امروز

چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۹:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

گروه استان‌ها ـ استاندار خوزستان در مراسم آغاز پروژه بند بتن غلتکی در هفتگل؛ اظهار داشت: برای مقابله با فرسایش خاک و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی طرح‌های حفاطت از منابع آب و خاک در استان سرعت می‌گیرند.
به گزارش شبکه خبری خوزستان و به نقل از پایگاه خبری ا‌ستانداری، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم آغاز پروژه بند بتن غلتکی در هفتگل اظهار داشت: پروژه بند بتن غلتکی K6 برای پایداری منابع طبیعی طراحی شده است.

وی افزود: این پروژه کاربردی حفاظتی و تقویتی داشته و برای جلوگیری از فرسایش خاک در اثر سیلاب‌های فصلی، کاهش خطرات ناشی از سیل، تقویت سفره‌های آب زیرزمینی و تامین آب جهت مصارف کشاورزی و دامداری استفاده می‌شود.
استاندار خوزستان درباره پروژه بند بتن غلتکی K6 اظهار داشت: این پروژه توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان و با هزینه ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ساخته و براساس برنامه‌ریزی انجام شده ظرف مدت سه ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شبکه خبری خوزستان ، مشخصات فنی این پروژه عبارت از ارتفاع ۱۳ متری بند از کف، طول تاج به اندازه ۸۲ متر، خاکبرداری ۹۵۲۷ مترمکعب، آرماتوربندی: ۲۸۳۷ کیلوگرم، خشکه چینی: ۲۳۵ متر مکعب، بتن غلتکی: ۳۹۶۰ متر مکعب حجم مخزن: ۱۷۵ هزار متر مکعب و بنایی با سنگ لاشه و ملات ماسه و سیمان: ۴۳۸ متر مکعب است.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  طرح‌های مبارزه با فرسایش خاک در خوزستان سرعت می‌گیرند
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی