امروز

شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

در نشستی که با دعوت از جمعی از فعالان شمال خوزستان برگزار گردید، حضور یافتم، اما قبل از شروع نشست اصلی، یکی از بزرگواران درباره پرورش کرم خاکی بعنوان یک فعالیت اقتصادی و فوایدی که دارد سخن گفت و افزود افراد می توانند این شغل درآمدزا را برای کسب روزی حلال دنبال کنند.
یکی دیگر از بزرگواران که انسان شوخ طبعی بود و از یکی از مناطق جغرافیایی مسجدسلیمان بزرگ (لالی)آمده بود، به شوخی در جواب آن دوست بزرگوار بیان نمود: ما که از نفت خیری ندیدیم،شما از پرورش کرم خاکی سخن می گویی؟

البته پاسخ بزرگوار دومی با همه طنزی که در آن بود، واقعیتی را آشکار می کرد و آن اینکه اگر تمام منابع مادی جهان را در اختیار ما قرار دهند، مادامی که توان و اجازه استفاده از آن را نداشته باشیم،هیچگاه نمی تواند منبع خیری برای آن مردم(لرها) گردد.
درباره اینکه دولت هایی که یکی یکی آمدند و به زاگرس و لر توجهی ننمودند بسیار گفته شد، اما همواره به مشکلات لر از زاویه بیرونی پرداختیم، چون انسان های مغرور و انتقادناپذیری هستیم هیچگاه نپذیرفتیم که شاید مقصر وضع امروز، خودمان و کنش های خودمان بوده باشد.
لیکن جامعه لر امروز به یک آسیب شناسی واقعی و نقد درون گفتمانی توسط فعالان دلسوز خویش نیاز دارد، این امر ضرورتی انکار ناپذیر است.
اینکه بدانیم رفتار ما با حاکمیت، دولت، جوامع همجوار دیگر و حتی جامعه خودمان چه اشکالاتی دارد و بصورت جمعی و با یک اراده قومی سعی برطرف نمودن و بازگشایی باب تعامل های انسانی و جمعی را باز کنیم و از سرمایه اجتماعی خود بخوبی استفاده کنیم.
به عبارت بهتر حول منافع جمعی قومی با همه انسانها،افکار، اقوام و بازیگران اصلی قدرت تعامل و گفتگو کنیم، البته نه تعاملی صرفا جهت نفع فردی، بلکه برای بهبود زیست و منافع جامعه و عقبه قومی مان و استفاده از ظرفیت های انسانی و مادی به بهترین شکل ممکن.

ابوالفضل بابادی شوراب

بیشتر بخوانید»  🔴فریاد محرومیت شهرک طالقانی از زبان امام جمعه / کسی نمی شنود؟!
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  ما لرها که از نفت خیری ندیدیم،شما از پرورش کرم خاکی سخن می گویی؟
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت