امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۳:۴۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

فرماندارشهرستان امیدیه خبرداد: دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا درباره برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر امسال اعلام شد
به گزارش خبرنگارما جلسه ستاد کرونای استان خوزستان با حضور سید مهران رفیعی برگزار شد. فرماندار امیدیه در حاشیه این جلسه گفت: دستورالعمل و ضوابط برگزاری مراسم‌ ماه محرم و صفر سال جاری در جلسه امروز اعلام شد.
وی افزود: در بخشی از این دستورالعمل آمده است: برنامه‌ریزی برگزاری مراسم دارای مجوز کارگروه بند پنج دستورالعمل صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری از هر طرف حداقل دو متر و تجمعات حداقلی.
رعایت کاهش ساعات برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت. فرماندارامیدیه اظهاردلشت:
جابجایی هیات‌‌ها و دسته روی ممنوع است.
استفاده از طبل، سنج و وسایل مشابه در برگزاری مراسم ممنوع است. بدیهی است مراسم سینه زنی و زنجیرزنی با زنجیر شخصی در محل مراسم بدون جابجایی مجاز است.
 ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراسم عزاداری.

 استفاده از ماسک به صورت مستمر. سیدمهران رفیعی خاطرنشان کرد:
پیش بینی استفاده از راهکارهای جایگزین در مناطق و شهرهایی که امکان برگزاری حضوری مراسم وجود ندارد با هماهنگی کارگروه استانی.
اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی مرتبط با مراسم و نذورات.
 تشدید نظارت بر اجرای پروتکل‌‌های بهداشتی مرتبط با عزاداری در شهرهای دارای وضعیت حاد بیماری توسط کمیته‌‌های نظارت استانی و شهرستانی وی درپایان گفت:
در بخش مرتبط با نذورات این دستورالعمل آمده است: با عنایت به مخاطره جدی نسبت به توزیع نذورات به شکل سنوات گذشته لازم است ذیل اقدام و نظارت لازم معمول شود:
ممنوعیت هر گونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری.
نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی مرتبط صرفا در قالب مواد غذایی خشک و یا خام توزیع شود.
برپایی هر نوع ایستگاه‌‌های صلواتی توزیع نذورات و چای موکب ها، خیمه ها، چادر در تمامی شهرستانها ممنوع است.
دریکی از تبصره های این بخش تاکید شده است که نذورات خاصی که امکان تغییر نذر به دلیل مسائل شرعی وجود ندارد، با نظارت کارشناسان بهداشتی طبخ و بسته بندی می‌‌شود. توزیع این نذورات باید در سایر اماکن انجام شود تا از تشکیل تجمع، صف و تراکم جمعیت خودداری شود. خبرنگارناصرحکیمی

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  فرماندارشهرستان امیدیه خبرداد: دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا درباره برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر امسال اعلام شد
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی