امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۵۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

عضو مجلس خبرگان رهبری مکتب امام خمینی(ره) را مکتبی بالنده، پویا و برگرفته از اسلام ناب و ولایت اهل بیت(ع) برشمرد، عنوان کرد: این مکتب نه تنها ایران را متحول کرد بلکه دنیا را به چالش کشید.

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از تسنیم ، آیت‌الله محسن حیدری امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته که در مصلی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد اظهار داشت: همه مومنان و نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی به ویژه در ماه مبارک رمضان دعوت می‌کنم و امیدوارم که بتوانیم از همه فرصت‌های این ماه بهره‌برداری کنیم.

وی با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) و تسلیت این مناسبت گفت: در ۱۲ خرداد ۷۹ حجت الاسلام سیدعلی‌اکبر ابوترابی رحلت کرد و خداوند این سید را با شهدای کربلا محشور کند.

امام جمعه موقت اهواز به ۱۴ خردادماه و سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ادامه داد: ایشان فقیه کم‌نظیر شیعه و بنا به تعبیر علامه‌امینی احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) در این دوران حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(ره) بودند؛ میراث گرانقدر معنوی، اخلاقی، عرفانی، علمی و سیاسی برای همه مسلمانان، محرومان و به ویژه ملت ایران که لبیک‌گوی ندای او بودند به ارث گذاشت.

درهم تنیدگی سیاسی و معنویت نخستین ویژگی مکتب امام(ره) است

وی مکتب امام خمینی(ره) را مکتبی بالنده، پویا و برگرفته از اسلام ناب و ولایت اهل بیت(ع) برشمرد، عنوان کرد: این مکتب نه تنها ایران را متحول کرد بلکه دنیا را به چالش کشید و نور انقلاب، اسلام و قیام در مقابل ظلم و ستم را به مردم دنیا به ویژه مسلمانان صادر کرد؛ به برکت این مکتب سیاسی مسلمانان بیدار شدند.

آیت‌الله حیدری به تبیین ویژگی‌های مکتب سیاسی امام راحل پرداخت و بیان کرد: نخستین ویژگی درهم تنیدگی سیاسی و معنویت است که مکاتب سیاسی دنیا فقط جنبه سیاسی دارند اما مکتب امام سیاست ایشان عین دیانتش بود؛ دومین ویژگی آن حاکمیت اسلام به تمام معنا بر تمام قوانین فردی و اجتماعی، قوانین اولی و ثانوی، حکومتی و ولایتی است که در عصر صدر اسلام توسط پیامبراکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) پیاده شد در طول تاریخ مغفول بود و اگر هم حاکمیتی وجود داشت تحریف شده بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری اعتماد و اعتقاد به مردم را سومین ویژگی مکتب امام  راحل برشمرد و خاطرنشان کرد: بحث مردم‌سالاری دینی و جمهوریت اسلامی مردم اعتقاد امام بود؛ نگاه جهانی امام چهارمین ویژگی این مکتب است و مخاطب مکتب ایشان همه مسلمانان بلکه تمامی بشریت است؛ محوریت ولایت فقیه به عنوان قلب تپنده و قطب‌نامه مکتب امام راحل مطرح است.

رهبری با کیاست و به پشتوانه اقتدار ملت و نیروهای مسلح سایه جنگ را از سر ملت ایران برداشت

وی با بیان این‌که با رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مکتب امام خمینی(ره) با استواری و اقتدار، تدبیر، حکمت، معنویت ادامه پیدا کرده و روز ۱۴ خرداد اگرچه مصیبت بزرگی برای ملت بود اما از یک جهت روز نعمت بزرگی بود که بجای امام، ثلاله‌ای دیگر از فاطمه زهرا(س) حاکمیت پیدا کرد، عنوان کرد: رهبرمعظم انقلاب، انقلاب اسلامی را از تمام خطرات سالم رهبری کردند و بحران‌های بزرگی در طول ۲۸ سال عارض شد و احتمال وقوع جنگ‌های بزرگ به وجود آمد اما ایشان با کیاست و به پشتوانه اقتدار ملت و نیروهای مسلح سایه جنگ را از سر ملت ایران برداشت نه افرادی که این ادعا را به صورت غلط و غیر واقعی مطرح می‌کنند.

بیشتر بخوانید»  رسانه به نقد زنده است / یادداشتی به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات

آیت‌الله حیدری از دیگر ویژگی‌های مکتب امام را بحث عدالت اجتماعی، نفی هرگونه ظلم و تبعیض و دعوت به رهایی محرومان و مستضعفان جهان و قیام علیه استکبار و استعمار برشمرد و بیان کرد: سالگرد ۱۵ خرداد ۴۲ نهضتی است که نقطه عطف نهضت اسلامی معاصر ایران به شمار می‌آید.

سند ۲۰۳۰ با ماهیتی استعماری و هدف استحاله در امت‌های اسلامی است

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: سند ۲۰۳۰ با ماهیتی استعماری برای ایجاد استحاله در بین ملت‌های مسلمان و جدا کردن مسلمانان از تعلیمات دینی، معنوی و اسلامی است و طراحان این سند استراژیست‌های آمریکایی و سیا بودند که تحت عنوان یونسکو بر ملت های منطقه تحمیل کردند و این سند ضمیمه‌های دارد چراکه این سند ظاهرا هیچ نکته منفی ندارد و خیلی خوب است اما چیزهای که آن را تفسیر می‌کند سندهای ضمیمه است.

وی با بیان این‌که در سند ۲۰۳۰ آمده که از خانواده باید حمایت شود و سند ضمیمه‌ای آن یعنی سند WHO می‌گوید مقصود از خانواده آن است که زن با مرد، مرد با مرد یا زن با زن ازدواج کنند، عنوان کرد: همه اینها به معنای خانواده است؛ این می‌گوید که باید از همجنس‌بازان حمایت کرد و لواط کاری باید در بین جامعه اسلامی رسمی شود و این یکی از خصوصیات این سند است.

عضو مجلس خبرگان رهبری حمایت از اقشار آسیب پذیر را از دیگر مطالب سند ۲۰۳۰ عنوان کرد و با اشاره به این‌که در سند WHO مقصود از این اقشار، هم‌جنس‌بازها است که دولت‌ها باید از آنها حمایت کند و کسی متعرض آنها نشود، افزود: از موارد این سند مقابله با خشونت در تعلیم و تربیت است که در جای دیگر تعریف می‌شود که بحث جهاد، شهادت باید از آموزش و پرورش حذف شود.

آیت‌الله حیدری عدم طرح مسائل دفاعی، حاکمیت سکولاریزم بر آموزش و پرورش از دیگر مطالب این سند که بیانگر میزان خطرناک بودن آن برای استحاله نسل‌های آینده است، خاطرنشان کرد: گفته‌اند این سند تا سال ۲۰۳۰ باید پیاده شود و تا ۱۳ سال دیگر بچه‌های ملت ایران و ملت‌های دیگر مسلمان باید از قرآن و معنویت دور و فقط مشغول هم‌جنس‌بازی و تعالیم جنسی و مسائل لهو لعب باشند.

وی با اشاره به این‌که در تاریخ ۲۵ شهریور سال ۹۵ رسما در هیئت دولت تصویب کردند که ما این سند را امضا کنیم و برای اجرا آن ابلاغ شد، تأکید کرد: کاری که دولت کرده خلاف قانونی اساسی و جرم است چراکه امضای این سند یک سیاستگزاری برای ملت ایران به شمار می‌آید و طبق قانون اساسی کار رهبرمعظم انقلاب است؛ این سند بدون تائید رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی توسط دولت به تصویب رسید.

امام جمعه موقت اهواز گفت: رهبرمعظم انقلاب وقتی متوجه شدند دستور دادند این سند را تعطیل کنند اما اعتنا نکردند تا اینکه رهبری کوبنده ایستادند و ما اعلام می‌کنیم شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی باید در مقابل اینگونه سندهای استعماری و ضد اسلامی بایستد.

قوه قضائیه با ریشه تخلفات در انتخابات مقابله کند

وی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری که در ۲۹ اردیبهشت با حضور یک پارچه ملت به پایان رسید و رقیب معترض بدون اینکه فتنه‌گری کند تسلیم قانون شد و در مقابل شورای نگهبان تائیدیه خود را فصل‌الخطاب دانست، بیان کرد: این کاندیدا از راه قانونی درخواست رسیدگی به تخلفات کرده و قوه قضائیه ریشه این تخلفات را باید بسوزاند چراکه علاوه بر مخالفت با حق‌الناس، مقابله و محاربه با نظام جمهوری اسلامی است و با این تخلفات اعتماد مردم خدشه‌دار می‌شود.

بیشتر بخوانید»  پیام تقدیر و تشکر اهالی کوی علی آباد خیابان نیایش از مسولان آبفا و شهرداری منطقه ۳ اهواز

آیت‌الله حیدری با بیان این‌که در تخلفات انتخابات شوراهای اسلامی شهر نیز قوه قضائیه برخورد کند و برای انتخابات شورای شهر اهواز مر قانون باید پیاده شود، عنوان کرد: برای شورای شهر اهواز معترضان محترمی وجود دارند و هیئت نظارت و اجرایی به یک جمع‌بندی رسیدند و همه معترضان و منتخابان باید در مقابل مر قانون تمکین کنند؛ انقلابیون قانون‌مدار هستند اما غیر انقلابیون مستبد، تندرو، افراطی، انحصارطلب و سلطه‌خواه  و زیر بار قانون نمی‌روند.

کلنگ‌زنی سد خرم‌رود در همدان و چند استان دیگر برای خوزستان فاجعه‌آور است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کلنگ‌زنی سدی در استان همدان به نام خرم‌رود که هفته گذشته با حضور وزیر نیرو زده شد، تصریح کرد: جزء سدهای است که دولت بنا دارد بر روی کرخه قرار دهد؛ اگر این سد در همدان و چند استان دیگر پیاده شوند دیگر یک قطره آب به خوزستان نخواهد رسید و فاجعه اتفاق خواهد افتاد و ما این را چند ماه پیش تذکر دادیم.

وی ادامه داد: با وجود آنکه از فاجعه‌آور بودن این سد‌ها اطلاع دارند اما آنها ایجاد را می‌کند که در این‌صورت یک میلیارد و ۵۷۵ میلیون متر مکعب از کرخه را می‌برند و کشاورزی، دامپروری، بخشی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری تعطیل و تالاب‌ها خشکیده می شوند همچنین ریزگردها در استان صد برابر و خوزستان یک استان بیابانی تبدیل می‌شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید:


لینک کوتاه :

هاست


دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  “سند ۲۰۳۰” با ماهیتی استعماری به دنبال استحاله در امت‌های اسلامی است / کاری که دولت کرده خلاف قانونی اساسی و جرم است / کلنگ‌زنی سد خرم‌رود در همدان و چند استان دیگر برای خوزستان فاجعه‌آور است
قوانین بخش نظرات در شبکه خبری خوزستان

1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
7. جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید .
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

*

سیاسی

طراحی و پشتیبانی وبسایت