امروز

جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۸:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /


حجت الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: برگزاری مراسم اربعین در عراق هم همواره آرزوی شیعیان بوده و امروز اربعین هم به یک نوع سبک زندگی در عراق تبدیل شده است و شما میبینید فعالیت یکساله تمام مردمان کشور عراق ثمره آن برای هزینه کردن به زوار اربعین است جا دارد از مردم کریم و مهمان نواز کشور عراق تشکر کنیم.

وی افزود: فرهنگ بخشش و همدلی را ما در اربعین امام حسین میبینیم که موج میزند، راهپیمایی اربعین یک فرهنگ و ظرفیت عظیمی است که یک شیوه زندگی و سرشار از عشق به دین را شاهد هستیم.

امام جمعه شهرک طالقانی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی برای بهره مندی از اربعین حسینی خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی یک اعجاز الهی است که واقعا مسوولین باید برای این ظرفیت عظیم برنامه ریزی کنند، چرا که این واقعه مقدمه ظهور آقا امام زمان است که شاهد هستیم، مردم از اقصی نقاط جهان شاید بیش از ۶۴ دولت به ویژه قشر جوان متوجه زیارت امام حسین علیه السلام هستند، جوانانی که هزاران منبر و کتاب و فیلم نمی تواند چنین جمعیتی را جمع کند.

هاشمی اضافه کرد: اگر بخواهیم تشیع را برای دنیا و برای جهانیان نشان بدهیم بهترین ظرفیت همین ظرفیت اربعین است، به عنوان مثال شما تمام دختران و بانوان را می بینید که چگونه با کرامت و حجاب در این پیاده روی عظیم حضور دارند و نشان می دهد که بهترین ظرفیت برای تبلیغ حجاب همین اربعین امام حسین علیه السلام است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی با تأکید بر رفع نواقص در مراسم اربعین حسینی در مرزهای خروجی کشور اظهار کرد: عوارض و سایر هزینه سفر که هزینه های اضافی به شمار می روند، باید حذف شود و ضرورت دارد ائمه جمعه از تریبون نماز جمعه این مسائل را متذکر شوند، باید از زیارت اربعین حسینی که یکی از دلایل شکست داعش در سوریه از برکات پیاده روی اربعین است، صیانت شود.

وی در فراز دیگری از خطبه ها با انتقاد از برخی مسوولین در مقابله با شهر شدن، شهرک طالقانی متذکر شد: در دو هفته ای که حضور نداشتیم برخی در خصوص شهر نشدن شهرک طالقانی مطالبی عنوان کردند و حرفهایی غیرمنطقی و بی ربط زده اند، تصمیم گیرنده در اینجا قانون است قانون برای ما معین می کند که شهرک طالقانی شهر خواهد شد و ما تابع قانون هستیم.

امام جمعه شهرک طالقانی ادامه داد: در دولت دوازدهم این شرایط مهیا شده است که برخی شهرها تبدیل به شهرستان و یا شهرک ها تبدیل به شهر شود، از بعضی مسوولین خواستاریم که آرامش شهرک طالقانی را برهم نزنند و بدنبال منافع شخصی نباشند ، این یک پروسه قانونی دارد که با جدیت دنبال می شود.

هاشمی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به وضعیت نامناسب مدیریت شهری اضافه کرد: به دنبال اخیر اخبار انتصابات و تغییرات مدیریتی، شهرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، از این رو از استاندار خوزستان به عنوان عالی ترین نماینده دولت در استان درخواست داریم در اسرع وقت نسیت به تعیین تکلیف فرمانداری و شهرداری بندرماهشهر اقدام کند.

بیشتر بخوانید»  حرکت نمادین و خودجوش جوانان شهر سوسنگرد در پاکسازی خیابانها از پوسترهای انتخاباتی

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی اظهار کرد: فرهنگ کتابخوانی را باید از مدارس شروع کنیم ، خانواده ها باید فرزندانشان را به سمت کتاب سوق دهیم ، از مدیران و معلمان گرامی می خواهیم که این فرهنگ را گسترش دهندم ، چرا که می توان از طریق کتاب انسان به کمال برسد .

وی اضافه کرد: متاسفانه بعضی از مسوولین استقبالی از نمایشگاه کتاب نشده است و نمایشگاه های کتاب در شهرستان برگزار کنند ، با توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری به گسترش فرهنگ کتابخوانی ضرورت دارد نسبت به این مسئله توجه ویژه ای شود، از صداوسیما نیز گله داریم که تبلیغاتی برای کتاب ندارند ، متاسفانه این فرهنگ کتاب از طریق صداوسیما مورد اهمال قرار گرفته است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  عده ای به دنبال بر هم زدن آرامش شهرک طالقانی و مقابله با شهر شدن شهرک طالقانی هستند
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت