امروز

جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۴۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

دلیل اصلی افزایش آمار ابتلا در خوزستان، تقویت بیماریابی است

 

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: عمده‌ترین علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، تقویت بیماریابی در استان است؛ مردم از رعایت موازین بهداشتی ملال آور مقابله با کرونا خسته شده اند، اما باید بدانند که اگر مراقبت نکنند سلامتشان به خطر می افتد.

شبکه خبری خوزستان | سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: عمده‌ترین علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، تقویت بیماریابی در استان است؛ مردم از رعایت موازین بهداشتی ملال آور مقابله با کرونا خسته شده اند، اما باید بدانند که اگر مراقبت نکنند سلامتشان به خطر می افتد.

به گزارش شبکه خبری خوزستان به نقل از ایلنا، سید محمد علوی در خصوص علت افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر در خوزستان، اظهار کرد: عمده‌ترین علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، تقویت بیماریابی در استان است؛ پیش از این در کل استان خوزستان فقط یک آزمایشگاه وجود داشت و در حال حاضر دو آزمایشگاه در اهواز، یک آزمایشگاه در آبادان و یک آزمایشگاه نیز در دزفول در حال فعالیت هستند.

وی سیر تزایدی ابتلا به کرونا را از موارد طبیعی این بیماری دانست و افزود: این مسأله مختص استان ما نیست؛ در همه دنیا روند بیماری رو به افزایش است.

علوی بازگشایی مشاغل، اماکن عمومی و بیرون آمدن مردم از خانه را یکی دیگر از علل افزایش آمار ابتلا و گسترش ویروس خواند و عنوان‌ کرد: مردم از رعایت موازین بهداشتی ملال آور مقابله با کرونا خسته شده اند، اما باید بدانند که اگر مراقبت نکنند سلامتشان به خطر می افتد.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه، تاکید کرد: لازم است در قبال مقررات در خانه ماندن، تسهیلاتی برای مردم در نظر گرفته شود که مردم خریدهایشان را بصورت تلفنی و اینترنتی انجام دهند.

علوی ادامه داد: کارمندانی که امکان دورکاری دارند کارهای خود را در خانه انجام دهند و مشاغلی که امکان دورکاری ندارند ضروری است، در محیط کار تهویه هوا تعبیه شده و پروتکل های بهداشتی رعایت شود؛ همچنین فاصله ی اجتماعی معین حفظ گردد و امکان شستشوی مکرر دست‌ها برای کارگران مهیا شود.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبودی در خصوص تخت های بیمارستانی، دارو، icu و امکانات درمانی نداریم، تصریح کرد: هیچ بیماری در صف بستری قرار نخواهد گرفت، اما ما باید تمام تلاشمان را بکنیم که به این ویروس مبتلا نشویم.

وی در خصوص استفاده از ماسک در مکان های مختلف، بیان کرد: مردم باید سعی کنند حدالامکان در مکان‌های پرتردد حاضر نشوند، ولی اگر حضورشان در این مکان‌ها ضروری است باید از ماسک استفاده کنند و در صورت عدم دسترسی به ماسک می توانند از پارچه ی کتان برای تهیه ماسک استفاده کنند؛ از آنجایی که اندازه‌ی ویروس از منافذ پارچه ی کتان بزرگ‌تر است امکان نفوذ ویروس وجود ندارد.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه جندی شاپور اهواز فضای مجازی را به شمشیر دولبه ای تشبیه کرد و یاد آور شد: فضای مجازی به منظور وسیله‌ی برای تبادل اطلاعات بسیار مفید است و از جنبه شایعه سازی و شایعه پراکنی میتواند بسیار مخرب باشد. مانند شایعاتی که در مسئله الکل موجب مرگ و کوری تنی چند از هموطنانمان شد.

علوی در پایان گفت: برای کنترل این ویروس باید چهار اصل رعایت بهداشت فردی، رعایت فاصله‌ی اجتماعی، استفاده از ماسک در مکان‌های پرتردد و از همه مهمتر در خانه ماندن رعایت کنیم.

برچسب ها:
این مطلب را به اشتراک بگذارید

| | |لینک کوتاه :دسترسی آسان به این پست :

اسکن کنید:  دلیل اصلی افزایش آمار ابتلا در خوزستان، تقویت بیماریابی است
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

اخبار ورزشی

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی