجرایی کند.

جمالی‌نژاد ادامه داد: بحثم این است که اکنون چه باید کرد؟ علاوه بر بحث‌های ریالی و مالی، مواردی مانند سرپناه و بازسازی روحیه مردم شهرها نیز مهم است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خطاب به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مطالبات بسیار زیادی از دستگاه‌های مختلف دارند که باید آن‌ها را پیگیری کنند. فرمانداران، شهرداران و دهیاران مانند وقوع بحران، نقش پررنگی داشته باشند و استان‌های معین به همراه بنیاد مسکن را درگیر کنند.

وی افزود: افزون بر این حضور مردم را نیز باید در نظر داشت و همان‌طور که حین بحران همه هم‌ قسم شدیم تا جایی خسارت نبیند باید اکنون نیز این‌گونه باشد.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه گفته‌ شده که بسیاری از روستاها باید جابه‌جا شود، عنوان کرد: جابه‌جایی روستاها باید به حداقل برسد چرا که تبعات اجتماعی فراوانی به‌جز تبعات اقتصادی دارد.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: در بحث بیمه‌های روستایی نیز پیش‌بینی‌های خوبی شده که خواهش من این است از ظرفیت استان‌های معین در بازسازی و نوسازی استفاده و علاوه بر آن خیرین آن استان را نیز درگیر کنید.

وی در مورد استحکام‌بخشی به سیل‌بندها بیان کرد: بحث سیل‌بندها بحث مهمی در خوزستان است و باید مشخص شود که هر دستگاه کجا ورود کند؛ به نظر می‌رسد که جلسه‌ای داخلی در این موضوع باید تدارک دیده شود.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: اولویت نخست نوسازی و بازسازی خانه‌ها و اولویت دوم‌ترمیم زیرساخت‌های ارتباطی است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: شرایط ما شرایط سختی است و این نخستین و آخرین بحران سال نخواهد بود. از همه وزارتخانه‌ها درخواست می‌کنم عنایت ویژه برای بازسازی زیرساخت‌ها به‌ویژه زیرساخت‌های استان خوزستان داشته باشند.

معاون عمرانی وزیر کشور تصریح کرد: همچنین از مدیران خواهش می‌کنم تا امیدبخشی را به‌طور خاص به شهرها و روستاها تزریق کنند.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  وزارت نیرو باید رودخانه‌های خوزستان را لایروبی کند
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی