مهار شدن آتش سوزی منطقه بی بی بتولی مسجدسلیمان با همت آتش نشانان نفتی پس از ۶ ساعت تلاش و مجاهدت

مهار شدن آتش سوزی منطقه بی بی بتولی مسجدسلیمان با همت آتش نشانان نفتی پس از ۶ ساعت تلاش و مجاهدت

 

شبکه خبری خوزستان: آتش سوزی منابع طبیعی منطقه امام زاده بی بی بتول مسجدسلیمان با همت آتش نشانان نفتی مهار و خاموش شد

 

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، ساعت ۱۳ ظهر امروز یه شنبه یازدهم تیرماه توسط خودروهای عبوری شهروندان وقوع آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی منطقه امامزاده بی بتول به ایستگاه آتش نشانی شرکت نفت وگاز مسجدسلیمان گزارش که این حادثه فوراً به مسئولین اداره منابع طبیعی شهرستان اعلام گردید .

 

با درخواست اداره منابع طبیعی از اداره HSE شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان مبنی بر مشارکت در عملیات اطفای آتش ، بلافاصله تیم آتش نشانی به همراه یک دستگاه خودروی آمبولانس و تیم پزشکیاری به منطقه اعزام شدند .

 

با توجه به گستردگی مراتع منطقه و وزش باد شدید و گرمای شدید منطقه احتمال سرایت و گسترش آتش به سمت منطقه چم آسیاب بسیار زیاد بود به همین منظور عوامل حاضر در عملیات که شامل اداره منابع طبیعی – اداره حفاظت محیط زیست – آتش نشانی نفت و گاز – آتش نشانی شهرداری و اعضای انجمن های مردم نهاد علیرغم گرمای شدید منطقه با قطع کردن مسیر آتش از گسترش آتش سوزی به سمت مراتع و ارتفاعات منقه چم آسیاب که درختان بسیاری در آن وجود دارد جلوگیری کرده و در نهایت پس از ۶ ساعت نفس گیر این آتش سوزی مهار و خاموش شد .

 

در عکس های زیر که توسط عوامل حاضر در محل حادثه تهیه گردیده وسعت منطقه و سختی کار این جان برکفان ایثار گر بخوبی مشهود و هویداست .

 

 

 

نگارش و انتشار : دانوش صالحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *