امروز

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

شبکه خبری خوزستان: مدیرانجمن هواداران کارون زلال از گسترش فرهنگ زیست محیطی در سطح شهرستان خبر داد و ابراز امیدواری نمود تا با ادامه این روند و توجه بیشتر شهروندان به طبیعت و محیط زیست شاهد ارتقاء شاخص های زیست محیطی در سطح جامعه باشیم.

مهندس نسرین بوستانی در گفتگو با شبکه خبری خوزستان به تشریح فعالیتهای انجمن زیست محیطی هواداران کارون زلال پرداخت و از برنامه های آتی این انجمن سخن گفت که مشروح آن را در ذیل می خوانید:

هوداران کارون زلال متشکل از کارشناسان متخصص و جوان

انجمن هواداران کارون زلال از سال ۹۳ فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نمود و با تلاش اعضای اصلی متشکل از ۵ کارشناس ارشد و ۴ کارشناس که اکثریت آنها دانش آموخته رشته های محیط زیست، کشاورزی و منابع طبیعی هستند که از ابتدا در تلاش برای افزایش سطح فرهنگ احترام به طبیعت و محیط زیست بوده اند. اگر چه در این مسیر تلاشها و حمایت ادارات و نهادهای مرتبط نیز قابل ستایش است که جا دارد از همکاری آنان صمیمانه سپاسگزار باشم.

تهیه و تنظیم تقویم سالانه محیط زیست

در روزهای انتهایی سال گذشته تقویم مناسبتهای ملی و جهانی زیست محیطی را جهت اجرایی نمودن در سال ۹۶ تهیه و تدوین نموده تا اقدامات و برنامه های سالجاری منطبق با آن و و بر همین اساس صورت پذیرد. در همین راستا نیز فعالیت ها و برنامه های فرهنگی  از روزهای ابتدای سال ۹۶ و بطور ویژه در روز ۱۳ فروردین با توزیع کیسه های زباله تجزیه پذیر، بروشورهای زیست محیطی و نقشه راهنمای طبیعت گردی و گردشگری شهرستان و دیدارهای چهره به چهره با گردشگران با هدف آگاهی بخشی به آنان جهت حفاظت و نگهداری از محیط زیست صورت پذیرفت.

افزایش سرانه فضای سبز و فرهنگ درختکاری

طی چندسال اخیر و با همراهی مسئولین و شهروندان و به مناسبتهای متعدد اقدام به کاشت نهال و درخت در سطح شهرستان نمودیم تا ضمن افزایش سرانه فضای سبز شهری، فرهنگ نهالکاری و کاشت درخت نیز در سطح جامعه نهادینه شود.ضمن اینکه تأکید بر مراقبت و نگهداری از درختان نیز از اولیت های عمده این حرکت سبز بوده است.

فرهنگ سازی در مدارس اولویت ماست

می توان گفت که عمده هدف گذاری و اولویت ما فرهنگ سازی و آموزش در سطح مدارس بوده که ضمن هماهنگی با مدیریت مدارس برنامه های متنوع و مختلفی را در مدارس شهرستان برگزار نموده که از ان جمله می توان به اجرای زنگ هوای پاک به مناسبت روز اول مهر، نهالکاری و مسابقه بادبادک ها به مناسبت روز هوای پاک ، برگزاری مسابقه نقاشی در روز زمین پاک و.. اشاره کرد.

حل مشکل پسماند با تفکیک زباله و فرهنگ سازی

خوشبختانه برگزاری برنامه های متعدد پاکبانی در نقاط مختلف شهرستان از جمله بنای تاریخی باغ خان، جاده باغات و مسیر حدفاصل میدان ۱۷شهریور تا امامزاده عبدالله که با مشارکت حداکثری شهروندان برگزار شده تاثیر بسزایی در کاهش زباله های سطح معابر و خیابانها و فضای شهری داشته است.علاوه بر این در تلاش هستیم تا با فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا در بین اقشار مختلف جامعه گام مهمی را در مدیریت پسماند شهری برداریم.

انجام پویش های ملی محیط زیستی در سطح شهرستان

طی چندسال اخیر پویش های مردمی و مهمی در زمینه محیط زیست راه اندازی و اجرا شده که همچنان ادامه دارند و انجمن هواداران کارون زلال نیز با اجرای این برنامه ها در سطح شهرستان به این پویش و حرکت های مردمی پیوسته است.امضای طومار مهربانی در حمایت از تصویب حقوق حیوانات، اجرای برنامه سه شنبه های بدون خودرو و اجرای کمپین طبیعت پاک در روز سیزدهم فروردین از جمله پویش های مردمی اجرا شده در سطح شهرستان می باشد.

حمایت بیشتر مسئولین و همراهی سبز شهروندان

بدون شک تلاشها و برنامه های انجمن هواداران کارون زلال طی سالهای اخیر با همراهی سایر سازمانهای مردم نهاد شهرستان ،مسئولین و شهروندان دوستدار محیط زیست محقق شده است و ادامه این روند نیز با همراهی آنان موجب رشد شاخص های محیط زیستی شهرستان خواهد شد و رضایتمندی بیشتر عموم را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید»  کاهش 10 درصدی طلاق در هندیجان
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  مدیر انجمن هواداران کارون زلال شوشتر: به همت فعالین محیط زیست اقدامات ارزنده ای در زمینه فرهنگ سازی و آموزش زیست محیطی در سطح شهرستان انجام گرفته است
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت