امروز

یکشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۰۰ قبل از ظهر

سایز متن   /


سرکار خانم طیبه اسماعیلی از فعالان سیاسی اجتماعی اصلاح طلب خوزستان که حضور فعالی را در دوران اصلاحات داشته و در سالهای ۷۶ و ۸۰ بطور پیاپی بعنوان مسئول کمیته بانوان ستاد دکتر سیدمحمدخاتمی فعالیت نموده است.
وی همچنین در سال ۱۳۹۲ بعنوان عضو شورای راهبردی ستاد بانوان دکتر روحانی انتخاب گردید و از فعالان حوزه فناوری اطلاعات می باشد و در حال حاضر بعنوان مشاور استاندار خوزستان اقدامات موثری در حوزه فناوری اطلاعات داشته اند.
به همین جهت با ایشان که از فعالان قدیمی و مطرح اصلاح طلب خوزستان می باشند به گفتگو نشستیم
:

-نقش تاریخی بانوان خوزستانی در تقویت گفتمان اصلاحی و اعتدالی تا به امروز چگونه بوده است؟
در انتخابات سال های ۷۶ و ۸۰ خصوصا ۷۶ با شور و اشتیاق عجیبی از سوی بانوان مواجه بودیم و مشاهده می کردیم در خانواده ایی که مثلا شوهر تمایلات اصول گرایی داشت،همسر اصلاح طلب بود و از این دست مسائل بسیار بود.
در آن دوران فضای چندان بازی برای بانوان نبود و اعضای ستادها بایستی احتیاط می کردند تا منجر به تعطیلی نشود.
بعضی خانم هایی که در ستاد دکتر خاتمی می آمدند،عموما عنوان می کردند که نام شان بیان نگردد،بدلیل آنکه خانواده هاشان اصولگرا بودند.
بخش عمده ایی از بانوان خوزستانی را دانشجویان و دانش آموزان تشکیل می دادند و گفتمان آقای خاتمی که مبتنی بر عزت،احترام و برابری برای خانم ها بود برای آنان جذابیت داشت،چرا که برای اولین بار در کشور،شخصی در قامت نامزد ریاست جمهوری بطور مستقیم برنامه هایی برای عدالت جنسیتی،حضور فعال خانم ها و شایسته سالاری عنوان می کرد.
-دولت تدبیر و امید چه شرایطی را برای بانوان خوزستانی فراهم کرده؟نقاط قوت این دولت در بحث حقوق زنان؟
به پشتوانه حمایت های دولت تدبیر و امید در تداوم اندیشه اصلاحات،امروز حضور زنان در فضای سیاسی کشور گسترش یافته و نوع مطالبات آنان در این فضا بسیار شفاف تر بیان می گردد،افکار عمومی امروز جامعه موافق پیگیری مطالبات زنان گردیده و این مطالبات جایگاه بالاتری یافته است.
فعالیت سمن ها و تشکل های مدافع حقوق بانوان افزایش یافته،البته این میزان کافی نیست و بایستی مطالبات آنان بر مبنای شایسته سالاری در سپردن مسئولیت ها صورت گیرد،چرا که امروز بانوان مملکت ما از تحصیلات بالا و توانمندی لازم برخوردارند و حق جامعه این است که فارغ از جنسیت از افراد شایسته برخوردار شود.
در بحث حقوق زنان در زمان دولت فعلی شاهد آن بودیم که برای اولین بار یک بانو آن هم از مردم خوزستان در این استان بعنوان فرماندار منصوب گردید.(فرماندار کارون)
همچنین در زمان دولت دکتر حسن روحانی برای هفت خانم،حکم بخشداری بخش های مختلف استان ابلاغ شد.
-چرا نخبگان خوزستانی بایستی از دکتر روحانی حمایت کنند؟
نه تنها نخبگان خوزستانی بلکه نخبگان کل کشور،باید تداوم راه روحانی را یک رسالت برای خود بدانند،چرا که امنیت و آرامش امروز جامعه ما،مدیون تلاش های دیپلماتیک و سیاست های منطقی مجموعه اجرایی دولت روحانی در چهارسال اخیر بوده است.
-حضور مردم در پای صندوق های رای چه تاثیری می تواند در تداوم جمهوریت نظام داشته باشد؟
قطعا انتخابات ریاست جمهوری بعنوان یکی از اساسی ترین رویدادهای مردمسالارانه در دنیا شناخته می شود و ما هر چهارسال یکبار این رویداد بزرگ را در جمهوری اسلامی با حضور مردم به رخ تمام جهانیان می کشیم و افتخار می کنیم که در زمره کشورهایی قرار داریم که رییس جمهورمان را بطور مستقیم و در پای صندوق های آرا تعیین می کنیم.
لذا رسالت همه ما آن است که در حق تعیین سرنوشت خویش مشارکت نماییم و انتخاب بر مبنای گزینش فردی باشد که از حیثیت ما در داخل و خارج از کشور بطور کامل دفاع نماید.

بیشتر بخوانید»  آیین تودیع و معارفه ریاست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان شوش برگزار شد

 

گفتگو از ابوالفضل بابادی شوراب

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  طیبه اسماعیلی:دولت تدبیر و امید،حضور زنان را در فضای سیاسی کشور گسترش داده است
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت