امروز

سه شنبه, ۲۱ آبان , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۶:۲۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

پرافتخارترین شناگر مسابقات جهانی کارگری مطرح کرد:

امتناع از دریافت مدال های جهانی به خاطر رو به نشدن با اسرائیلی ها/ هیچ گاه پشت پاسداران وطن را خالی نمی کنیم

شبکه خبری خوزستان شناگر مسجدسلیمانی که به عنوان کاپیتان تیم ملی شنا کارگران در مسابقات جهانی کارگری در اسپانیا شرکت کرد، با کسب چهار طلا و هشت نقره و دو برنز به عنوان پرمدال آور ترین ورزشکار جهان و کاروان ورزشی کشورمان در طول تاریخ شناخته شد وی با پیراهن منقوش به* من یک پاسدارهستم * که تصویر مقام معظم رهبری بر روی آن نیز حک شده بود بر روی سکوی مدال آوران حاضر شد که توجه همگان را در آن مسابقات به خود جلب کرد .

به گزارش شبکه خبری خوزستان ساسان کریمی شناگر مسجدسلیمانی که به عنوان کاپیتان تیم ملی شنا کارگران در مسابقات جهانی کارگری در اسپانیا شرکت کرد، با کسب چهار طلا و هشت نقره و دو برنز به عنوان پرمدال آور ترین ورزشکار جهان و کاروان ورزشی کشورمان در طول تاریخ شناخته شد وی با پیراهن منقوش به* من یک پاسدارهستم * که تصویر مقام معظم رهبری بر روی آن نیز حک شده بود بر روی سکوی مدال آوران حاضر شد که توجه همگان را در آن مسابقات به خود جلب کرد .
درهمین ارتباط خبرنگار ما به سراغ این ورزشکار مسجدسلیمانی رفته و جزئیات بیشتری را دراین زمینه از وی جویاشد.
ساسان کریمی درگفت وگو با خبرنگار ما عنوان کرد: در این مسابقات که در کشور اسپانیا شهر تورتوزا که از تاریخ ۹ تیرماه تا ۱۶ تیر ماه برگزار شد ۱۳۸ ورزشکار از ایران حضور پیداکردند که در این بین تیم ملی شنای ایران با هفت شناگر، یک مربی و سرپرست شرکت کرد که توانست ۵۳ مدال رنگارنگ کسب کند که سهم من از این تعداد مدال، در مجموع ۱۴ مدال که شامل چهار طلا و هشت نقره و دو برنز بود .
کریمی اظهار کرد: در این مسابقات در رشته های مختلفی چون شنای ۵۰متر، کرال سینه ۵۰متر، کرال پشت ۵۰ متر، پروانه ۵۰ متر قورباغه ، ۱۰۰ متر پروانه ، ۱۰۰ متر قورباغه، ۱۰۰متر کرال پشت، ‌۱۰۰متر کرال
سینه ، ۲۰۰ متر قورباغه، ۲۰۰ متر کرال پشت، ۲۰۰ متر کرال، ۲۰۰ متر پروانه، ۴۰۰ متر آزاد، ۲۰۰ متر مختلط انفرادی و ۴۰۰ متر آزاد شرکت کردم که در این زمینه موفق به کسب عناوین و مدال های مختلفی شدم .
وی افزود : در این مسابقات ۴۲ کشور و ۴۰۰۰ هزار ورزشکار در رشته های مختلف ورزشی شرکت داشتند که بین این تعداد ورزشکار اینجانب به عنوان پر مدال آورین ترین ورزشکار تاریخ دراین مسابقات شناخته شدم که قبل از من در سطوح مختلف مسابقات آسیایی و المپیک کسی موفق به کسب این تعداد مدال نشد و این یک برند برای شهر و استان و کشور محسوب می شود که متاسفانه به چشم خیلی از مسئولین نیامد و در ارتباط با این مساله گلایه مند هستم.
وی همچنین نسبت به اقدام پهلوان منشانه خود که با پیراهن منقوش به* من یک پاسدارهستم * که تصویر مقام معظم رهبری بر روی آن نیز حک شده بود بر روی سکوی مدال آوران حاضر شده بود توضیح داد: هدف من از این اقدام این بود که با استفاده از این فرصتی که خدای متعال در اختیار من قرار داده بود به همه دنیا نشان بدهیم همه ما پاسدار وطنمان هستیم که از خاک ومیهن خود در برابر متجاوزین دفاع خواهیم کرد.
کریمی همچنین اضافه کرد: دشمنان، پاسداران ما را تروریست خواندند درحالی که ما تروریست نیستیم و ما در همه حال حامیان پاسداران عزیز کشورمان نیز هستیم و هیچ زمانی عزیزان ما که مدافعین حرم و خون شهدا هستند را تنها نمی گذاریم.

وی افزود: در واقع کسانی تروریست هستند که داعش را پرورش دادند و خون ملت های بی گناه را ریختند و هدف ما این بود که این مسائل را ثابت کنیم و قصد و نیت دیگری در کار نبود.
وی همچنین نسبت به واکنش ها وبازتابی که نسبت به این اقدام به وجود آمد گفت : این مساله بازتاب خیلی مثبتی داشت بسیاری از افراد از محتوای نوشته وتصویر مقام معظم رهبری سوال می کردند وما نیز برحسب وظیفه و درکمال خونسردی به آن ها توضیحات لازم را می دادیم تعدادی نیز در این میان عکس رهبری را درخواست می کردند که ما با توجه به اینکه تعدادی تصاویر از ایشان همراه خود برده بودیم بین آن ها توزیع کردیم .
وی عنوان کرد : باید تاکید کنم این اقدام من در آن لحظه خودجوش بود نه کسی به من گفت و نه اجباری در کار بود و تنها عشق به ولایت بود که باعث شد دست به این کار بزنم .
وی خاطرنشان کرد: البته در این مسابقات حدود ۱۰ مدال من تحویل نگرفتم علت این کار نیزواین بود اهدای برخی مدال های من با اهدای مدال های ورزشکار رژیم غاصب صهیونیستی همراه بود و من به بهانه های مختلف برای گرفتن مدال در سکو امتناع می کردم و بابت این مساله نیز اصلا ناراحت نیستم و به این کارخود افتخار می کنم که درآن لحظه روی سکو حاضر نشدم چون اصلا این رژیم غاصب را به رسمیت نمی شناسم.

کریمی تصریح کرد: البته این بار دوم است که این اتفاق می افتد و در بازی های قبل که در ایتالیا برگزارشد این اتفاق افتاد، ضمن اینکه عنوان کنم با رایزنی های صورت گرفته مشکلی بابت این قضیه به وجود نیامد و مدال ها و حکم های من به زودی تحویل داده خواهند شد.
این ورزشکار مسجدسلیمانی بیان کرد :لازم است از زحمات سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان وجناب سرهنگ رحیمی حسینی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج مسجدسلیمان که برای تجلیل و قدردانی از من به خانه ما تشریف آوردند کمال تشکر و قدردانی را به عمل آوردند که با این اقدام خود ما را شرمنده خود کردند .

تهیه وتنظیم گفت وگو : زهراخدری

به این مطلب امتیاز دهید
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  پرافتخارترین شناگر مسابقات جهانی کارگری مطرح کرد:  امتناع از دریافت مدال های جهانی به خاطر رو به نشدن با اسرائیلی ها/ هیچ گاه پشت پاسداران وطن را خالی نمی کنیم
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی