امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۵۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af-%da%af%d9%88%d8%af%d8%b1%d8%b2%db%8c-20161202_085231

محمدرضا گودرزی بابادی از فعالان و نخبگان حوزه اجتماعی و سیاسی شهرستان اهواز می باشد،این کارشناس ارشد با بیش از بیست و چهارسال سابقه اجرایی در حوزه های نظارتی،عمرانی،شهرسازی و نقشه برداری،دغدغه هایی برای شهر اهواز و اقوام آن داشته و دارد،بهمین جهت درباره نحوه برگزاری نشستی که به نشست اقوام معروف است و ظاهرا قرار بوده کارکردی اتحادگرایانه داشته باشد،با او به گفتگو نشستیم:

-دیدگاه تان راجع به دعوت گزینشی افراد در همایش اقوام خوزستان با حضور مشاور اقوام رییس جمهور چیست؟

بی شک اگر از وضعیت مدیریتی استانداری خوزستان بی اطلاع بودم پاسخم به شما بی تدبیری استاندار بود،اما باتوجه به اینکه کاملا از انضباط و تعهد کاری و همچنین انصاف در تکریم افراد از سوی ایشان مطلع ام،می توانم بگویم ممکن است در بخش ها و واحدهای برگزاری این نشست تعلل و اهمال انجام شده است.

-اگر در این موضوع استاندار را مقصر نمی دانید؟پس چه کسانی در عدم دعوت از نخبگان و بزرگان ایلی کوتاهی کرده اند؟

قطعا در هر مجموعه ایی افراد اندکی هستند که در مسیر انسجام اقوام خلل ایجاد می کنند و از نام اقوام استفاده ابزاری می کنند،لذا از استاندار مردمی خواهشمندیم در اسرع وقت به مسببان ناهماهنگی و عدم دعوت از نخبگان اقوام تذکر دهد تا موجبات دلگرمی طرفداران واقعی خود را فراهم کرده باشد.

-نظر شما راجع به عدم دعوت از بزرگان و نخبگان قوم بختیاری اهواز در این همایش چیست؟

افرادی همچون حج علی آقا محمدحسینی،ملاجهانگیر داودی،آمنوچهر ملک محمدی و آخدابخش مهدی پور و بسیار افراد دیگر،این ها بزرگان و چراغ های هدایتگر جامعه بختیاری در اهواز و خوزستانند و بی شک عدم حضور اینان می تواند نوعی توهین به ایل جلیل بختیاری محسوب گردد.

مطلع نیستم که هیئت برگزار کننده این همایش چه اندیشه و خیالی پیش خود کرده که بسیار بزرگان جامعه ما را انکار نمود،اما باید بدانند عدم حضور این بزرگان باعث کوچکی بزرگان ما نمی شود،بلکه باعث فاقد ارزش شدن اینگونه نشست های نمایشی می شود.

لذا با تاکید دوباره از استاندار بومی و آشنا به دردهای استان خواستارم که در سریع ترین زمان ممکن به مسببان آن نشست اقوام تذکر دهد.

در واقع بهترست بگوییم آن نشست اقوام بیشتر به معنی نشست خویشاوندان و دوستان نزدیک عده ایی خاص بود تا نشستی که در آن نمایندگان،بزرگان و نخبگان یک قوم حضور داشته باشند.

همچنین در آن نشست خبری از بزرگان و ریش سفیدان اقوام قشقایی،شوشتری،دزفولی، بهبهانی،بندری و….که در اهواز و خوزستان زندگی می کنند نبود.

بزرگان بختیاری های حاضر در آن نشست حتی نماینده یک دهم طوایف بختیاری اهواز و خوزستان هم نبودند.

-بی شک بزرگان عشایر و اقوام سرمایه های این مملکت و نظام هستند،با این شرایط بی توجهی و عدم مشورت گیری از آنها توسط دولت های مختلف،چه خساراتی را به نظام مقدس تحمیل می کند؟بعنوان یک دلسوز و مدافع ارزش های ایران اسلامی چه دغدغه هایی در این زمینه دارید؟

بعنوان دلسوز نظامی که صدها هزار شهید برای سربلندی آن،چه در عرصه انقلاب شکوهمند اسلامی،جنگ تحمیلی و امروز دفاع از حرمین شرفین جان فدا کرده اند اعلام می کنم هرکس که بدنبال انکار،بی توجهی و یا تخریب ریش سفیدان اقوام است،قطعا قصد و غرض های ناصوابی دارد لذا از نهادهای مسئول خواهشمندم چنانچه هر جا دیدند،سودجویانه عده ایی بدنبال فاصله انداختن میان نظام و اقوام هستند،برخورد لازم را انجام دهند.

بیشتر بخوانید»  جنگ روانی ، هدفی در پیشبرد نگاه کاسبکارانه بین المللی ترامپ

-عدم دعوت از اقوام دیگر استان را چگونه تحلیل می کنید؟و نظرتان چیست؟

در اینجا باید اعلام کنم که بنده از طرف پدری لربختیاری و از طرف مادری به ترک های قشقایی و لرهای جنوبی می رسم و به این موضوع افتخار می کنم چرا که از مردان و زنان بزرگی که همواره در تاریخ ایران زمین همپای دیگر هموطنان این خاک و بوم برای سربلندی اش تلاش نموده اند ریشه دارم.

به همین جهت نسبت به انکار،عدم دعوت و یا کم توجهی به بزرگان این سه قوم در نشست اقوام نگران و رنجیده ام.

بومی بودن و حضور تاریخی این سه قوم در درازنای تاریخ ایران و خوزستان قطعا بر هیچ انسان منصفی پوشیده نیست.

امروز بیش از گذشته اقوام خوزستانی نیازمند وحدت،برادری و همگرایی می باشند،لذا نبایستی همایش های نمایشی زمینه ایی برای ایجاد فاصله میان اقوام شود.

به همین جهت بعنوان کنشگر اجتماعی بختیاری خواهشمندم مسئولان و مدیران استانی نسبت به دلجویی از اقوام ولایتمدار خوزستان اقدام نماید.

گفتگو از ابوالفضل بابادی شوراب

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  مهندس محمدرضا گودرزی: از استاندار بومی و آشنا به دردهای استان خواستارم که در سریع ترین زمان ممکن به مسببان نشست اقوام تذکر دهد
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت